Як в домашніх умовах зробити наливку

Зміст

 • Загальні правила виготовлення наливок
 • Вибір тари для приготування наливок
 • Типові помилки при зброджуванні основи для наливки
 • Рецепти наливок

Наливка – алкогольний напій міцністю 18-20° з кисло-солодким смаком і місткістю цукру (28-40 г/л. В домашніх умовах наливку можна зробити з спиртованих соків і морсів, отриманих шляхом бродіння, настоїв із свіжих, заморожених, сухих ягід, фруктів. Алкогольна основа – горілка, спирт-ректифікат. Для підсолоджування використовується цукор, мед, цукровий сироп.

Щоб правильно зробити наливку, потрібно враховувати безліч нюансів. Наприклад, використовувати тільки якісну сировину, особливо у випадку, якщо розчин буде бродити, не змінювати пропорції продуктів в рецепті, воду для напою брати м’яку.

Загальні правила виготовлення наливок

В домашніх умовах різні види наливок робляться від 1 до 6 місяців. Такий розрив у часі залежить від виду, кількості сировини і способу приготування напою. За цими показниками наливки ділять на Як в домашніх умовах зробити наливкускоростиглі, середньостиглі та пізньостиглі.

Щоб зробити скороспілу наливку, потрібно вибирати м’які ягоди, наприклад, малину, чорницю, суницю. Для середньостиглих використовуються плоди кісточкові (вишня, кизил, слива та ін) і тверді ягоди (смородина, калина, брусниця). Для дозрівання в домашніх умовах такої наливке потрібно від 40 днів до 2,5 місяців.

Пізньостиглі наливки робляться з фруктів з тривалим терміном зберігання таких, як яблука, груші, горобина, цитрусові, айва і т. д. Тривалість дозрівання в залежності від того, бродить фруктовий розчин або настоюється готової алкогольної основі, варіюється від 3 місяців до півроку.

Ягоди, фрукти перед закладкою в ємність для бродіння, настоювання на алкоголі, потрібно вибирати тільки самі спілі, чисті, без гнилі і червоточин. Сміття, комах, гілочки, листя, плодоніжки і квітколожа прибирають, щоб вони не зіпсували смак готового напою. Можна використовувати для приготування наливки цілі, різані, м’яті плоди – на якість напою це ніяк не впливає.

Коли наливка робиться на горілці, спирті, цукор в розчин вводять після певного періоду настоювання. Напій проціджують, всипають цукор або вводять заздалегідь приготований сироп. Пропорції щодо цукру 1 л спиртового настою – 200-300 р. Готовий напій розливають і зберігають у чистих пляшках з щільно закриваються пробками.

Вибір тари для приготування наливок

Оптимальний варіант для приготування в домашніх умовах наливок – скляні пляшки або банки. Скло – нейтральний матеріал і при взаємодії з кислим середовищем не виділяє шкідливих речовин. На смак і запах напою він теж ніяк не впливає. Крім того, через прозоре скло дуже зручно спостерігати за тим, як сусло бродить, багато піни утворилося на поверхні, скільки осаду випало на дні і т. д.

Зручні у використанні, легкі пластикові ємності для приготування наливок використовувати можна, але небажано. По-перше, вони непрозорі, і побачити, як сусло бродить неможливо. По-друге, якщо спиртосодержащий напій робити в пластиковій ємності, він може придбати специфічний Як в домашніх умовах зробити наливку«хімічний» запах. Смак отриманого алкоголю теж на порядок нижче, ніж у приготованого в скляній тарі.

Деякі види домашніх наливок, наприклад, вишняк або солодкий винний напій з чорниці, краще витримувати в дерев’яних діжках. При цьому тара обов’язково повинна бути герметичною. Щоб самому зробити наливку в домашніх умовах, потрібно вибирати міцні пляшки об’ємом 1,5-5 відер, закриваються або щільною пробкою, або кришкою, через яку повітря гарантовано не потрапить всередину ємності.

Типові помилки при зброджуванні основи для наливки

Домашню наливку з малини, вишні, чорниці, груш, інших плодів і ягід можна зробити методом бродіння. В даному випадку алкогольна основа не використовується, оскільки спирт в напої утворюється в результаті переробки дріжджами цукровмісної сировини і внесеного в розчин цукрового піску. Спирт і залишки не переробленого цукру – консерванти. Вони забезпечують стійкість у період тривалого зберігання напою.

У деяких випадках радять ставити основу для наливки, поки ягода бродить, на підвіконня. Горлечко бродильної ємності при цьому рекомендують не закривати кришкою, а зав’язувати марлі. Це неправильно і нераціонально.

