Дуже багато господинь вважають, що для відбивних підходить винятково свинина. Але існує й інша думка. Є чимало господинь, які знають, як приготувати відбивні з яловичини.

Перш за все, слід правильно вибрати м’ясо.

Якщо м’ясо неодноразово размораживалось, воно для відбивних не підійде. Вибираючи яловичину для відбивних треба звертати увагу на її колір.

Якщо м’ясо має темний, бордовий колір, то це старе м’ясо і брати його для приготування відбивних не рекомендується.

Колір яловичини повинен бути світло-червоний, м’ясо без плівок і прожилок. Чудово підходить парна яловичина або ще краще — телятина.

М’ясо слід обов’язково помити. Але треба не забувати, дати йому висохнути, смажити мокрі шматки не рекомендується. Якщо зайва вода потрапить на сковороду, то це зменшить температуру, що подовжить процес смаження і буде сприяти витікання соку з м’яса. Відбивна вийде сухою. Можна просто просушити шматок м’яса серветкою або рушником.

Велике значення має якість нарізання порційних шматків, тобто відбивних. Слід нарізати поперек волокон, ніяк не вздовж. Не варто нарізати занадто товсті або тонкі скибки. Рекомендована товщина – 1 див.

Перед тим, як приготувати відбивні з яловичини, треба обов’язково м’ясо відбити.

Це підтверджує сама назва страви. При цьому тут важливо не перестаратися. Не варто бити по шматках зі страшною силою, якщо м’ясо «розлізеться», то сік з нього швидко виділиться і відбивні будуть сухими. Рекомендується відбивати яловичину через поліетиленовий пакет. Це допомагає уникнути сильного пошкодження волокон і максимально зберегти сік.

Деякі господині солять парну яловичину перед смаженням, але краще все-таки цього не робити. Звичайну яловичину солити заздалегідь не можна категорично. Рекомендується солити відбивні, коли вони вже «візьмуться» скоринкою.

Головним завданням процесу, як приготувати відбивні з яловичини на сковороді, є завдання — утримати сік усередині продукту. Цього чудово сприяє використання панірування.

Варіантів панірування кілька: борошно, яйце, панірувальні сухарі, їх можна застосовувати в комплексі. Досвідчені господині, шляхом своїх удач або невдач, згодом визначають найбільш прийнятний варіант панірування. Найкраще скоринку, якщо спочатку обваляти відбивну в борошні, потім занурити в яйце і смажити. Іноді після яйця обвалюють ще і в панірувальних сухарях, але тоді можна переборщити з паніровкою і це вплине на смак м’яса.

Головне — перед смаженням відбивних потрібно добре розігріти сковороду з олією. Не варто нехтувати цим важливим умовою, так у вас швидше утвориться рум’яна кірочка. Смажать відбивні по 4-5 хвилин з обох сторін, краще при цьому не відволікатися.

Нерідко господині переймаються добре просмажаться відбивні, навіть, якщо шкоринка вийшла чудова. У такому разі слід закрити сковороду кришкою і зменшити вогонь. Ваші відбивні чудово «дійдуть» до готовності. Є ще варіанти — можна використовувати мікрохвильову піч або духовку.

При доведенні відбивних до готовності, можна цій страві додати декілька вишуканості.

Для цього відбивні слід викласти на деко і посипати нарізаними цибулею і смаженими грибами, зверху трохи майонезу і тертого сиру. І в духовку на 10-20 хвилин.

Приємного апетиту!