Зміст

 • Складання найпростішого міні-самогонного апарату
 • Що взяти за основу домашнього самогонного апарату?
 • Вибір і виготовлення змійовика
 • З’єднувальні елементи
 • Відстеження температури

Професіонали скажуть, що краще купити самогонний апарат в спеціалізованому магазині. Але ціна на такі товари все ж висока – від 7 до 15 тисяч рублів. Якщо немає можливості витратити таку суму на покупку, можна зайнятися самостійним виготовленням обладнання для приготування самогону.

Щоб зробити апарат для виготовлення самогону в домашніх умовах не потрібно специфічних навичок і складних пристосувань. Варіантів складання таких агрегатів безліч, але більшість з них включають в себе наявність двох обов’язкових компонентів у апараті:

 • ємність для перегонки браги (перегінний куб);
 • змійовик (холодильник).

Для більш удосконалених моделей можуть стати в нагоді царги і сухопарники. Це поліпшить смак продукту на виході. Їх можна додати до «базової комплектації» надалі. А в елементарному апараті можна навіть не застосовувати змійовик.

У цій статті розглянемо найбільш поширені варіанти, придатні для виготовлення будинку навіть самому недосвідченому виноробу.

Складання найпростішого міні-самогонного апарату

Приступаючи до розгляду різних варіантів, варто зупинитися на найпростішому апараті, який можна зробити вдома без особливих зусиль. В такому міні-апарат не використовується змійовик.

Для його виготовлення необхідно взяти велику ємність, в яку буде поміщений брага. Це може бути каструля об’ємом 20-30 літрів або будь-яка інша велика посуд. У неї поміщається каструля меншого обсягу – 3-5 літрів. Найкраще, щоб вона стояла не на самому дні основою ємності, а трохи вище рівня браги і посередині. Для цього можна скористатися маленькою табуреткою, виготовленої з металу, який не буде вступати в реакцію з сировиною.

Зверху цю конструкцію потрібно накрити тазом походять діаметра. У нього наливаємо холодну воду. Таким чином отримаємо імпровізований холодильник, який тут замінить класичний охолоджувач. Між тазом і каструлею не повинно бути просвіту, наявні отвори герметизируем за допомогою тесту.

Принцип роботи такого міні-апарату дуже простий. У велику ємність заливаємо брагу, ставимо каструлю поменше всередину і зверху встановлюємо таз з холодною водою. Всю цю конструкцію підігріваємо на газовій або електричній плиті, якщо приготування самогону відбувається в домашніх умовах. Можна також використовувати відкритий вогонь, якщо ви на дачі.

Брага закипить і почне випаровуватися. Пари буде конденсуватися на поверхні холодного дна тазу і, знову перетворившись в рідину, потраплять в каструлю меншого обсягу. Вода в тазу буде поступово нагріватися, тому необхідно уважно стежити і час від часу оновлювати, щоб підтримувати холодну температуру.

Виготовити самогон об’ємом 3 літри з такою установкою можна за 3-4 години. При цьому дуже важливо не допускати закипання браги. Вона повинна залишатися в межах 85-95 градусів. Інакше результат буде повністю зіпсований.

Перевага цієї найпростішої моделі в тому, що її можна розібрати і використовувати як звичайну кухонну посуд, а в необхідний момент також швидко зібрати знову і приступити до перегонці.

Проте, продукт, який вийде на виході з такого міні-апарату не буде відрізнятися гарною якістю. Так як відсутня змійовик, пропадає можливість відсікти першу порцію самогону, який буде містити сивушні масла та інші шкідливі домішки.

У зв’язку з цим, краще витратити трохи більше часу на складання і виготовити апарат зі змійовиком.

Що взяти за основу домашнього самогонного апарату?

Один з найбільш важливих питань, яке необхідно вирішити в самому початку – підібрати ємність (перегінний куб), в якій буде проводитися виготовлення самогону. Для цієї мети можна використовувати будь-яку велику ємність. Це може бути великий алюмінієвий бак, або куб виготовлений самостійно з листів нержавіючої сталі. Але в домашніх умовах найчастіше застосовується кухонне начиння.