Справа в тому, що під впливом прямих сонячних променів концентрація цукрів у фруктовому або ягідній сировині знижується, спирт, що утворюється, поки сусло бродить, випаровується. Відповідно, смак майбутньої наливки стає гірше, а міцність знижується. Крім того, при негерметичної укупорюванню повітря вільно проникає в ємність, де бродить основа для наливки, і викликає реакцію окислення компонентів розчину. В результаті утворюється оцтова кислота – продукт скисає.

На період бродіння ємності обов’язково закривають кришками з водяним затвором і ставлять їх у затемнене місце. Без гідрозатвори суміш ягід (фруктів) і цукру можна залишати у відкритій банці не довше 2-3 днів. Саме в цей період сусло починає бродити, про що свідчить рясна піна на поверхні розчину, характерний кислий запах, шипіння.

В домашніх умовах наливки можна робити в будь-який час року. При цьому дуже важливо підтримувати правильний температурний режим у приміщенні, де бродить сусло. Оптимальний температурний режим для бродіння основи під наливку – 18-26?С.

У зимовий період, коли підтримувати таку температуру в кімнаті важко, бутлі, в яких блукає Як в домашніх умовах зробити наливкуягідний розчин, необхідно ставити ближче до радіаторів опалення. Якщо температура буде нижче норми, не почнеться бродіння або зовсім припиниться через деякий час. Але і спека для сусла шкідлива. Бродіння в цьому випадку дуже активне, супроводжується утворенням рясної піни, в результаті чого смак майбутнього напою погіршується, а міцність знижується.

Ще одна типова помилка, що допускається недосвідченими виноробами – зціджування не добродившего сусла. Ознаками завершення бродіння є: часткове освітлення кольору, осад на дні, відсутність бульбашок у водяному затворі або спустилася гумова рукавичка. Приступати до наступного етапу приготування наливки в домашніх умовах можна тільки після того, як всі ці ознаки будуть спостерігатися протягом доби.

Рецепти наливок

Чорнична наливка на горілці

Дуже простий рецепт, для якого знадобляться всього два продукти – ягоди чорниці і заводська горілка. Чорницю в кількості 1,5 кг потрібно перебрати, промити, засипати в банку. Залити горілкою, закупорити і залишити в темному місці строком на 1 місяць. Температура в приміщенні протягом усього цього часу повинна бути стабільною – 18-26?С.

Потім напій проціджують, чорницю віджимають з допомогою марлевого мішка. Ще раз фільтрують напій, вводять у нього солодкий сироп, зварений з 1 ст. цукру і 250 мл води.

Склад розмішують, наливають у пляшки з щільними пробками. Наливку з чорниці переносять в прохолодне місце для визрівання на 2 тижні.

Наливка з чорної смородини «Спотикач»

Як в домашніх умовах зробити наливкуРобиться напій з промовистою назвою з наступних інгредієнтів:

 • Стиглі ягоди чорної смородини – 1 кг.
 • Цукор – 1 кг
 • Горілка – 750 мл
 • Вода – 3,5 ст.

Технологія приготування:

 • Ягоди ретельно перебирають, миють, обсушують.
 • Подрібнюють в кашку з допомогою дерев’яного маточки, товкачика, м’ясорубки.
 • Смородиновий сік віджимають через полотняний мішок.
 • З цукру і води варять сироп, знімаючи утворюється на поверхні білу піну.
 • У гарячий сироп вливають сік смородини, дають розчину закипіти і відразу знімають з вогню.
 • Вливають горілку, добре перемішують.
 • Ставлять на мінімальний вогонь і прогрівають до тих пір, поки вона не загусне.
 • Готовий «Спотикач» охолоджують, розливають по пляшках. Щільно закупорюють і зберігають у холодильнику, підвалі або льосі.

  Наливка цитрусова

  Оригінальна апельсиново-вишнева наливка готується з цедри цитрусових Можна брати їх окремо або змішати в рівних пропорціях. Загальна маса сировини на 1 л горілки має становити 300 р. Крім цедри і алкоголю у цьому рецепті використовується цукор (400 г) і вода (2 ст.).

  Апельсинову та/або лимонну цедру заливають горілкою. Закривають банку кришкою. Наполягають в теплі 2-3 місяці.

  Цитрусовий спиртовий настій проціджують. Одночасно з цим варять цукровий сироп. У гарячий сироп тонкою цівкою вливають настоянку, добре перемішують.

  Напій проціджують ще раз, виливають у скляну сулію, закупорюють. У такому вигляді наливку залишають для дозрівання в теплому приміщенні на кілька тижнів. Потім обережно зливають з осаду і розливають по чистим пляшках з щільними пробками.