Як зібрати саморобний апарат в домашніх умовах

Зміст

 • Види апаратів
 • Перегінний куб
 • Змійовик і холодильник
 • Сухопарник
 • З’єднання системи

Самогонний апарат, незалежно від його конструкції і матеріалу, що послужив для виготовлення, являє собою дистилятор – пристрій, принцип якого базується на перетворенні рідини з низьким вмістом спирту в міцний алкогольний напій шляхом нагрівання. Робота самогонного апарату відбувається завдяки процесу конденсації спиртових парів, який здійснюється за допомогою спеціального пристрою – холодильника.

Види апаратів

Існують дві основні версії пристосувань для виготовлення самогону в домашніх умовах.

Перший варіант пристосування, яке можна зібрати самому в домашніх умовах – це зразок самого Як зібрати саморобний апарат в домашніх умовахстародавнього пристрою, побудованого у вигляді піраміди. Виконаний за такою схемою самогонний апарат, що представляє монолітну конструкцію, змійовика не має, продукт, який буде отриманий з його допомогою, має низькими характеристиками.

Другий варіант перегонной установки – це вже класичний зразок – пристрій, що представляє собою перегінний куб, змійовик і систему охолодження. Такі пристосування відомі у всіх країнах. Принцип його роботи настільки простий і ефективний, що подібні апарати використовуються навіть мешканцями джунглів південно-східної Азії, які в якості матеріалу для змійовика використовують стебло бамбука. Такий варіант пристосування для перегонки алкоголю, на якому для отримання якісного продукту можна встановити додаткове обладнання, нескладний у виробництві і не доріг. Як показано на відео, його можна зробити самому або зібрати з деталей, виготовлених на замовлення.

Перегінний куб

Перед тим як приступити до вибору перегінного куба для майбутнього виробу, варто спочатку вирішити, який обсяг він повинен мати. Невелика посуд, потребує постійного контролю над процесом виробництва і періодичних додавань матеріалу. Тяжкість перегінного куба і знаходиться в ньому вихідної сировини повинна витримуватися кухонною плитою. Існує кілька варіантів ємностей, які при невеликому доопрацюванні використовуються в якості такої посудини. Матеріали відео, допоможуть визначитися з остаточним вибором у своєму рішенні і самому зробити відповідну ємність для проектованого пристосування для перегонки.

 • Скороварка. Такі каструлі, з герметично закривається кришкою і об’ємом від 5 до 15 л, досить часто застосовуються в ролі куба. Позитивні сторони цієї ємності – герметичність, наявність спеціальних засувок і наявність штуцера для клапана скидання надлишкового тиску. Досить зняти клапан і каструля вже буде перегінним кубом. Недолік використання цього посуду в якості куба самогонного апарату полягає в тому, що в неї треба буде періодично підливати брагу і як стверджують виробники зі стажем, в умовах постійної експлуатації вони швидко прогорають.
 • Фляги для молока – це найбільш поширений варіант використання в якості перегонной ємності підручних засобів. Такі судини, що мають відносно невисоку вартість, випускаються Як зібрати саморобний апарат в домашніх умовахв обсягах від 25 до 40 к. Вироби можуть бути як алюмінієві, так і зроблені з нержавіючої сталі. При виборі подібної посуду в якості куба для самогонного апарату, краще зупинити свою увагу на ємностях, зроблених з «нержавійки». Кип’ятіння алкогольного матеріалу в алюмінієвих судинах визнане шкідливим для здоров’я. Для того, щоб самому зробити з бідона перегінний куб, досить висвердлити отвір у кришці і встановити штуцер, з допомогою якого пари алкоголю будуть надходити на змійовик.
 • Застосування каструлі з великою ємністю є теж цілком прийнятним рішенням для виготовлення міцного алкоголю в домашніх умовах. Для того щоб самому перетворити таку посуд в ємність куба, досить висвердлити отвір в кришці під штуцер і придумати затискачі, які будуть утримувати кришку при зростаючому тиску. Таким пристроєм може бути пружина, яка кріпиться на одній ручці, проходить зверху закритої кришки ємності з брагою, притискаючи до каструлі, і фіксується на інший. Герметичність такого куба, забезпечується з допомогою замазки з тіста.
 • Виготовлення ємності для самогонного апарату під замовлення в будь-який з майстерень. Оптимальний варіант. Можна відразу передбачити місце, куди можна вставляти термометр та всі необхідні роз’єми, які можуть в подальшому знадобляться. Але цей варіант – найдорожчий.
 • Використання пивного кега, не є оптимальним вибором для виготовлення куба для самогонного апарату. Причина ховається в ізолюючої прокладки дна ємності, яку перед застосуванням в якості посуду для перегонки треба видалити.
 • Змійовик і холодильник