Найпопулярнішим приладом для основи є скороварка. Вона має хорошу герметичність, що дуже важливо при виготовленні самогону. Якщо такого обладнання в будинку немає, то можна скористатися соковаркою або будь-який інший каструлею. При цьому обсяг не так вже важливий.

Основне завдання повністю герметизувати каструлю. Для цього зазвичай застосовують тісто, яким заліплюють щілини, з яких може просочитися пар.

Вибір і виготовлення змійовика

Другою основною частиною є змійовик – саме в ньому буде відбуватися процес конденсації парів самогону. Його можна придбати в спеціалізованих магазинах або ж виготовити самостійно. Найкращий матеріал для змійовика – кварцове скло. Але такі прилади зробити самостійно складно. Тому краще зупинити свій вибір на мідній трубці довжиною 1-1.5 метра.

Трубку необхідно зігнути в формі спіралі відповідного діаметру. Для цього наповнюємо її піском і щільно загинаємо кінці з обох сторін. Так під час виготовлення холодильника не з’являться заломи і метал не сплюснется.

Цю спіраль потрібно помістити в охолоджувач. Його можна виготовити з пластикових труб водопроводу великого обсягу, або інших циліндричних приладів. Охолоджувач необхідно обмежити з обох сторін денцями, з яких будуть виходити кінці трубки змійовика.

Також важливо продумати систему подачі води в охолоджувач. Для цього закріплюємо на поверхні труби два штуцера з протилежних сторін. До них надалі будуть підключені водовідвідні трубки. Отриману конструкцію потрібно повністю герметизувати.

З’єднувальні елементи

Перегінний куб і змійовик потрібно з’єднати між собою. Для цієї мети добре підходить мідна трубка, така ж, яку використовували при виготовленні охолоджувача. Її просто закріпити на кришці будь каструлі або скороварки. Для цього потрібно штуцер з різьбленням.

Коли всі елементи з’єднані можна почати приготування самогону.

Інші варіанти складання саморобного самогонного апарату

Зробити апарат для виготовлення самогону в домашніх умовах досить просто. Після того як обрані матеріали і ємності для виготовлення саморобного дистилятора, потрібно визначитися який принцип роботи буде використовуватися. Існує кілька видів:

 • проточний;
 • непроточний;
 • електричний;
 • з Теном або без нього;
 • оснащені сухопарниками, царгами або іншими додатковими пристроями.

Найпростіший і дешевий варіант для виготовлення в домашніх умовах непроточний апарат. Приготування самогону в такому обладнанні не потребує великої кількості води. Саморобний «холодильник» добре підходить для такого типу охолодження парів спирту.

Вибираючи спосіб нагріву браги, визначтеся де саме буде відбуватися процес. Якщо потрібно зробити невелику кількість самогону для будинку і проводиться перегонка на кухні, то додаткове оснащення самогонного апарату Теном або іншими пристосуваннями не потрібно.

У разі якщо обладнання буде застосовуватися в умовах дачі або гаражного приміщення, можна в каструлю (бак, скороварку, куб) встановити електричний ТЕН.

Відстеження температури

Щоб вийшов якісний самогон, на всьому процесі його приготування важливо уважно контролювати температуру. Це можна зробити за допомогою термометра. Його краще вибирати зі шкалою до 120 градусів.

Відділення парів спирту з браги відбувається на температурі 86-93 градуси. При більш низьких температурах з браги починають випаровуватися сивушні масла. Саме вони будуть у перших 50-70 мл продукту, який зіллється з змійовика. А при температурі вище 93 градусів напій буде мати міцність не більше 20 обертів.

Хороший градусник допоможе починаючому виноробу контролювати ці процеси і зробити якісний самогон.

Зібрати самогонний апарат у себе вдома дуже просто, доклавши до цього зовсім небагато зусиль. Якщо всі компоненти будуть правильно підготовлені, а процес налагоджений, в підсумку вийде відмінний продукт для домашнього вжитку та частування гостей.