Як робити виноградне вино в домашніх умовах

Зміст

 • Робимо відповідну обстановку для роботи
 • Вибір сорту
 • Приступимо!
 • Головне – культура дріжджів!
 • Наступний крок
 • Водяний затвор
 • Останній етап

Вино – це один найблагородніших видів алкогольних напоїв, історія якого також стара, як і всього людства. Помилково вважати, що вино можна приготувати лише при наявності власного Як робити виноградне вино в домашніх умовахдорогого виробничого обладнання. Насправді робити власне вино в домашніх умовах може кожен. У даній статті описується відмінний рецепт приготування вина в домашніх умовах.

Почати варто з вибору і підготовки посуду та всіх пристроїв, які безпосередньо знадобляться в подальшому процесі виноробства. Також, на самому початковому етапі Вам слід замислитися над питанням, який саме виноград буде використаний. З посуду потрібно приготувати великий чан, ємності для мезги і безпосереднього процесу, коли сусло бродить, а також інше кухонне начиння, яка може знадобитися в процесі.

Робимо відповідну обстановку для роботи

У ролі великого чана рецепт передбачає використання емальованого посуду, навіть відра. В якості ємності, де успішно бродить маса, найкраще можуть бути використані великі радянські бутлі. Обрану посуд потрібно обдати окропом і добре висушити, щоб уникнути можливості появи в мезгі (роздавлених і перемішаних ягодах винограду Ізабелла) чужорідних і небажаних спор дріжджів або навіть цвілі. Деякі знавці домашнього виноробства радять очищувати робочу посуд за допомогою обкурювання сіркою. В цілому, і така процедура може бути проведена, тим не менш, вона не обов’язкова. Плюс, при звичайній очищення посуду повністю виключається факт потрапляння тієї ж самої сірки в вино.

Вибір сорту

Другий пункт при підготовці до безпосереднього процесу домашнього виробництва вина, який входить у цей рецепт, – це вибір сорту винограду. В даному випадку майстер пропонується можливість робити вибір між абсолютно різноманітними сортами — від кислих видів винограду, до вкрай солодких.
Ось приклади сортів винограду, з яких можна робити вино:

 • Як робити виноградне вино в домашніх умовахБарбера
 • Віон
 • Ізабелла
 • Зиндфандель
 • Каберне Совіньон

Кожен сорт буде мати особливий відтінок, властивий лише використаному увазі винограду, так що вибір широкий. Єдине, про що варто пам’ятати – це рівень солодощі ягоди. Він буде безпосередньо впливати на те, скільки саме цукру Вам доведеться додати в сусло. Пам’ятайте – чим менше цукру, тим більш сухе вино виходить на виході. Збільшуючи кількість цукру, який будете додавати, Ви отримаєте більш солодке вино.

Приступимо!

Цей рецепт для приготування вина в домашніх умовах припускає, що Вам знадобиться 10 кг винограду (наприклад, сорту Ізабелла) і 2-3 кг. цукру щоб робити вино.

Приготувавши потрібну посуд і вибравши сорт винограду, можна приступати до справи. Перший етап буде самим трудомістким і виснажливим – це очищення купленого або зібраного винограду Ізабелла від гілочок і від сухих, пригнічених, зіпсованих і таких, ягід. Повірте, цей етап дуже важливий у тому випадку, якщо в результаті Ви хочете мати відмінне вино без неприємних присмаків. Попрацювавши на даному етапі, Ви зробите перший внесок у відмінний смак і приємний аромат Вашого вина.

Головне – культура дріжджів!

Важливим зауваженням варто виділити факт, що ягоди не можна мити, коли наважуєтеся робити вино. Чому? Тому що інакше подібним дією Ви знищите дріжджову культуру, з допомогою якої в подальшому бродить маса. Тим не менш, часто вкрай складно втриматися і не помити ягоди, куплені на ринку. У разі, якщо і у Вас закрадається подібне бажання, ягоди можна злегка окропити водою.

Як робити виноградне вино в домашніх умовахНаступним кроком у приготуванні вина в домашніх умовах потрібно перемять всі ягоди у великому, заздалегідь підготовленому чані. Ви можете використовувати різні пристосування, щоб полегшити завдання, або просто давити ягоди дрібними порціями руками, уважно стежачи за тим, щоб кожна виноградинка була розчавлена.

