Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджами

Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиУ давнину слово «самогон» означало етап полювання, коли людина заганяв звіра в пастку. Останнім часом так називається саморобний алкогольний напій. На Русі ще здавна готували пшеничний самогон. Це був найпоширеніший і найулюбленіший напій, без якого не обходилося жодне свято. Розглянемо кілька рецептів, як зробити самогон з пшениці в домашніх умовах. Напій готується з натуральної сировини, тому зберігає гарний насичений смак.

Самогон з пшениці в домашніх умовах

Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиЗерновий самогон за смаком у багато разів краще, ніж із цукрового браги. На виготовлення пшеничного самогону йде багато часу і необхідно застосувати все своє старання.

Але в підсумку виходить смачний ароматний алкоголь з м’яким солодким присмаком і легко п’є. Якщо самогон з пшениці зробили добре, то він відноситься до розряду якісних кустарних алкогольних напоїв.

Також рекомендуємо прочитати:

У 80-х роках XX століття в СРСР була заборона на алкоголь і з цукром теж було непереливки. Але пшениця була і коштувала вона недорого, от люди і робили домашній самогон. Зерновий самогон міцно прижився в побуті тому, що у нього непоганий смак, низька вартість виробництва, він міцний і зроблений з натуральних продуктів.

Приготування самогонки без застосування дріжджів. Зробити напій в 40 градусів за один день не вийде. Потрібно близько двох тижнів, щоб зробити хороший спиртний напій. Процес виготовлення самогону поділяється на кілька частин:

 • підготовка пшениці;
 • виготовлення браги;
 • перегонка отриманої суміші;
 • очищення отриманого самогону.

Існує два види браги, яку можна приготувати із пшениці. Брага із застосуванням дріжджів і без них. Розглянемо рецепт приготування самогону без використання дріжджів.

Підготовка сировини

Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиСировина для пшеничного браги необхідно використовувати тільки найкраще, брати пшеницю найвищого ґатунку. Відбираємо чисте, сухе, не прелое і без шкідників зерно.

Зіпсоване зерно, що має запрілостей, для пророщування не підійде, тому що така пшениця додасть напою поганий результат при бродінні, гіркоту і неприємний запах. Зерно не повинно бути тільки зібраним, а пролежала на складі хоча б кілька місяців.

Попередньо перед виготовленням самогону з пророщеної пшениці готують солод. Солод — це пророщені зерна злаків. Солод буває свіжим (зеленим) і сухим (світлим). Свіжий солод необхідно використовувати відразу, а сухий перемелюють на борошно і зберігають до року.

Читайте також: Рецепт чачі з винограду в домашніх умовах

Як проростити пшеницю для самогону

Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиДля пророщування пшениці розкладають зерно на піддонах, трохи заливають тепленькою водичкою, вода не повинна бути крижаний або занадто гарячою. Накривають змоченою у воді тканиною. Ставлять у тепле затемнене місце на два дні для того, щоб зерно проросло.

Зерно протягом цих двох днів потрібно буде перевертати так, як на ньому може з’явитися цвіль при використанні надмірної кількості води. Якщо паростки по закінченні цього часу не з’явилися, отже, зерно було погане і для самогону не годиться.

Пророщувати насіння потрібно до тих пір, поки не з’являться паростки розміром 5-7 мм, якщо вони з’явилися, то пророщена пшениця готова для приготування браги.

Рецепт браги для самогону з пшениці

Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиРозглянемо, як зробити брагу з пшениці для самогону. Виготовлення браги із зернових має десятки різних рецептів. Розглянемо найбільш доступні з них.

Брагу для самогону роблять дріжджову або бездріжджовий. Вона відрізняється смаком і швидкістю зброджування.

Для отримання самогонки високої якості, краще всього ставити брагу без використання дріжджів. Зазвичай, дріжджі потрібні для перетворення цукру на спирт, замінюючи дикі дріжджі пшениці. Брага на диких дріжджах пшениці дозріває зазвичай один-два тижні.

Самогон на такий бразі м’який і не має сивушного запаху простих дріжджів. Під час зброджування росток здатний розщеплювати крохмаль, виділяти цукор і спирт і, при цьому зберігається смак цільного зерна. Крохмаль — це особливий цукор, не поглощающийся дріжджами.

У зерні його може бути від 40 до 70%. При виготовленні на заводі в брагу додають ферменти, чого немає в домашньому виробництві. Домашній самогон хорошої якості в своєму складі повинен мати тільки пшеницю і воду.

Рецепт пшеничного самогону

Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиДля приготування браги з пшениці без дріжджів потрібно 4 кг зерна, 4 кг цукру, 30 літрів води. Для приготування потрібно промити пшеницю, відокремити сміття від зерен. У бочку насипати 1 кг пшениці і залити її водою на 2-3 див.

Далі, поставити відстоюватися на 1-2 дні в закритому бочці. Якщо все зробили правильно, то через два дні побачите перші молоді паростки. У проросле зерно засипати 0.5 кг цукру і перемішати. Потім накрити тканиною і залишити в теплі на 7-10 днів, щоб маса не закисав, необхідно два рази в день її перемішувати. До кінця десятого дня вийде закваска на диких дріжджах пшениці.

У приготовлену масу засипаємо цукор, що залишився і пшеницю, заливаємо 25-градусною водою, ставимо гідрозатвор чи звичайну гумову рукавичку з дірочкою на вказівному пальці, залишаємо в теплому місці бродити на тиждень. Після завершення бродіння (це можна побачити по впала рукавичці, і гідрозатвор перестає пускати бульбашки) профильтровываем брагу.

