Груші – смачний і корисний фрукт можна їсти далеко не всім, а грушеве варення можуть дозволити собі і хворі на діабет. Як приготувати варення з груш на зиму з плодів, навіть не знятих з дерева, а підібраних на землі, можна дізнатися детально.

6 банок по 0,7 літрів запашної грушевого варення готують з:
4 кг осінніх більш щільних, сортів груш, такої ж кількості цукру і гранчастого стакана води.

Щільність груш потрібна для того, щоб фрукти не розварилися.

Спочатку вариться цукровий сироп.

Цукор рівномірно розсипати по дну каструлі, або тазу, потім долити водою і кип’ятити на невеликому вогні до остаточного розчинення, час від часу розмішуючи, щоб він не підгорів.

Груші помити, наколоти і обрізати хвостики.

Фрукти опускаються в сироп з цукру і води і доводять до кипіння на великому вогні, м’яко розмішуючи ложкою.

Коли підніметься шапка піни, вона знімається шумівкою, вогонь згасає, щоб груші не деформувалися. Варення варитися після закипання 1 годину.

Перший етап варіння грушевого варення пройдений, але процес ще не закінчений. Варення, прямо в посуді для варіння, залишається на ніч. За цей час, фрукти вберуть сироп, придбають м’яку карамельну текстуру, а саме варення загусне.

В наступний день, варення вариться після закипання 30-40 хвилин, піна знімається; за кілька хвилин до готовності варення додається лимонна цедра, порізані горіхи, яблука та кориці. За цей час, готуються банки і кришки, їх стерилізують і просушують.

Готове варення розливають в гарячому вигляді в банки і закочується гвинтовими кришками, або кришками під ключ.

Банки накривають ковдрою, для повільного остигання: вони можуть зберігається в погребі, але варення не пропаде, якщо залишити його в квартирі.

Тепер ви знаєте, як приготувати варення з груш, баночку якого дуже приємно відкрити до чаю зимовими вечорами. Випічка з них зберігає тонкий смак і приємний аромат груш і нагадає вам взимку про літо.