Зміст

 • Принцип роботи самогонного апарату
 • Перегінний куб
 • Сухопарник (дефлегматор)
 • Холодильник
 • З’єднання елементів і додаткові пристрої

Людина, яка добре розбирається в алкоголі і здатний професійно оцінити якість приготування продукту, рано чи пізно приходить до думки про те, що самостійне освоєння технології самогоноваріння і вивчення конструктивних особливостей апаратного оформлення цілком виправдано. Смачний, якісний і максимально чистий готовий продукт може стати не тільки оригінальним доповненням до святкування будь-якого заходу, але й предметом гордості майстра.

Багато починаючі умільці можуть не здогадуватися про те, що отриманий на виході кінцевий продукт мутного кольору та сумнівної неприємного запаху є підсумком безграмотного і безвідповідального ставлення до технології процесу дистиляції. Виготовлення якісного самогону в домашніх умовах безпосередньо залежить від вихідної сировини, так і від конструкції самогонного апарату. На сьогоднішній день відомо безліч варіантів створення будинку високоефективного агрегату власними силами, які дозволять отримати правильний і міцний алкогольний напій.
Збірка домашнього самогонного апарату

Принцип роботи самогонного апарату

Перед тим як приступити до виготовлення самогонного апарату в домашніх умовах, необхідно чітко розуміти і розбиратися у всіх нюансах процесу перегонки. Перегонка – це поділ рідкої суміші на окремі фракції з-за різних температур кипіння компонентів. Складання самогонного апарату в домашніх умовах потрібно починати з докладного вивчення конструкційних деталей.

Як не удосконалилася технологічна схема виробництва самогону, зовнішній вигляд і складові конструкції залишаються незмінними, можливо лише додавання деяких додаткових елементів. Для виробництва самогону в домашніх умовах обов’язково наявність самогонного агрегату, що включає в себе перегінний куб, дефлегматор, холодильник і допоміжні пристрої.

Перегінний куб

Основним елементом апарату для отримання самогону є перегінний куб (випарник), який використовується для приготування браги та її подальшого нагрівання. Так як перегінний куб в процесі перегонки працює при підвищеному тиску, до нього пред’являється цілий ряд вимог, виконання яких обов’язково:

 • апарат повинен бути виконаний з високоякісних і міцних матеріалів придатних для харчової промисловості;
 • для того, щоб перегінна ємність змогла винести завищений тиск необхідно забезпечити випарник, щільно закритою кришкою;
 • обов’язково наявність ручки для перенесення і підняття;
 • досить компактні розміри для зручного розташування на пальнику.

Виходячи з перерахованих вище вимог, використання в якості перегонной ємності звичайного кухонного начиння, такий як каструлі, відра і подібні до цього предмети слід виключити. Ємність для браги повинна бути герметичною і на цю роль цілком підходять наступні варіанти:

 • фляга для молока;
 • скороварка;
 • ємності з нержавіючої сталі.

Фляга для молока

Знайти бідон молока на сьогоднішній день не так вже й просто і пов’язано це з тим, що вироби подібного типу давно зняті з виробництва, проте в гаражі або на будь-якій барахолці відшукати таку корисну і ефективну частина системи самогонного апарату все-таки можливо. Виготовлення перегінного бака з ємності такого типу досить просте, вона спочатку забезпечена герметичною кришкою, єдине, з чим потрібно визначитися, так це з об’ємом. Метал бідона чудово обробляється і будь-які отвори можна зробити підручними домашніми засобами.

Поряд з багатьма позитивними перевагами використання в якості кубової ємності бідона має один істотний мінус, м’якість металу з якого він виконаний досить швидко призводить до зношування. До того ж, фляги не люблять холодну воду і лужних середовищ, на поверхні металу утворюються дірки і тріщини.

Скороварка

Виконання двох обов’язкових умов, таких як високий рівень герметичності і вертикальне розташування самогонної установки за рахунок плоскою і рівною кришки зумовили високий попит на скороварку як кубової ємності. Виконані з якісного, міцного матеріалу, вони є практично в кожному будинку і магазині.

