Наближення головного торжества змушує господинь шукати ефективні способи, як зберігати ананас до Нового року вдома. Запорукою його збереження стане правильний вибір. Яскрава і без тріщин шкірка, відсутність слідів цвілі, зеленуватий або жовтий відтінок – характеристики, які підтверджують свіжість перед покупкою фрукта. Наявність вираженого солодкуватого запаху – аргумент на користь придбання. Не варто купувати занадто зморшкуватий і сухий плід.

Стиглі і не дуже плоди

У торговельній мережі нерідко продають не дуже стиглі плоди. З точки зору здорового глузду, зберігати ще зелений ананас простіше. Їсти його відразу не можна. Солодощі в ньому ще немає, не кажучи про те, що зелений плід негативно позначиться на роботі кишечника. Плід дозріє при кімнатній температурі. Ботаніки закликають не кидатися в крайнощі. Нижній поріг близько +8 + 9 С, а верхній +18 + 20С. Перевищувати зазначені значення не можна.

Читайте також

Як зберігати кавуни протягом місяця

У Новий рік хочеться порадувати своїх близьких незвичайними фруктами і ягодами, наприклад, кавуном. Але ми звикли бачити…

Другий нюанс – в домашніх умовах фрукт не дозріває до ідеального стану. Мова йде лише про появу впізнаваних смакових відтінків і м’якоті. Друга обов’язкова умова – рівень вологості. Він не повинен виходити за діапазон 85-90%. В іншому випадку, продукт стане перезрілим. Рекомендована тривалість дозрівання в домашніх умовах – 10 діб. Складніше йде справа зі спілим продуктом.

Помилкове припущення про те, що холод – ворог, справедливо частково. Більшість рекомендацій, як зберігати мед у холодильнику в домашніх умовах, засноване на помірності. Мова йде про пунктуальність.

На замітку!

Солодкий фрукт може знаходитися всередині холодильника не більше 2 тижнів.

Не потрібно поспішати викидати

Раніше куплені ананаси не завжди виходить з’їсти. Якщо після трапези трохи залишилося фрукта, то можна його зберегти до Нового року без втрати смакових властивостей. Вступити потрібно наступним чином:

 • взяти паперовий пакет з декількома отворами – вони необхідні для забезпечення припливу повітря;
 • скласти в нього залишки ананаса;
 • покласти пакет в ту секцію холодильника, де зберігають фрукти;
 • кожні 2 дні пакет перевертають маніпуляція необхідна для забезпечення рівномірного охолодження.

Після закінчення 10 діб продукт потрібно доїсти або викинути. Чекати довше не можна. Зростає ризик нашкодити здоров’ю.

Альтернативні місця зберігання

Мешканці приватного будинку кладуть плід в підвал або льох. Відправною точкою стане вибір пакувального матеріалу – перфорованого целофану. Спочатку екзотичний фрукт загортають в х/б тканину, а потім кладуть згаданий вище матеріал. Використання натуральної тканини мінімізує ризик появи конденсату. Ігнорувати наведену рекомендацію не можна.

В іншому випадку, надлишковий рівень вологості в підвалі спровокує прискорений розвиток грибка. Кожні 24 години перевіряють стан ХБ-тканини. Її замінюють по мірі намокання. Друга рекомендація, як зберігати ананас до Різдва і Нового року в домашніх умовах, наказують відправити фрукт на балкон. Спочатку перевіряють температурний фон. Він не повинен бути нижче +5С. Настійно рекомендується провести замір температури вночі.

Читайте також

Як прикрасити новорічний торт в домашніх умовах

Новий рік – це свято з великою кількістю частування і напоїв. Всі намагаються прикрасити приміщення і частування,…

Ананас – плід, який дуже чутливий до холоду. Якщо вночі температурний фон на балконі наблизиться до позначки «0» або піде нижче, то наслідки не змусять себе чекати. Спочатку з екзотичного плоду зникнуть корисні речовини. Наступний етап – втрата характерного запаху і смакових якостей. Після 10-годинного перебування на холоді плід стане непридатним для вживання його в їжу.

Якщо все добре, то ананас упаковують в перфорований целофан. Якщо станеться так, що на балконі занадто холодно, то єдиним радою, як зберегти ананас до Різдва, і Нового року стане рекомендація відправити його в холодильник.

Консервація та морозильна камера

При правильному зберіганні плід протримається не менше 3 місяців. На допомогу прийде заморожування. Спочатку ананас чистять і нарізають маленькими кубиками. Наступний крок – їх викладають на тарілку і відправляють в морозилку. Подальший порядок дій виглядає наступним чином:

 • залишити на 1 годину;
 • ємність витягують з морозилки;
 • часточки перекладають у целофановий пакет;
 • пакет герметично закривають;
 • його укладають в морозилку.

Наведений спосіб актуальний, якщо мова йде про незначному обсязі солодкого плоду. Якщо станеться так, що до Нового року і Різдва потрібно свіжим зберегти значне число ананасів, рекомендується вдатися до консервації Метод мінімізує ймовірність втрати смакових характеристик продукту. Підготовку до проведення консервації починають з чищення солодкого плоду. Ананас нарізають кружечками і складають в емальовану ємність. Потім переходять до інших етапів:

 • в окрему ємність наливають ½ л чистої води;
 • у нього засипають 250 г цукру;
 • суміш повинна настоятися 12 годин при t +18 +20С;
 • готовим розчином заливають ананаси, які лежать в ємності;
 • емальований ємність з ананасами, які покриті цукровим розчином, ставлять на повільний вогонь;
 • кип’ятіння триває 10-12 хвилин.

Фінальний штрих – отриману заготовку переливають в окремі банки і закочують.

На замітку!

Зберегти консервований ананас можна протягом 4-5 місяців. Обов’язкова умова – ємність повинна зберігатися в темному і прохолодному місці. Як тільки її викриють, насолодитися продуктом потрібно за 72 години. По закінченню зазначеного часового проміжку, всередині банки почнеться процес окислення.

Читайте також

Салат з куркою, ананасами, сиром і горіхами

Салат з ананасами і куркою — це найчастіше обов’язкова страва на домашніх святах. Варіацій на тему курячого салату…

Зберігання солодкого плоду в домашніх умовах припустимо при дотриманні температурного режиму. Другий фактор – рівень вологості до 90%. Найпростіший варіант – холодильник. Поміщають плід в той відділ, де температура знаходиться в діапазоні +5 + 7С. Там фрукт витримає до 20 діб. Збільшити термін зберігання до трьох місяців допоможе заморожування. Зловживати холодом не варто. В іншому випадку, солодкий плід втратить своїх смакових якостей.