Зміст

 • Рецепт браги з варення з цукром
 • Самогон з старого варення без цукру

Не секрет, що далеко не всі любителі міцних напоїв прихильно ставляться до домашнього самогону. У нього досить специфічний смак і запах, який багатьом здається занадто різким. Але принадність цього спиртного напою в тому, що витрати на його приготування мінімальні, а для приготування браги підходить практично будь-яку сировину. Відмінний самогон можна зробити навіть з варення, не кажучи вже про цукор, солоді, злакових, фруктах і ягодах.

Причому в хід йде не тільки свіже варення, але і старе, зацукроване, непридатне до вживання. Додатковим плюс використання подібної технології немає необхідності додавати цукор. Що стосується трудомісткості процесу і тимчасових витрат, то вони мінімальні.

Рецепт браги з варення з цукром

Щоб зробити брагу для самогону з варення, потрібно підготувати такі інгредієнти:

 • Будь-яке фруктове або ягідне варення – 1 л
 • Цукор – 0,5 кг
 • Дріжджі – 50 г
 • Вода – 5 л

Підійде будь-яке варення. Можна використовувати суміш з різних солодких заготовок. Не забороняється робити брагу з зацукрованого або забродженого продукту. Одна умова: варення не повинно бути пліснявим, інакше самогон не вийде.

Пропорції компонентів браги міняти не можна. Якщо планується приготувати самогон з більшого обсягу базового сировини, їх кількість збільшується відповідно.

Ще один важливий момент. Дріжджі в приготуванні сусла використовують обов’язково, навіть якщо брагу належить робити з забродженого варення. Без них бродіння буде протікати дуже повільно або не почнеться зовсім. При використанні сухих пекарських дріжджів, їх просто висипають в закваску і перемішують складу. Живі пресовані дріжджі попередньо розводять у невеликій кількості теплої води.

Технологія приготування браги для самогону з варення з цукром:

 • Воду нагрівають до температури 30 градусів і виливають у ємність для бродіння сусла.
 • Додають варення. Ретельно розмішують складу.
 • Вливають (всипають) дріжджі.
 • Цукор можна всипати безпосередньо в ємність з рідким варенням або попередньо розчинити його в невеликій кількості теплої води і потім влити в сусло. Добре розмішати.
 • Закрити ємність з майбутньою брагою кришкою з гідрозатворів, поставити в тепле темне місце.
 • Процес бродіння займе близько тижня.

Через тиждень брага буде готова до перегонці. Переконатися в її готовності можна за зовнішнім виглядом, запахом, смаком.

Самогон з старого варення без цукру

Щоб приготувати брагу для подальшої перегонки з старого варення, можна скористатися рецептом, описаним вище, але з деякими доповненнями. Склад інгредієнтів, їх пропорції, технологія приготування не змінюються. За малим винятком: цукор в сусло можна взагалі не класти.

Смак спиртного напою в підсумку вийде більш приємним, але фортеця самогону знизиться приблизно на 20-25%. При цьому потрібно враховувати, що на виході дистиляту буде менше.

Робити брагу краще не просто зі старого, а з забродженого варення. Якщо продукт просто зацукрований, потрібно штучно викликати в ньому процес бродіння. Дріжджі для цього використовувати не потрібно – досить висипати в банку з варенням шматочок раскрошенного чорного хліба.

Забродившее варення слід перелити в ємність з нагрітої до 35?С водою і перемішати. Повинен вийти розчин, що нагадує компот.

Окремо потрібно зробити дріжджовий розчин. Сухі або пресовані дріжджі розвести в 2 склянках теплої води, дочекатися утворення пінки.

Потім дріжджі з’єднують з розведеним варенням, перемішують і залишають для бродіння сусло. Поставити ємність з брагою потрібно, як зазвичай, у тепле приміщення, не продувається протягами.

Варити самогон з готової браги з варення потрібно, як зазвичай: сусло процідити, перегнати рідину через самогонний апарат. Щоб підвищити якість готового продукту, рекомендується піддати його очищення, сортування та зробити повторну перегонку. Для поліпшення смакових характеристик в дистилят можна додати спеції, ванілін, лимонні або апельсинові кірки.