Як зробити брагу з компоту

Зміст

 • Класичний рецепт браги з який зіпсувався компоту
 • Компотна брага з пивом
 • Рецепт браги з яблучного компоту

Шкода викидати зіпсовані зимові заготовки, в які було вкладено чимало праці. Вихід – переробити їх, перетворити в інший продукт. Наприклад, з забродженого компоту зробити брагу і далі вигнати самогон. Процес зовсім не складний, варіацій на тему «брага з фруктового (ягідного) компоту» безліч, самогон з такого нестандартного сировини виходить не гірше, ніж з сусла, приготовленого традиційним методом.

Як правильно поставити компотную брагу? Які додаткові інгредієнти використовувати в рецепті? Як вигнати якісний самогон з продукту вторинної переробки? Про все по порядку.

Класичний рецепт браги з який зіпсувався компоту

В якості основи майбутнього сусла можна використовувати абсолютно будь-компот. Неважливо чи буде це зварений нещодавно напій або ж скислий з якихось причин консервований компот з ягід. З яких саме ягід або фруктів був приготований напій, не має значення. Єдине «але», ставити брагу на взваре (компот з сухофруктів і трав) небажано. Крім того, не можна вдруге перерабатыЯк зробити брагу з компотувать запліснілий компот.

Щоб зробити сусло, знадобляться наступні інгредієнти:

 • Будь компот (без цвілі!) – 5 л.
 • Вода очищена – 2 л.
 • Дріжджі – 60 г порошкових, 300 г живих пресованих.

Цукор – окрема тема. Хтось любить дуже солодкі компоти, хтось взагалі не підсолоджує ягідно-фруктові напої. Тому скільки потрібно буде внести в сусло цукру, у кожному конкретному випадку визначають по смаку. Головне, щоб сусло не було занадто солодким. Правильні пропорції – 1 кг цукру (з урахуванням вже наявного в компоті) на 4 л рідини (вода + напій).

Рецепт приготування:

 • Розвести в теплій воді дріжджі по інструкції на упаковці.
 • Компот перелити в ємність для бродіння, відцідити ягідну (фруктову) масу через марлю (дрібне сито).
 • Додати воду, цукор (при необхідності). Ввести дріжджі. Перемішати.
 • Горлечко бродильної ємності, що герметично закрити, встановити водяний затвор або надіти медичну рукавичку з дірочкою на пальці.
 • Перенести в темне тепле приміщення (t? 20-25?С). Залишити в спокої на 2 діб. Якщо протягом 48 годин не почнеться бродіння, потрібно трохи підсолодити сусло або, навпаки, додати води.

Дозріває сусло протягом 5-8 днів. Визначити готовність продукту до подальшої переробки можна за такими ознаками: з гідрозатвори перестав виходити вуглекислий газ (рукавичка здулася), брага стала прозорою і посвітлішала, дріжджі осіли на дно ємності, смак сусла став кисло-гірким, абсолютно не солодким, з’явився характерний спиртовий запах.

Готовий продукт фільтрують, виливають у перегінний куб Дистилюють, розділяючи вихід на фракції. Закінчують перегонку, коли фортеця дистиляту впаде до 38 градусів.

Як зробити брагу з компотуДля отримання дійсно якісного самогону необхідно зробити другу перегонку. Перед цим дистилят потрібно піддати сортуванню, тобто наполовину розбавити чистою водою. Перед вживанням бажано витримати готовий самогон 2-3 дні в прохолодному місці. Це значно поліпшить смак і запах напою.

Компотна брага з пивом

Оригінальний рецепт браги на компоті з додаванням темного пива можна використовувати як для отримання домашнього самогону, так і для виготовлення слабоалкогольного прохолодного напою. Компот для цього рецепта краще брати густий, з яскраво вираженим смаком. Підійде вишневий, яблучний, смородиновий, сливовий напій.

Необхідні інгредієнти:

 • Компот – 5,5 л.
 • Цукор – 250 р.
 • Ячмінне пиво (темний) – 1 ст.

Компот відфільтровують, трохи підігрівають (30-35?), переливають в бродильну ємність. Туди ж вливають пиво. Перемішують.

Банку накривають марлею, переносять у тепле темне приміщення. Бродіння триває приблизно 10 днів. Якщо напій не призначається для подальшої переробки, пити його можна буде вже через тиждень. Перед вживанням напій потрібно буде злити з осаду і профільтрувати через кілька шарів марлі.

Перш ніж почати перегонку, перебродившую компотную брагу зливають з осаду, проціджують через марлю. Дистилюють двічі, відокремлюючи головні і хвостові фракції. Перед другою перегонкою самогон обов’язково сортують.

Рецепт браги з яблучного компоту

Якщо в першому рецепті для запуску процесу бродіння використовувалися дріжджі, а в другому ячмінне пиво, то зробити брагу з яблучного компоту пропонується з допомогою родзинок. На 3 л напою знадобиться кілька родзинок. Цукор в сусло додають в пропорціях, зазначених в першому рецепті.

Як зробити брагу з компотуПереганяти в самогон не потрібно. З неї виходить прекрасне ігристе вино, схоже на сидр.

Яблучний компот перед заливкою в бродильну ємність водою не розбавляють. Всі компоненти з’єднують, ретельно перемішують, розчин виливають у посуд для бродіння. На шийку надягають кришку з гідрозатворів або натягують медичну рукавичку.

Ємність залишають в темному теплому приміщенні на кілька тижнів. Коли бродіння припиниться (рукавичка здується, з гідрозатвори перестане виходити вуглекислий газ), брагу проціджують через кілька шарів марлі.

Готове вино розливають по чистим пляшках, закривають щільними пробками і переносять в прохолодне місце (підвал, погріб). У такому вигляді вино потрібно витримати 2-3 місяці. Після цього можна відкривати пляшки і насолоджуватися легким алкогольним напоєм.