Сливове варення — це не тільки ласощі, але і ліки! А ще вона підвищує настрій, а значить, сприяє здоров’ю і красі! Рецепт без кісточок…

Зміст

  • Як правильно вибрати сливу та інгредієнти для варення
  • Як зварити варення з слив без кісточок
  • Маленькі хитрощі
  • Умови зберігання і з чим його їсти

Сливове варення — це не тільки ласощі, але й ліки: слива покращує травлення, зміцнює судини, виводить солі і шлаки, нормалізує тиск… а ще вона підвищує настрій, а значить, сприяє здоров’ю і красі!

Як правильно вибрати сливу та інгредієнти для варення

Для варення без кісточок беремо плоди, в яких кісточка добре відділяється. Це в основному пізньостиглі сорти: слива домашня, ренклод, волзька красуня — і, звичайно, всім відома «угорка» («угорка»). Вибирайте злегка недостиглі плоди, щільні і не пошкоджені.

Сливове варення можна варити як у чистому вигляді, так і з різними добавками (лимони, апельсини, кориця, горіхи і навіть шоколад!), які додадуть варенню особливий смак.

Головні інгредієнти: сливи, цукор, вода.

Кількість цукру і води залежить від рецепту. Краща посуд емальований або з нержавіючої сталі. Сливи моєму, злегка просушуємо на рушник і видаляємо кісточки. А тепер вибираємо рецепт.

Як зварити варення з слив без кісточок

Спосіб 1: Класичний. Злив і цукру беремо порівну, води 1/10 частину. З води і цукру варимо сироп, заливаємо їм сливи і відставляємо на кілька годин, поки не з’явиться сік. Розмішуємо і нагріваємо до кипіння, варимо 2-3 хвилини. Вимикаємо і знову відставляємо. Повторюємо 2 рази, на третій раз варимо до готовності. Розкладаємо по банках і закатуємо.

У наступних трьох рецептах сливи засипаються сухим цукром і отставляются на кілька годин, поки не з’явиться сік.

Спосіб 2: П’ятихвилинка. На 1 кг слив 1,3 кг цукру. Сливи, пустили сік, доводимо до кипіння, помішуючи і знімаючи піну. Варимо 5 хвилин і закочує в банки.

Спосіб 3. Варення з апельсином і м’ятою. 1 кг слив засипаємо 0,5 кг цукру, коли виділиться сік, сливи відкидаємо на друшляк, сироп кип’ятити 20 хвилин. З одного апельсина тонким шаром знімаємо цедру, сік вичавлюємо і додаємо в сироп разом з цедрою. Кладемо в сироп сливи і варимо до готовності або до потрібної консистенції. В кінці додаємо 2-3 гілочки свіжої м’яти, розливаємо по банках і закатуємо.

Спосіб 4: Рідке варення. Співвідношення плодів і цукру 1:1. Очищені сливи засипаємо третю заготовленої порції цукру на 7-8 годин. Утворився сироп зливаємо в окрему каструлю і кип’ятимо тільки сироп, додаючи ще частина цукру. Киплячий сироп вливаємо в сливи — ні в якому разі не варимо! — і знову відставляємо на кілька годин. Повторюємо 3-4 рази, поки не піде весь цукор. Сливи з кожним разом стають меншими за обсягом і щільніше і в готовому варення залишаються цілими! Останній раз варимо все разом 5 хвилин і закочує в банки.

Маленькі хитрощі

  • Великі сливи краще розрізати не на дві, а на чотири частини. Дрібні можна взагалі не розрізати, а зробити надріз, злегка придавити з полюсів, щоб кісточка вискочила, і в розріз чайною ложкою додати цукор. Цей спосіб хороший, якщо ви хочете зварити рідке варення (спосіб 4).
  • При сучасних способах закочування банок уварювати варення до класичної готовності не обов’язково: можна перервати процес на будь-якій стадії, за вашим смаком та уподобаннями.

Умови зберігання і з чим його їсти

Найпростіші: при кімнатній температурі, краще в темному приміщенні (в коморі, наприклад). Закатане варення може стояти кілька років.

Як і будь-яке варення, з чим завгодно і… саме по собі. Густе варення можна використовувати для пирогів і пиріжків, рідким поливати сир або млинці і оладки. А як смачно їсти хліб з варенням! Маленьким діткам краще запропонувати симпатичну ягідку з варення, ніж сумнівну цукерку. Приємного апетиту і завжди гарного настрою!