Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банки

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиБагато людей бояться відкривати пляшку шампанського. Навіть є думка: неправильно відкривши її, можна вплинути на смак напою. Але насправді це зовсім не так. Вино не стане смачнішою від того, що воно дуже гучно відкриється, і пробка вилетить в стелю. Навпаки, чим сильніше буде постріл пробки, тим більше вуглекислоти піде з пляшки, а це якраз і вплине на смак.

Як правильно відкривати шампанське по класиці?

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиШампанське смачніше і цікавіше тоді, коли в ньому збережено як можна більше бульбашок. До речі, наявністю пухирців також визначають якість ігристого напою. Дороге шампанське може утримувати бульбашки до десяти годин, при цьому зберігає свій насичений смак. Тому пляшку треба відкривати обережно і спробувати зберегти цінний газ всередині напою.

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиДля початку перед відкриттям шампанське необхідно охолодити на дні холодильника. Два години воно досягне потрібної температури. Тут теж є деякі обмеження: напій не повинен бути занадто холодним, так як це вплине на його смак.

Також рекомендуємо прочитати:

Далі потрібно дістати шампанське з холодильника і обернути пляшку серветкою, так зручніше буде тримати пляшку в руці. Це можна зробити заздалегідь, до винесення шампанського до гостей, щоб уникнути хвилювання. Але якщо з цим немає жодних проблем, потрібно перевірити дріт на кришці. Вона може зламатися і зіскочити разом з пробкою під час відкривання пляшки.

Читайте також: Шампанське Ламбруско: італійське ігристе вино

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиПотрібно пам’ятати, що на постріл пробки впливає тиск у пляшці. Для вдалого відкриття шампанського самим головним правилом є те, що потрібно уникнути сильного тиску, тобто відкрити пробку без бавовни. Пляшку можна перевертати і трясти. Але якщо потрібен гучний і сильний постріл з викидами піни, то, відповідно, потрібно досить сильно потрясти шампанське.

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиОтже, треба зняти дріт, яка тримає пробку, і взяти пляшку так, щоб вона стосувалася грудей. Тут потрібно бути акуратніше і стежити за тим, щоб горлечко не знаходилося в напрямку людей. Тепер потрібно дуже повільно і акуратно розслабити пробку, дещо обертаючи її по боках. Пробка вийде дуже легко завдяки газів. Крізь розслаблену пробку газ буде виходити поступово, що не спричинить за собою пострілу, і все шампанське залишиться в пляшці.

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиАле може трапитися так, що тиск всередині буде занадто велике. Щоб виправити ситуацію, потрібно прикласти щось холодне до шийки пляшки, і тиск відразу ж впаде.

Після відкриття шампанського можна віддати пляшку гостям або розлити напій самостійно. Краще всього, звичайно, довести все до кінця особисто, але це вже інше питання. Наливати шампанське в келихи потрібно повільно, так як буде підніматися піна, і напій просто виллється на стіл.

Як відкрити шампанське ножем?

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЦей екстремальний спосіб відкриття пляшки з ігристим напоєм може використовувати тільки той чоловік, який хоче показати компанії, що він нічого не боїться. Класичне відкриття вже всім набридло, а такий феєричний спосіб урізноманітнює вечірку.

Читайте також: Історія шампанського: як з’явилося, види і смаки ігристих вин

Отже, для цього шоу знадобиться великий і гострий ніж. Шампанське повинно бути попередньо охолодженим, але не переохолодженим. Далі потрібно зняти фольгу і дріт з пробки. Впевненим у собі особистостям ці етапи можна пропустити. Так буде ще ефектніше і екстремальні.

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиОтже, пляшка повинна знаходиться під кутом близько 45 градусів, при цьому потрібно уважно стежити за тим, щоб горлечко не направлялося на людей, так як пробка може вистрілити несподівано і в будь-який момент.

Тепер слід знайти шви пляшки, які розташовуються з боків. Завдяки їм відкриття буде більш безпечним. Напій відкривається уздовж одного із швів.

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиПриступаючи до відкриття пляшки, потрібно утримувати ножа так, щоб гострий край був до себе, а тупий до неї. Тепер потрібно акуратно провести ножем по шву і уважно, прицілившись дуже сильно вдарити по шийці ножем. Це може не вийти з першої спроби, потрібно пробувати ще раз. Але необхідно враховувати, що сильні удари значно підвищують тиск усередині пляшки. Удар повинен бути перпендикулярним горлечка пляшки, а як ніби ковзаючим. Уявіть, що строгаете дерево.

Після того як пляшка відкрита, потрібно дати деякій кількості напою вийти назовні. Це допоможе змити дрібні осколки скла з пляшки. Хоча, в принципі, цього і так не уникнути. Піна хлине з пляшки в будь-якому випадку.

Читайте також: Фраголіно – неймовірний смак полуниці в ігристе шампанське

Як відкрити шампанське, якщо зламалася пробка

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиБувають неприємні ситуації, при яких ламається пробка шампанського. І що ж робити?

Крім варіанти відкриття банки шаблею або ножем, є ще два, більш гуманних:

  • використовувати саморіз;
  • розкришити пробку.

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЯкщо пробка пластикова, доведеться пожертвувати смаком і дуже сильно потрусити шампанське. При цьому пробка дуже швидко видавиться тиском і вилетить назовні.

Якщо пляшка щільно закрита корковим матеріалом, доведеться напружитися. Тут два виходи:

  • відкрити штопором;
  • відкрити саморізом.

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиШтопором вміє користуватися будь. Це нескладно, та інструкцій тут не потрібно. Без штопора буде складніше. Можна дістати її, використовуючи саморіз. Вкручуємо саморіз в пробку і висмикуємо його за допомогою плоскогубців разом з пробкою. Саморіз повинен бути довгим, а пляшку потрібно тримати дуже міцно.

Якщо такий варіант не дає результату, потрібно взяти тонкі плоскогубці або інший схожий інструмент і відщипувати шматки пробки, витягуючи її по частинах. При такому способі частина пробки в будь-якому випадку потрапить в напій, і його доведеться процідити з допомогою сита в банку.

Згодом, набравшись досвіду, відкривати шампанське буде все легше і легше. Але варто завжди бути акуратніше, щоб не травмувати оточуючих і себе. Якщо все зроблено правильно, гості залишаться задоволені смаком напою.

Як відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЯк відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЯк відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЯк відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЯк відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЯк відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЯк відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банкиЯк відкрити пляшку шампанського: два способи — класичний і ножем. Що робити, якщо зламалася пробка банки