В даному стані перемішані і роздавлені ягоди називаються мезгою. Наступним кроком мезгу потрібно перекласти в емальований посуд з великою поверхнею, так, щоб маса безпосередньо контактувала з повітрям. Все це потрібно накрити марлею, щоб на мезгу не потрапляла пил і інші небажані об’єкти. В даному стані мезга знаходиться 3-5 днів. Вашій завданням на цей період буде постійне перемішування мезги 2-3 рази в день за допомогою чистої кухонного начиння, у якості якої, наприклад, може виступити веселка.

Наступний крок

Про те, що черговий етап приготування вина, який вписаний в рецепт, пройдений Вам підкаже стрімко піднімається до верху і відокремлена від рідини тверда маса мезги. Це відбудеться в районі 3-5 днів. Що ж потрібно робити наступним етапом? Вам буде потрібно за допомогою друшляка очистити всю масу від більшої частини твердої складової. Потім виноградне сусло слід профільтрувати через марлю, заливши його в бутлі.

Так в сусло, яке перебуває у бутлях, засипається цукор, кількість якого Вами було вирішено використовувати для приготування бажаного виду вина солодкого, сухого або напівсухого. Робити це потрібно плавно перемішуючи всю масу.

В цілому велика частина винних праць з виноградом Ізабелла в домашніх умовах зроблена і головний процес, що залишився попереду – це етап, коли сусло бродить. Тут важливо пам’ятати, що сусло ні в якому
Як робити виноградне вино в домашніх умовахразі не повинно контактувати з повітрям, багатою киснем. Чому це так важливо? Та тому, що вино, окислюючись, на виході виявиться звичайним оцтом. Тому на даному етапі Вам потрібно ще раз проявити свої здібності – виготовити водяний затвор на бутлях. Водяний затвор виключить можливість потрапляння повітря ззовні. Більш важкий вуглекислий газ, що виділяється, коли сусло бродить, заповнить сам все пусте простір бутлі, не даючи зовнішньому повітрю опинитися всередині.

Водяний затвор

Отже, даний рецепт передбачає, що для пристрою водяного затвора Вам потрібно кришка для бутлі, звичайний пластилін і трубочка, довжиною трохи більше, ніж висота використовуваної Вами бутлі. Потрібно зробити в кришці дірку розміром, відповідним для того, щоб в неї пролізла трубочка. Просунувши трубочку з невеликим запасом, обклейте отвір з усіх боків пластиліном, щоб не залишилося ні єдиного отвору, через який міг би просочитися повітря. Приділіть велику увагу при виготовленні вина з винограду Ізабелла!

Далі кришка одягається на шийку ємності і також дуже уважно обклеюється по сторонах пластиліном. Все, водяний затвор готовий! Єдине, що залишилося зробити – це занурити другий кінець трубочки в стакан, наповнений водою. У разі, якщо Вами було все зроблено правильно, як описує рецепт, то через певний проміжок часу вода в склянці повинна буде забулькать, так як з трубочки почне виходити виділяється з сусла вуглекислий газ. Той же самий процес Ви зможете спостерігати і безпосередньо в ємності з суслом, де з дна будуть підніматися маленькі бульбашки повітря.

Останній етап

Все найскладніше, що входило в рецепт, було зроблено – тепер Вам треба залишити ємність суслом, яке бродить, в темному місці з опущеною у воду трубочкою для виведення газу. Ваша наступна задача полягає Як робити виноградне вино в домашніх умовахв тому, що потрібно стежити і чекати, щоб бульбашки перестали йти. Це скаже Вам про те, що період, коли вино бродить закінчено, і весь цукор з’їдений дріжджами. Але будьте пильні! Деякі запитують: “Чому газ не виділяється?” Якщо газ не виділяється на наступний день, після того, як Ви встановили водяний затвор, значить його якість залишає бажати кращого – подклеивайте, поки не піде газ. В цілому, вино бродить тижні три і більше, так що наберіться терпіння.

Коли все закінчено – Вам потрібно акуратно злити вино з винограду Ізабелла, щоб осад, який знаходиться на дні пляшки не потрапив в судини для вже готового вина. Розлите і закупорені вино з винограду Ізабелла поставте в прохолодне місце приблизно на місяць, протягом якого воно рази 3-4 переливається в інші ємності для очищення вина від осаду. По закінченні цієї процедури вино залишається ще на місяць у прохолодному місці, після чого Ви зможете насолодитися плодами своїх праць.