Як використовувати сухі дріжджі, переваги і недоліки сухих дріжджів, використання саф-левюр і пакмайи

Як використовувати сухі дріжджі, переваги і недоліки сухих дріжджів, використання саф левюр і пакмайиЗробити гарну брагу без дріжджів, в принципі, неможливо. Адже брага це і є продукт метаболізму грибків, які переробляють продукти в спирт. Відходами їх життєдіяльності і є сам алкоголь. Дріжджі відповідають за якість кінцевого результату, тому правильний вибір дріжджів є гарантією хорошого самогону.

Які дріжджі краще використовувати для браги

Які бувають дріжджі:

 • Як використовувати сухі дріжджі, переваги і недоліки сухих дріжджів, використання саф левюр і пакмайиХлібопекарські, які використовують для виробництва хліба. Розвиваються вони на основі глюкози і утворюють до дев’яти відсотків спирту.
 • Пивні вимагають менше цукру, але зате і великим утворенням спирту похвалитися не можуть. Їх межа – сім відсотків.
 • Якщо використовуються фрукти або ягоди, то застосовують винні дріжджі. Термін бродіння довгий, але вихід спирту – близько шістнадцяти відсотків.
 • З допомогою спиртових дріжджів утворюється найбільший відсоток спирту – до вісімнадцяти.
 • Можна викликати бродіння фруктовими або інакше дикими дріжджами. Для цього використовується найчастіше родзинки. Такі дріжджі називають дикими.

Люди застосовують грибки з давніх часів. Їх селекція не зупиняється досі, продукт постійно вдосконалюється, виводять нові штампи й форми. Дріжджі дуже доступні і придбати їх можна в будь-якому продуктовому магазині. Ціна їх дещо відрізняється один від одного, а в деяких присутні добавки. Як правило, вони представлені в декількох видах:

Також рекомендуємо прочитати:

 • Як використовувати сухі дріжджі, переваги і недоліки сухих дріжджів, використання саф левюр і пакмайиВологі або інакше сирі. Продаються у вигляді пресованого брусочки вагою до кілограма, але найчастіше важать вони небагато. Вологість таких дріжджів досить висока – до сімдесяти відсотків. Використовують їх для приготування різної випічки, а також домашнього самогону. Колір бруска коливається від ніжно-кремового до світло-коричневого.
 • У вигляді гранул продаються сухі грибки. Відсоток вологості в них дуже малий і становить близько семи відсотків.
 • Існують гранули світлого кольору, але з більш високим вмістом вологи.
 • Пресовані дріжджі пивні, як правило, не використовують для випічки, якщо тільки не в якості невеликих добавок. Запах у них специфічний, пивний. І до того ж вони погано піднімаються.
 • Найкращі дріжджі для випічки це швидкодіючі. У них відсутній запах, тому випічка виходить ароматна і повітряна.

Читайте також: Приготування чачі з макухи винограду в домашніх умовах

Існує думка, що на сухих дріжджах приготувати хорошу брагу неможливо, але це зовсім не так. Відсутність вологи в продукті зовсім не перешкоджає бродінню. Природа грибків така, що вони не гинуть ні в шлунковому соку людини, ні в спирті, ні в лугу. При розведенні сухих грибків у воді вони моментально оживають і стають життєдіяльними.

Сухі дріжджі для самогону

Як використовувати сухі дріжджі, переваги і недоліки сухих дріжджів, використання саф левюр і пакмайиПри їх виробництві використовуються ті ж технології, що і при виготовленні вологих грибків, але тільки з однією відмінністю – їх згодом піддають дегидрированию.

Якість сухих чи пресованих дріжджів, безсумнівно, вище ніж у вологих. При виготовленні вологого продукту виробники часто додають різні види мікроорганізмів. Серед них є такі, що здатні виробляти і шкідливі речовини. У той час як при виробництві сухих – такі випадки виключені. Через вологих дріжджів у самогоні, виявляється, маса сивушних компонентів, які псують не тільки смак і запах спирту, але й шкодять здоров’ю.

Навіть заморожування і зберігання при температурі нижче 1 градусів не вбиває шкідливі мікроорганізми.

Як приготувати брагу на сухих дріжджах

Як використовувати сухі дріжджі, переваги і недоліки сухих дріжджів, використання саф левюр і пакмайиДля приготування потрібні свіжі сухі грибки в пакетиках по 0,1 кг. Щоб приготувати брагу з восьми кілограмів цукру потрібно один пакетик. Порошок розводять у воді при температурі тридцять градусів. Зазвичай потрібно півлітра рідини. Слід розмішувати до повного розчинення, для чого дріжджам дають постояти близько десяти хвилин.

Перші добу сира брага, можливо, не заграє. Таке явище при сухих дріжджах іноді буває. Найчастіше самогонники скаржаться на занадто бурхливе бродіння з утворенням рясної піни. В таких випадках в рідину додають рослинне масло. Іноді потрібно повторне додавання олії. Кришкою накривати таку брагу можна ні в якому разі.

Через тиждень, сусло буде готове. Спробуйте його на смак. Хороший продукт повинен трохи гірчити, якщо відчувається солодкість, то додають чверть води і дають постояти вмісту три дні.

Саф-Левюр для браги

Як використовувати сухі дріжджі, переваги і недоліки сухих дріжджів, використання саф левюр і пакмайиФранцузькі дріжджі Саф-Левюр відмінно підходять для приготування браги. Продаються вони майже в кожному магазині. Їх використовують як для приготування випічки, так і для самогону. Враховуючи схильність сухих дріжджів до утворення піни, приготуйте заздалегідь піногасник. Це може бути рослинне масло, печиво або сухарі. Перемішувати утворену піну не можна.

