Як зробити чорничне вино

Зміст

 • Підготовка сировини
 • Рецепт № 1
 • Рецепт №2
 • Рецепт №3

Чорничне вино у виноробстві зайняло гідне місце — з плодів цього чагарнику в домашніх умовах виходять прекрасні напої, смак яких чимось нагадує виноградні. Темно-фіолетового кольору, трохи в’язка, має приємний терпкий смак.

Чорничне вино може бути тільки сухим, десертне не вийде із-за низької кислотності. Серйозний мінус плодів у тому, що вони досить погано піддаються бродінню. Тому рецептуру необхідно дотримуватися в точності, щоб не зіпсувати результат своїх праць.

Підготовка сировини

Для отримання якісного продукту беруть виключно стиглі, соковиті і свіжі плоди, пролежали зірваними не більше доби. Їх переробка в найближчий час після збору забезпечать майбутнього Як зробити чорничне винонапою неповторний смак без натяку на гіркоту. Їх перебирають, видаляють при цьому підгнилі та запліснявілі екземпляри. Потім перебраний матеріал миють і злегка підсушують, розклавши на рушник.

Для одержання мезги підготовлений виноматеріал потрібно розчавити. Робити це можна і руками, і з допомогою дерев’яної товкачика, а можна використовувати соковижималку, головне – дотримати стерильність. Всю тару, яку використовують у виноробстві, перед застосуванням миють із застосуванням харчової соди, споліскують і просушують, щоб позбутися від сторонніх запахів. Після підготовки сировини можна зробити чорничне вино в домашніх умовах згідно одному з представлених способів, не забуваючи про те, що бродильний процес активізується за допомогою винних дріжджів або закваски. Про них далі не згадується, але для всіх є одне правило: на 10 л додається близько 250 г закваски.

Рецепт № 1

Інгредієнти:

 • Ягоди – 4 кг;
 • Цукровий пісок – 1 кг;

Опис приготування:

Сировину змішують з цукром в каструлі невеликого обсягу, поміщають на 5-7 днів в місце з однаковою добовою температурою. Періодично тару необхідно струшувати для поліпшення бродильних процесів.

Перебродившую масу перекладають у 10-літровий бутель, заливають кип’яченою водою. Горловину закривають багатошарової марлею і ставлять ще на 30 днів у тепле місце.

Готовий продукт обережно, щоб не підняти з дна мул, знімають з осаду. На кілька днів його залишають постояти в загальній посуді, після чого розливають на зберігання. Перш, ніж відправити на витримку, Як зробити чорничне винопродукт перевіряють так: пару пляшок ставлять на 10 днів при кімнатній температурі і спостерігають за ними. Якщо за цей час не з’явилися пухирці повітря, значить, доброджування сталося і можна готувати до зберігання. В іншому випадку вдаються до таких методів як нагрівання, або кріплення спиртом, щоб зупинити активність дріжджових грибків. Переконавшись, що вино бродити вже не буде, відправляють в підвал або будь-яке інше прохолодне місце.

Рецепт №2

Інгредієнти:

 • Ягоди – 6 кг;
 • Цукровий пісок – 3 кг;
 • Мед (будь-який, тільки не гречаний) – 300 г;

Опис приготування:

Мезгу чорниці поміщають в ємність і додають 5 л трохи підігрітої води. Горловину ємкості заривають марлею, поміщають в тепле місце на 7 днів. Через це час рідину відділяють від ягідного макухи шляхом фільтрування. Надалі потрібно буде тільки сік. Його переливають в окремий посуд.

Далі готують сироп: змішують цукор, мед і 1 л води. Складові ретельно перемішують і додають у сік. Отриману суміш ставлять бродити на 30-40 днів. Протягом всього часу потрібно постійно спостерігати за тим, як протікає процес, перевіряти герметичність гідрозатвори.

Наступна дія — зняття з осаду. Його можна проводити кілька разів, домагаючись максимального освітлення. Потім відправляють в прохолодне місце на доброджування. Тара має бути закрита гідрозатворів. Доброджування буде тривати близько 60 днів. Через це час, переконавшись в тому, що бродіння припинилося, вино знову знімають і розливають на зберігання по пляшках.

Рецепт №3

ІнЯк зробити чорничне виногредиенты:

 • Ягоди – 4 кг;
 • Зелень м’яти – 2 пучка;
 • Цукровий пісок – 3 кг;
 • Терта цедра 1-го великого лимона.

Опис приготування:

Цукор повністю розчинити в окропі. Додати до нього вимиті і нарізані м’ятні листя і лимонну цедру. Все перемішати і дочекатися повного охолодження.

Мезгу помістити в бутель, додати м’ятний сироп. Перемішати і залити водою. Закривши щільно бродильним затвором, ємність з суслом залишають на тиждень в теплому місці. Під час активного бродіння слід помішувати вміст посуду кілька разів на добу і стежити, щоб сусло не піддавалося різким температурним перепадам.

Після завершення бродіння молоде чорничне вино акуратно зливають у чистий бутель і, знову закривши гідрозатворів, залишають ще на 2 тижні. Перебродив напій акуратно знімають з осаду, розливають в пляшки, відправляють в підвал або льох, або інше прохолодне місце на 3-5 місяців.