Читайте також: Рецепти браги для самогону і приготування в домашніх умовах

Щоб точно визначити чи готова брага до перегону, підпалюємо її, якщо загорілася, значить, можна переганяти. Що залишився в бочці пшеницю використовують для приготування браги ще 3-4 рази, так щоб не зіпсувати якість самогону.

Перша дистиляція

Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиТепер брагу можна відправляти на перегонку. При перегонці браги, важливо використовувати якісне обладнання. Від цього залежить суворе дотримання температурного режиму, а отже, і якість одержуваного продукту на виході.

Готову брагу заливають в куб апарату і переганяють до фортеці 5-10 градусів. Для того щоб зменшити в самогоні наявність сивушних масел, перед перегонкою у брагу можна додати кефір або ряжанку.

Сирець після першої дистиляції очищають. Найбільш ефективною вважається очищення вугіллям, яєчним білком і нежирним молоком. Очищення можна проводити двома способами:

 • Засипають активоване вугілля безпосередньо в рідину. Беруть 50 грам на 1 літр активованого вугілля подрібнюють в порошок засипають в самогон і залишаємо на тиждень. Якщо немає активованого вугілля, можна скористатися деревним з берези, його додають трохи більше. А також, можна додати марганцівку, але у зовсім малій кількості.
 • Пропускають рідину через фільтр в якому, також, використовується активоване вугілля. Треба потовкти вугілля, покласти на марлевий шар і пропустити самогон через фільтр двічі.
 • Другий перегін

  Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиПісля фільтрації відправляємо рідина на другий перегін. Другу перегонку використовують для того, щоб позбутися від жорстких фракцій спирту, вона дозволяє підвищити якість і поліпшити аромат і смак.

  Перед перегонкою самогон розбавляється гарною чистою водою в пропорції один до одного, вимірюють фортеця побутовим спиртометром, вона повинна бути 20-21 градус і переганяють.

  У процесі перегонки первак в кількості 5-8% (50 грам з розрахунку на 1 літр) збирають і використовують в якості технічного спирту, ця фракція містить альдегід і ацетон. Далі, періодично відбирають продукт і вимірюють його міцність.

  Якщо хочете, щоб продукт вийшов хорошої якості, не забувайте відбирати головні і хвостові фракції, нам потрібно тільки тіло напою. Початок хвостової фракції визначається легко — вміст спирту нижче 38-40 градусів і перестає горіти, в цій частині йдуть в основному сивушні масла. Перегонку припиняють, як тільки фортеця буде нижче за 38 градусів.

  Розведення і відстоювання

  Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиПісля другої перегонки міцність отриманого напою 60-70 градусів і пити його, звичайно ж, у такому вигляді не варто. Отриманий пшеничний дистилят можна розбавити до 40-45 градусів.

  Читайте також: Домашнє самогоноваріння. Вибір обладнання та рецепти

  Потім дають відстоятися 2-3 дні для стабилизирования смаку. Потім знову проганяють через фільтр, щоб очистити напій від різних шкідливих домішок.

  Розбавляти самогон необхідно тільки чистою джерельною або дистильованою водою. Самогон в такому вигляді вже можна дегустувати або приготувати різні настоянки, наливки, коктейлі і навіть коньяк.

  Самогон з пшениці із застосуванням дріжджів

  Як зробити самогон: рецепти виготовлення пшеничного самогону в домашніх умовах, брага з пшениці з дріжджамиІснує й інший метод приготування дріжджовий. Якщо є можливість то краще придбати не хлібопекарські дріжджі, а спеціальні спиртові. Це збільшить швидкість бродіння і міцність напою.

  При виробництві такої браги слід чітко дотримуватися температурного режиму. Якщо додати дріжджі в дуже гарячу воду, то вони загинуть і брага не вийде. Є два способи виготовлення браги із застосуванням дріжджів:

  • Взяти 4 кг пшениці, перемолоти на борошно, додати 1 кг цукру і 100 грам дріжджів. Розвести всі трьома літрами води, перемішати і залишити в теплі на 7 днів. Після цього суміш процідити і два рази прогнати через апарат.
  • Очистити 2.2 кг пшениці, просіяти залити 2 літрами води і поставити в тепло до появи паростків. Потім в 15 літрах підігрітою до 50 градусів води розвести 5 кг цукру. Охолодити воду до 35 градусів і додати 100 грам дріжджів і пророщене зерно. Суміш перемішати. Ємність укутати і поставити в тепло на 15 днів. Потім, коли настоїться, процідити і перегнати.

  Якщо для приготування самогону не знайшлося пшениці, то можна зробити самогон з вівса, кукурудзи, гороху, ячменю, жита. Напій вийде такий же якісний і міцний. Якщо з пшениці виходить м’який самогон, то з жита міцний і різкий. З ячменю виходить щось на зразок віскі.

  Визначити якість самогону, зробленого в домашніх умовах дуже просто. По-перше, по запаху. По-друге, потрібно підпалити самогон в ложці. Якщо спирт вигорів і на дні ложки залишилася вода із райдужними розводами, значить, самогон поганої якості.

  Використання гарного зерна, дотримання часових проміжків і температури, а також якісна очищення гарантує отримання якісного продукту. Після розпиття не буде отруєння, головного болю і важкого похмілля.

  Виготовляти самогон з пшениці економічніше, ніж з цукру, але це більш трудомісткий процес. Найвідповідальніше — це пророщування пшениці для самогону. Пшениця коштує дешевше, ніж цукор, але її треба проростити і стежити при цьому, щоб солод не скис, потім сушити і перемелювати.

  Все це клопітно і вимагає багато часу і уваги. Зате, завдяки відсутності додаткових інгредієнтів, на виході виходить самий чистий і натуральний продукт.