Читайте також: Очищення самогону молоком: покроковий процес домашньої очищення

Як засіб проти утворення піни можуть виступити грибки Саф-Момент. Для цього на одну упаковку Саф-Левюра береться три пакета Саф-Моменту. Вміст пакетиків висипають в теплу воду, помішуючи, тримають в ній до повного розчинення.

Скільки грам порошку потрібно для приготування?

Співвідношення інгредієнтів для приготування браги розраховується наступним чином: на 1 кг цукру потрібно п’ять літрів чистої води і п’ятдесят грамів сухого Саф-Левюра. Технологія приготування:

 • В підготовлену ємність наливають підігріту воду. Трохи води слід залишити.
 • Розмішують ретельно цукор у воді.
 • Розводять 0,05 кг дріжджів і виливають у ємність.
 • Трохи прикривають кришкою. Щільно прикривати не можна, так як її може просто зірвати під час бродіння.
 • Тепер стежимо за піноутворенням і по мірі виникнення рясної піни гасимо її за допомогою сухарів.
 • Накриваємо ємність гідрозатворів і виводимо шланг бік відкритого вікна, щоб запах браги як можна менше поширювався по хаті.

Помішування складу допускається тільки в тому випадку якщо процес бродіння йде дуже повільно. Слід врахувати, що при помішуванні утворюється багато піни, тому якщо бродіння йде нормально, брагу краще не турбувати. Заважайте виключно чистою ложкою.

Особливістю французьких сухих грибків є те, що вони утворюють надто багато піни. Іноді з нею дуже складно боротися. Рекомендується брати ємність розміром як можна більше, а рідини наливати менше. В такому випадку можна убезпечити себе від викиду піни.

Саф-Левюр і Саф-Момент дуже схожі, але мають суттєві відмінності. Так, Саф-Момент — це дріжджове молоко, що пройшло через процес дегідрування, в той час як Саф-Левюр – живі грибки оболонці.

Дріжджі Пакмайя

Крім Саф-Левюра, популярність останнім часом набувають і турецькі дріжджі – pakmaya. Продаються вони в пакетиках вагою сто грам. Існує спеціальна марка Пакмайя-Крістал для приготування алкогольних напоїв. Ці сухі спиртові дріжджі мають короткий період для зброджування. Завдяки їм, процес займає всього чотири дні.

Переваги Пакмайя:

 • Як використовувати сухі дріжджі, переваги і недоліки сухих дріжджів, використання саф левюр і пакмайиУ готовому продукті відсутній неприємний запах і присмак дріжджів.
 • Кількість етанолу в суслі не перевищує дванадцяти відсотків.
 • Фортеця свіжої браги — близько сімнадцяти відсотків.
 • Процес зброджування йде швидко.
 • Піни утворюється зовсім небагато.
 • Розводити і активувати дріжджі не потрібно. Достатньо їх просто висипати в суміш води з цукром.
 • Це єдині спиртові дріжджі купити які можна у магазині не представляє особливої праці, на відміну від інших спиртових дріжджів, що продаються в спеціалізованих магазинах.

Читайте також: Рецепт шнапсу: як приготувати і як правильно пити

Як використовувати Пакмайя, щоб отримати гарний самогон

У підігріту до тридцяти п’яти градусів воду висипають пачку порошку Пакмайи. Вода ні в якому разі не повинна містити хлорку. Хлор вбиває грибок, а значить бродіння в такій воді може не наступити. Кип’ячена вода також не підійде, в неї не буде мікроорганізмів, з якими грибок вступає в контакт. Добре, якщо вода буде джерельна, але можна придбати і магазинну у бутлях.

Досвідчені самогонники радять підгодувати пресовані дрожжі перед тим, як ставити брагу. Для цього в ємність з розчиненими дріжджами і цукром додають жменю сухофруктів, хліб або товчений сухий горох. Можна додати сік з свіжих фруктів або солод, але кількість його не повинно бути занадто великим. Так, на двадцять п’ять літрів рідини допускається півлітра свіжого соку винограду або яблук.

Для гарного бродіння поставте ємність в темне місце і забезпечте бразі температуру не нижче двадцяти семи градусів. Вище підніматися температура не повинна, інакше грибки можуть загинути. У тому випадку, якщо температура низька – грибок не зможе розвинутися. Зазвичай ємність для збереження тепла накривають чим-небудь. Наприклад, обертають папером чи ковдрою.

Для того, щоб запустити або інтенсифікувати процес бродіння, склад помішують шумівкою. Так, в суміш надходить кисень і грибки оживають.

Через чотири дні спирт повинен бути готовий. Його нагрівають до п’ятдесяти градусів і відправляють в куб біля самогонного апарату. Якщо він виявився солодким, то його попередньо розбавляють невеликою кількістю води.

Іноді недосвідчені винороби допускають помилку і кладуть менше упаковок ніж потрібно, у таких випадках бродіння не може наступити незважаючи на постійне помішування. Брагу підігрівають до тридцяти градусів і насипають додаткову порцію дріжджів.

Якщо було покладено більше, ніж потрібно, то смак і запах спирту можуть суттєво погіршитися. Справа в тому, що в якості харчування грибки розглядають цукор і добавки, а якщо їх недостатньо, то починають поїдати самі себе або гинути.