Як прискорити бродіння цукрового браги

Зміст

 • Який цукор вибрати для браги?
 • Співвідношення інгредієнтів
 • Бродіння
 • Методи прискорення процесу бродіння
 • Підготовка до перегонці
 • Перегонка цукрових браги

Цукор застосовується майже у всіх рецептах браги для самогону. Існує також безліч варіантів приготування браги, де цукор є базовою сировиною. На жаль, не всі вони і не завжди гарантують хороший результат. Помилки в пропорціях інгредієнтів, невірні дії в спробах прискорити процес бродіння цукрового браги, недотримання температурних умов – все це веде до того, що замість якісного дистиляту на виході виходить незграбний напій.

Щоб правильно зробити цукрову брагу, а потім приготувати з неї самогон, який буде краще магазинної горілки, потрібно враховувати безліч важливих моментів. Починаючи з вибору вихідного матеріалу для бражного сусла.

Який цукор вибрати для браги?

Види і сорти цукру бувають різними, як і сировину для його виробництва. На прилавках магазинів найчастіше Як прискорити бродіння цукрового брагиможна побачити цукор, отриманий з буряка і тростини. Який з них краще використовувати для браги?

Однозначної відповіді на це питання немає. Деякі вважають, що брагу краще робити з бурякового цукру. Особливо якщо він має кремовий відтінок. Нібито в такому продукті відсоток цукристості вище, а, отже бродіння сусла буде протікати інтенсивніше і швидше.

Є також думка, що робити брагу краще з тростинного цукру. Нібито порівняно з буряковим аналогом цукристість у нього більше. Плюс, якщо переганяти дистилят правильно, неприємний запах напою практично відсутня.

Може це і так, але тільки відсоток сахарози в буряках і цукровому очереті однаковий – 16%. Отже, не має значення, який вид цукру використовувати, щоб поставити брагу для самогону. Набагато важливіше звертати увагу на якість продукту, адже приготувати відмінний міцний самогон з мінімальною кількістю сторонніх домішок вийде тільки з якісної сировини.

Ще краще ставити брагу на суміші цукрів або взяти за основу фруктове сировину і для активного бродіння додати в неї цукор. Тут потрібно бути уважним, тому як занадто солодкою середовищі дріжджі швидко гинуть, не встигнувши переробити сахарозу в спирт. Якщо відсоток спиртових сполук в суслі перевищить показник 12 одиниць, бродіння припиниться, а готове сусло буде мати солодкуватий присмак. Переганяти такий продукт небажано.

Співвідношення інгредієнтів

Правильний розрахунок кількісного співвідношення компонентів браги залежить від бажаного об’єму готового самогону. У середньому з 1 кг цукру після подвійної перегонки виходить 1100-1200 мл 40° дистиляту. Це в теорії. На практиці вихід самогону завжди виходить трохи меншим. Отже, цукру повинно бути на 10-15% більше від зазначеної кількості.

Пропорції інших компонентів: 3 л води і 20 г сухих Як прискорити бродіння цукрового брагидріжджів. Якщо робити брагу планується з живих пресованих дріжджів, слід зважити 100 г на 1 кг базової сировини.

Наведемо приклад. Щоб отримати на виході 5 л самогону міцністю 40°, ставити брагу необхідно з наступного кількості інгредієнтів:

 • Цукор – 6 кг.
 • Дріжджі – 600 г пресованих або 120 г сухих.
 • Вода – 18 л.

Іноді до основних компонентів сусла додають лимонну кислоту. Робити це необов’язково, але якщо додавати лимонну кислоту в бражное сусло, її кількість має бути рівним 25 г на 6 кг цукру.

Бродіння

В принципі, технологія приготування цукрової браги нескладна, але дуже важливо робити все правильно, не упускаючи жодного моменту.

Перед тим як ставити брагу, цукор потрібно розчинити в теплій воді. Перелити в бродильну ємність і відразу ж влити холодну воду (18 л).

Пресовані дріжджі можна просто розкришити в руках і висипати безпосередньо в сусло. Але правильніше буде спочатку розчинити їх в невеликій кількості теплого цукрового сиропу, почекати утворення піни (10-15 хвилин) і тільки потім влити в ємність.

Активізація сухих дріжджів займає трохи більше часу – 25-40 хвилин. Щоб зробити розбрід сухих дріжджів правильно, рекомендується точно слідувати інструкції на упаковці продукту.

