Як зробити самогон з яблук

Зміст

 • Яблучна брага – самостійний напій
 • Рецепт приготування браги з яблучного соку
 • Рецепт приготування браги з яблучного жмиху
 • Перетворення сусла в дистилят

Питання вибору сировини для того, щоб приготувати самогонку з яблук, не настільки принципове. Алкогольний напій можна гнати практично з будь-яких сортів. В ідеалі яблука повинні бути Як зробити самогон з яблуккрасивими, рум’яними і стиглими, але також можна використовувати вже опале і злегка деформовані плоди. Головне, щоб фрукти не були гнилими або підгнилими.

Не потрібно мити плоди перед тим, як приготувати самогонку з яблук з додаванням цукру і дріжджів. Вимиваються фрукти тільки в тому випадку, якщо вони надмірно забруднені або перераховані вище інгредієнти беруть участь в процесі бродіння. Також потрібно враховувати рівень цукристості яблук. В залежності від солодощі плодів, додавання цукру виробляється пропорційно. Іншими словами, чим солодший яблука, тим менше потрібно цукру і навпаки.

Яблучна брага – самостійний напій

Дійсно, бродіння яблук дозволяє зробити абсолютно самостійний напій без перегонки. Охолоджена бражка гідний конкурент пива в літній спекотний день, яка відмінно втамовує спрагу і порадує своїм пікантним смаком. Для того щоб зробити високоякісну брагу, існує кілька методів її приготування, різниця яких полягає у використанні яблучного соку, або макухи.

Рецепт приготування браги з яблучного соку

Щоб приготувати яблучну брагу з соку потрібно запастися наступними інгредієнтами:

 • 15 кг яблук
 • 1 кг цукру
 • 65 г пресованих або 10 г сухих дріжджів

Перше що потрібно зробити, так це приготувати яблучний сік з промитих плодів, попередньо очистивши їх від насіння і серцевини. З 15 кг яблук на виході вийде приблизно 5 л соку. Вичавлювати фрукти можна Як зробити самогон з яблукбудь-якими доступними способами. Далі потрібно вилити отриманий сік у великий бутель, додати туди цукор і дріжджі. Потім на шийку тари надіти гумову рукавичку, з заздалегідь проколоті отвором, або закупорити гідрозатворів. Після цього необхідно помістити ємність з майбутньою брагою в тепле місце.

Діапазон температур, при якому має відстоюватися сусло протягом 30 днів, може варіюватися від 20 до 30°. Відповідно, чим вище температура, тим швидше протікає бродіння. Необхідно також врахувати той факт, що притаманне дріжджам виділення тепла, тому стежити за температурою браги потрібно з особливим контролем. Зрозуміти, коли закінчиться бродіння, можна за допомогою сдутой рукавички і припинення виділення газів. На цьому процес отримання браги з соку закінчений, можна пити напій в такому вигляді або приступити до створення самогонки з яблук.

Рецепт приготування браги з яблучного жмиху

Перевага використання даного способу полягає в швидкості отримання кінцевого результату. Сусло з макухи готується в три рази швидше. Щоб зробити такий напій, нам знадобляться наступні інгредієнти:

 • 30 кг стиглих яблук
 • 20 л чистої води
 • 4 кг цукру
 • 100 г сухих дріжджів

Спочатку необхідно спростити подальше перетворення яблук до стану пюре, для цього плоди необхідно ретельно промити, порізати на 4 частини і видалити кісточки разом з серцевиною. Подрібнювати фрукти можна будь-яким доступним способом. Все кількість отриманого макухи, разом з виділився Як зробити самогон з яблуксоком, слід висипати у велику тару: бідон або бутель, і влити в тару близько 18 л чистої води. Далі необхідно в окремій невеликій ємності розвести дріжджі і цукор в останніх двох літрах теплої води. Важливо, щоб вода була не гаряча, а приблизна температура її становила не більше 28°. Отриману суміш влити в ємність з яблучним пюре, ретельно перемішати і закрити кришкою. Через добу слід збити утворилася шапку до утворення піни, щоб мезга не погіршувала бродіння.

Наступним кроком буде встановлення гідрозатвори або ж надягання рукавички з отвором на горловину тари. При використанні бідона, його можна просто щільно закрити. Потім поставити ємність у тепле темне місце на 10 днів. Після закінчення відведеного часу мезга випаде в осад і процес бродіння зупиняється. На цьому приготування браги завершується, можна куштувати напій та насолоджуватися його органолептичними якостями і приголомшливим смаком, або ж підійти до процесу перегонки в самогон з яблук.

Перетворення сусла в дистилят

Перед тим як варити самогонку з яблук, необхідно профільтрувати сусло. Любителям насиченого фруктового аромату проціджувати брагу необов’язково, але тоді в процесі створення самогонки з яблук необхідно ретельно стежити за тим, щоб мозку, ні в якому разі, не підгоріла, інакше смак буде зіпсований, а всі старання марні. Для перегонки дистиляту підійде абсолютно будь-яка конструкція самогонного апарату, адже, по суті, процес дистиляції завжди однаковий, за винятком деяких рецептурних нюансів.

Насамперед потрібно відокремити «головні» фракції, оскільки вони несуть в собі неприємний запах і шкоди для здоров’я. Відокремлюються приблизно 200-300 мл Потім відбирається «тіло» і «хвости». «Тіло» самогонки з яблук має понад 50°, тому, щоб зменшити міцність напою, дистилят слід піддати вторинній перегонці. Виконавши ці дії, ви гарантовано отримаєте чудовий напій з прекрасними органолептичними властивостями і приємним смаком.