Скороварка обладнана запобіжним клапаном скидання надлишкового тиску, що в процесі переробки вихідної сировини важливо, адже це дає можливість запобігти розриви обладнання і значно убезпечити весь режим. Поряд з численними перевагами від використання скороварки як перегонной ємності, є і один незначний мінус, місткість такого випарника не більше 12 літрів.

Вироби з нержавійки

Кубові ємності, виготовлені з нержавіючої сталі, на сьогоднішній день найбільш популярні і пов’язано це з наступними характеристиками:

 • матеріали такого типу володіють антикорозійними властивостями і активно використовуються в харчовій промисловості;
 • високий рівень стійкості до впливу агресивних середовищ;
 • теплопровідність нержавіючої сталі дуже висока, що позитивно впливає на процес дистиляції;
 • стійкість до будь-якого виду деформації;
 • здатність ефективно працювати в високотемпературному режимі.

При виборі перегінного куба перевагу слід віддавати доступним і надійним у використанні варіантів, які володіють відмінними показниками.

Сухопарник (дефлегматор)

Самому виготовити сухопарник в самогонний апарат не складе особливої складності, для такого пристрою чудово підійде звичайна скляна банка невеликого обсягу. По своїй суті сухопарник (дефлегматор) є проміжною стадією, на якій відбувається повне видалення основної маси сивушних масел, що впливають на смакові властивості приготовленого самогону. Поділ відбувається за рахунок випадання в осад неприємних і специфічних домішок.

Виготовлення дефлегматора будинку можливо лише при виконанні певної послідовності дій, нескладні операції, що проводяться за допомогою підручних засобів (дриль, шило, штуцера і з’єднувальні трубки), дозволять створити апарат з високим ступенем очищення. Для виготовлення сухопарника знадобляться такі матеріали:

 • скляна банка з кришкою (750 мл);
 • 2 штуцера з гайками і гумовими шайбами;
 • невеликий шматок мідної або алюмінієвої трубки, що збігається з гайкою штуцера;
 • герметик.

Збірка сухопарника в домашніх умовах виглядає наступним чином:

 • На кришці банки просвердлюються два отвори під штуцера.
 • Штуцера встановлюються таким чином, щоб патрубок виходу був на 10 см менше патрубка входу.
 • Закриваємо і герметизируем сухопарник.
 • Приєднання пристрою до основної конструкції самогонного апарату не складний і займе всього лише кілька хвилин.

  Холодильник

  Холодильник (охолоджувач), призначений для охолодження спиртових парів, являє собою нескладну конструкцію (змійовик), виготовлений з металу з високою теплопровідністю. Занурений в ємність з холодною водою, змійовик постійно нагріває рідину, тому для нормального функціонування системи охолодження потрібно періодична заміна води. Для того щоб самому виготовити охолоджувальну установку на самогонний апарат потрібно підготувати наступні матеріали:

  • металева трубка довжиною 2 метри (до обмотування);
  • посудина для змійовика (циліндр або скляна довгаста посудина).
  • гайки і штуцера.

  Намотаного на трубу металева трубка поміщається в герметичну холодильну ємність з двома отворами для входу і виходу води. Важливо знати, що відпрацьована в змійовику вода, повинна витікати з верхньої частини змійовика, в іншому випадку виникає протитечія рідини і процес конденсації сповільнюється.

  З’єднання елементів і додаткові пристрої

  З’єднувальні елементи для виготовлення будинки апарату дистиляції також підлягають ретельному відбору. Шланги і трубки контактують з рідкими середовищами системи і тому матеріали для їх виготовлення повинні бути надійними і герметичними. Ідеальним варіантом тут вважаються шланги з силіконового матеріалу, які не вступають у хімічні реакції з продуктами і не здатні змінювати склад перегоняемых компонентів. Якість придбаної гнучкої трубки легко перевірити самому, при підпалюванні гумових і синтетичних матеріалів з’являється дим темного кольору і різкий неприємний запах.

  Додаткові пристрої, такі як термометр, запобіжний клапан і автоматичні контролери, дозволяють убезпечити процес виготовлення домашнього напою, тому їх наявність у схемі повністю виправдано. Вони дозволяють максимально контролювати кожен етап і запобігають виникненню негативних наслідків.