Якщо брагу ставити на хлібопекарських дріжджах, потрібно враховувати, що піноутворення може бути дуже інтенсивним. Щоб сусло не перелилася через край, бродильну ємність необхідно заповнювати не більше ніж на ? загального обсягу.

Зменшити кількість піни можна за допомогою так званих піногасників, в ролі яких виступає шматочок чорного хліба або магазинне пісочне печиво. Додавати піногасники в бражное сусло можна Як прискорити бродіння цукрового брагисміливо – на смакових характеристиках самогону це ніяк не відіб’ється.

Щоб бродіння протікало нормально, ємність з брагою необхідно поставити в тепле приміщення без протягів. Температура протягом всього періоду повинна бути стабільною, в межах 25-30°C. Горлечко бродильної ємності герметично закритий кришкою з гідрозатворів.

Якщо зробити все в точності за технологією, брага буде готова до перегонці на 5-6 добу.

Методи прискорення процесу бродіння

Є різні способи, з допомогою яких бродіння цукрового сусла можна прискорити. Найефективніший – інвертування цукру. Тобто, перед тим як ставити брагу, цукор не просто розчиняють у воді, а варять цукровий сироп.

Виконується наступним чином:

 • В каструлі воду (3 л) нагрівають до 80°C.
 • Всипають 6 кг цукру і перемішують до повного розчинення кристалів.
 • Дають цукрового сиропу закипіти. Варять протягом 10 хвилин.
 • Вводять в сироп 25 г лимонної кислоти, перемішують.
 • Каструлю накривають кришкою, зменшують вогонь до мінімуму.
 • В такому стані залишають сироп на 1 годину.

Перш ніж робити сусло і вносити разброжженные дріжджі, інвертований цукор потрібно остудити до 30°C.

Крім такого способу прискорити процес бродіння можна шляхом підживлення дріжджів. В якості натуральної підгодівлі використовують готовий житній, ячмінний або пшеничний солод, чорний хліб (0,5 буханця на 15 л сусла), будь-фруктовий або ягідний сік (50 мл на 10 л браги). Для хімічної підживлення застосовують нашатирний спирт (5 г на 10 л сусла), суперфосфат (3 г на 1 кг цукру), сульфат (2 г на 1 кг цукру).

Підготовка до перегонці

Щоб отримати якісний самогон, важливо не тільки правильно поставити брагу і забезпечити Як прискорити бродіння цукрового брагиоптимальні умови бродіння, але і грамотно підготувати отыгравшее сусло до перегонці. У першу чергу це стосується дегазації і освітлення готової браги.

Дегазація проводиться шляхом нагрівання. Брагу зливають через шланг у велику каструлю і повільно прогрівають до 50°C. При підвищенні температури загинуть залишки дріжджів, з рідини вийде весь вуглекислий газ.

Після дегазації брагу піддають очищенню, освітлення. Для цього в теплу рідину додають білу глину (бетонит) в пропорції 2-3 ст. л. на 20 л браги. Бетонит попередньо розчиняють в 250 мл теплої води, перемішують, обережно вливають в сусло.

Брагу протягом 5-7 хвилин інтенсивно перемішують, потім залишають для осаджування на 15-30 годин. Зливають з утворився на дні щільного осаду, проціджують через марлю. Тепер можна ставити самогонний апарат на плиту і починати дистиляцію.

Перегонка цукрових браги

Повністю підготовлений до перегонці брагу виливають у перегінний куб Дистиляцію виконують на повільному вогні. На виході самогон ділять на фракції – головну, основну («тіло»), хвостову.

Перші 50 мл самогону в перерахунку на кожен кілограм використаного цукру відбирають в окрему ємність. До вживання ця рідина непридатна, так як концентрація шкідливих домішок у ній дуже висока. «Первак» – це технічний спирт, небезпечний для здоров’я.

Середня фракція дистиляту – шуканий спирт-сирець. Відбір тіла продовжується до тих пір, поки фортеця самогону на виході не знизиться до 38-40 градусів. Вимірювати фортеця рідини найзручніше спиртометром.

У третій фракції дистиляту багато сивушних масел. До питва продукт непридатний. «Хвости» не можна збирати або використовувати їх для підвищення міцності чергової порції браги.

Для поліпшення якості готового самогону рекомендується перегнати його вдруге, виконавши проміжну очищення і сортування. Як і при першому перегоні необхідно відокремлювати фракції. Відбір основного дистиляту продовжується до тих пір, поки його фортеця не знизиться до 40 градусів.