Як в домашніх умовах робити вино

Зміст

  • Відбір сировини
  • Одержання соку
  • Бродіння
  • Отримання вина

Вино можна приготувати в домашніх умовах з ягід і фруктів, рецепти напоїв відомі давно, а сам процес можна подивитися на відео в інтернеті. Для приготування спиртних напоїв підходить більшість садових і диких ягід, але найкращим сировиною для виноградарства є виноград. На його прикладі буде розглядатися вся технологія отримання вина в домашніх умовах.

Відбір сировини

Ягоди і фрукти для виноробства в домашніх умовах краще збирати в суху сонячну погоду. При цьому перерва між дощами повинен становити не менше 2-3 днів, у цьому випадку на поверхні буде велика Як в домашніх умовах робити винокількість диких дріжджів необхідних для початку бродіння. Для приготування якісного вина все плоди повинні бути дозрілими. В недозрілому сировину міститься велика кількість кислоти і зроблене з нього вино вийде з неприємною кислинкою. У перезрілих ягодах вже розпочато процес оцтового бродіння, і їх використання може зіпсувати всю партію вина.

Не слід використовувати падалицю та ушкоджені плоди, сухе вино може вийти з присмаком землі або гнилі. Зірвані плоди і ягоди слід використовувати як можна швидше (не пізніше 2 діб), поки не почалася псування сировини. Виноград, призначений для отримання вина, перебирають, видаляють кісточки, недоспелые, підгнилі та зіпсовані ягоди. Процес відбору сировини можна переглянути на відео.

Одержання соку

Відібрані ягоди тиснуть, і поміщають в емальований посуд або ємність з нержавіючої сталі. Слід уникати зіткнення соку і ягід з звичайним металом, відбувається швидке окислення і як наслідок-зниження якості домашнього вина. Розминати ягоди краще руками або товкачиком, у цьому випадку кісточки в плодах не ушкодяться, і вино вийде без гіркого присмаку. Мезгу в посуд з широким горлом прикривають тканиною і поміщають у тепле місце. Температура в приміщенні повинна бути в межах 20°С, а сама ємність не піддаватися прямому впливу сонячних променів.

Протягом доби повинен запуститися процес бродіння. Його ознаками є утворення на поверхні пінливої шапки з шкірки плодів. Цю шапку слід періодично збивати, перемішуючи сусло 2-3 рази на добу. Якщо цього не робити, то в шапці почнеться оцтове бродіння і всі зусилля будуть марними. Для прискорення початку бродіння мезги можна додати винні дріжджі, які роблять самостійно. Для цього достатньо 100 гр родзинок залити теплою водою і настояти в теплому місці протягом 2-3 днів. Як Як в домашніх умовах робити виноправильно зробити домашні винні дріжджі можна дізнатися з відео в інтернеті.

Через 3-5 днів відбудеться відділення соку від м’якоті і шкірки. Ознаками цього є: освітлення мезги, поява кислого запаху і шипіння. Після цього слід відокремити заграв сік від макухи. Для цього шапку з шкіри і м’якоті знімають шумівкою в окремий посуд і віджимають за допомогою преса або марлі. З решти макухи в домашніх умовах можна приготувати чачу, процес виготовлення якої можна подивитися на відео. Сік пропускають через марлю в кілька шарів. При цьому перелив повинен здійснюватися з невеликої висоти. Це роблять для того, щоб отриманий сік наситився необхідною кількістю кисню, необхідного для нормальної роботи винних дріжджів. Заповнені соком ємності відправляють для бродіння.

Бродіння

Заповнені соком на ? ємкості закривають кришками з гідрозатворів або надягають на шийку бутля гумову рукавичку з проколом. В якості ємностей для бродіння добре підходять скляні ємності з-під хімічних реактивів або інший скляний посуд. В ній добре видно весь процес бродіння, а так само утворюються донні відкладення осаду. Бродіння повинно відбуватися в темному приміщенні з температурою близько 22-26°С для червоного вина і 18-20°С для білих сортів. Якщо вихідна сировина мало низький відсоток цукру, то вносять необхідну його кількість. Наявність цукру в плодах можна дізнатися зі спеціальних таблиць. Приблизно через 2-3 тижні сік перегуляет і вийде зелене сухе вино. Ознаками завершення процесу є припинення виділення пухирців газу з гідрозатвори або падіння рукавички.

Отримання вина

Одержане сухе вино зазвичай дуже мутна і має різкий смак, тому його відправляють на доброджування. Для цього його зливають з осаду в іншу, чисту посуд. Для переливу вина в домашніх умовах зазвичай Як в домашніх умовах робити виновикористовують капронову трубочку. Ємність з вином акуратно піднімають на стілець або стіл і вино через трубочку потихеньку зливають, не збовтуючи осад. Верхній край трубочки повинен бути вище рівня осаду на 2-3 см, а другий кінець бути нижче рівня сливаемой рідини.

Сухе вино поміщають під гідрозатвор і відправляють в прохолодне приміщення з температурою 10-12°С на 2-3 місяці. За цей час сухе вино придбає кінцевий смак і освітлиться. Якщо вино не повністю осветлилось, то його можна залишити відстоюватися на більш тривалий термін або зробити штучне освітлення або обклеювання. Для цих цілей може застосовуватися бентоніт, желатин або яєчний білок. Після цього вино бутилюють і відправляють на зберігання. Правильно приготоване сухе домашнє вино в приміщенні з температурою 3-5°С може зберігатися протягом кількох років.