Як роблять безалкогольне пиво

Зміст

  • Технологія виробництва
  • Шкода і користь від вживання
  • Популярність безалкогольного пива у світі

Безалкогольне пиво вперше стало відомо публіці на початку 70х років минулого століття. В першу чергу напій був розрахований на водіїв, які люблять вживати алкоголь. Із збільшенням кількості машин на дорогах, різко зросла і кількість аварій, пов’язаних з алкогольним сп’янінням. Тому виробники пива вирішили створити продукт з мінімальним відсотком алкоголю. Таке рішення припало до душі і звичайним споживачам, які за станом здоров’я чи з інших причин не могли пити хміль звичайний.

Технологія виробництва

Робиться безалкогольне пиво за технологіями схожими з процесом виробництва оригінального напою. Головна відмінність Як роблять безалкогольне пивополягають у фінальній стадії, де відбувається пригнічення бродіння спеціальних дріжджів з подальшим їх охолодженням. При зупинці бродіння, пиво в значній мірі відрізняється за смаком від оригіналу і має солодко-солодовий смак.

Останнім часом використовуються альтернативні методи видалення алкоголю з пива за допомогою дистиляції або застосування діалізу та зворотного осмосу. Термічний метод вакуумної дистиляції полягає в тому, що отриману рідину нагрівають до мінімальної температури кипіння алкоголю. Спирт починає скипати і випаровується з самого напою. Однак при цьому втрачаються смакові якості і повністю зникають корисні речовини. Процеси діалізу та зворотного осмосу при мембранному способі вимагають використання хімічних розчинників, які все роблять фінальний смак відрізняється від першоджерела.

Більшість спорів про безалкогольне пиво зводяться до обговорення його корисності і повній відсутності негативних впливів на організм. Компанії-виробники дуже часто рекламують свій товар з позиції повної відсутності алкоголю. Однак це не так. При будь-якому, з вище описаних методів створення безалкогольного пива, зберігається залишкова кількість алкоголю. В середньому цей показник залишається на рівні 0,5%-0,8%, тоді як звичайний варіант містить в собі 6-8% алкоголю.

Шкода і користь від вживання

Вживання будь-якого пива у великих кількостях свідомо веде до погіршення роботи серцево-судинної системи. Воно зі значною швидкістю засвоюється організмом, переповнюючи кровоносні русла. Надалі це призводить до варикозного розширення вен.

Безалкогольне пиво з переваг відрізняється своєю низькою калорійністю, чого не скажеш про початковий оригінал. Так на 100 мл безалкогольного припадає всього близько 30 ккал.
Єдиним вагомим чинником корисності безалкогольного пива залишається можливість вживати його людям, які з Як роблять безалкогольне пивооб’єктивних причин не можуть приймати алкоголь, проте хочуть насолодитися неповторним смаком і ароматом оригінального продукту.

Існує міф про те, що вона так само допомагає людям, що страждають від алкогольної залежності. Однак експерти повністю суперечать даним твердженням. Ті, хто страждає надмірним вживанням спиртного і з допомогою безалкогольних варіантів намагається зменшити свою залежність, свідомо приречені на провал. Заводи-виробники збудували маркетингову стратегію таким чином, щоб навпаки збільшити число споживачів своєї продукції.

Популярність безалкогольного пива у світі

Першою компанією, яка придумала випускати таке пиво, стала відома Anheuser-Busch. На початку 20 століття в період сухого закону громадськості стала доступна перша марка безалкогольного пива Budweiser. Однак початковий експеримент не вдався, і публіка з холодом ухвалила цей продукт.

Тільки через сторіччя, марки такого пива набрали популярність і вже знаходять шанувальників по всьому світу. Вживання безалкогольного пива дуже поширене в Англії, Німеччині та США, а так само країнах Близького Сходу. Якщо перші три країни позиціонують себе як пивні держави, і розпивання безалкогольних напоїв популярно нарівні з початковим продуктом, то в більшості ісламських держав алкоголь заборонений. За відсутністю альтернативи, на перше місце виходить смачний безалкогольний продукт. Найбільшу популярність на Сході мають десятки марок яблучних і виноградних сортів.

На території Європи затребувані такі відомі та авторитетні бренди:

  • Stella Artois – бельгійський напій, який містить всього 0,5% спирту і повністю зберігає краща від оригіналу. Структура і аромат повністю наближені до первісних зразків
  • Beck’s Non-Alcoholic – найсмачніше і популярне німецьке Як роблять безалкогольне пивопиво з мінімальним вмістом спирту.
  • FAXE Free – данська представник, який використовує унікальні запатентовані технології ферментації, які дозволяють в повній мірі контролювати процеси бродіння.
  • Балтика №0 – вітчизняний виробник, що випускає краще безалкогольне пиво на території країн СНД.
  • Amstel Non Alcoholic – смачне пиво солодове з вишуканим і тонким смаком.

Ціни на них перевищують алкогольний оригінал, однак це повною мірою викликане витратами при виробництві, які потребують складних технологій і операцій. У будь-якому випадку безалкогольне пиво користується великим попитом і популярно в багатьох країнах.