  Як демонструє відео, основною деталлю пристосування для виготовлення в домашніх умовах міцного алкоголю, є змійовик, укладений у холодильну установку. Змійовик, являє собою мідну трубку, звиту в кілька кілець. У практиці виготовлення подібних пристроїв, така трубка, довжиною 2 – 2,3 м, може мати зовнішній діаметр від 5 до 15 мм з товщиною стінок 1 – 1,5 мм. Перш ніж самому робити з трубки витки, її рекомендують набити піском для запобігання деформації стінок.

  Змійовик, який для його роботи необхідно охолоджувати, Як зібрати саморобний апарат в домашніх умовахпоміщається у відповідний пристрій. Пристосування може бути автономного або проточного дії.

  Автономний холодильник самогонного апарату потребує періодичної заміни охолоджуючої рідини. Найпростіший варіант холодильника можна зробити самому з пластмасового відра, в бічній стінці якого вирізати отвір. У цю дірку щільно вставляється один кінець змійовика, з’єднання заклеюється герметиком, другий кінець вільно виходить назовні.

  Пристрій проточного типу, являє собою ємність для змійовика, в яку вода для охолодження подається і відводиться безперервним потоком. Таке пристосування самому виготовити нескладно. Як варіант, можна розрізати навпіл будь-яку щільно закривається пластмасовий посуд – каністру або пляшку, зробити в ній чотири отвори (два – для штуцерів подачі і відведення води і два для входу і виходу змійовика). Закріпивши роз’єми і змійовик в стінках, всі з’єднання підлягають герметизації, а ємність склеюється. Холодильник з встановленим змійовиком готовий.

  Більш простий варіант – це використання для цієї мети пластмасового тазу. Точно так само, як і в попередньому варіанті, робляться отвори, і встановлюється змійовик з герметизацією сполук. Єдина відмінність – таз залишається відкритим. Цей спосіб хороший тим, що в нього можна додати взимку снігу на змійовик.

  Таке пристрій для самогонного апарату, можна не тільки зробити самому, але і замовити в майстерні при гаражному кооперативі. Якість робіт буде напевно хороше, але і ціна буде відповідати роботі.

  Сухопарник

  Виготовити самому сухопарник, завдяки якому самогон очищається ще в процесі виготовлення, як показує відео, зовсім не складно. Достатньо взяти банку, ємністю 1 – 2 л, застосування якої передбачає використання закручується кришки. На кришку установлюються штуцери для шлангів, які щільно закріплюються. Дефлегматор самогонного апарату готовий.

  З’єднання системи

  З’єднання частин самогонного апарату в єдине ціле від куба і до вихідного отвору, звідки буде йти самогон, виробляється з допомогою шлангів і трубок, виконаних з матеріалів, що витримують нагрівання, що не мають запаху і не розчиняються в спирті. Сьогодні, таким матеріалом, вважається силікон. Шланги для подачі і відведення води, необхідної для роботи охолоджуючого пристрою, не повинні мати пошкоджень і відповідати по своїй довжині для нормальної роботи.