Зміст

  • Як зробити в домашніх умовах самогон
  • Класичні інгредієнти для самогону
  • Злив з осаду і освітлення
  • Перегонка
  • Очищення самогону
  • Домашні напої з самогону

Самогоноварінням людство займається з давніх часів, але тільки останнім часом завдяки накопиченим знанням і застосуванню сучасного устаткування можна отримати напій гідної якості і смаку. При цьому, незважаючи на уявну простоту, виробництва виготовлення якісного самогону потребує значної кількості часу. Правильно зробленого самогону можна виготовляти настойки, лікери та домашній коньяк.

Як зробити в домашніх умовах самогон

Для виготовлення самогону в домашніх умовах потрібно просте обладнання і невелика кількість вихідного матеріалу. Щоб його приготувати, потрібно тепле приміщення з температурою від 18 до 24 ОС, ємність для бродіння, вода, дріжджі, цукор або цукровмісні продукти, гідрозатвор, перегоночна ємність і час, протягом якого дріжджі переробляють цукор в спирт. Зазначена температура є оптимальною для виробництва браги, незначні коливання в ту або іншу сторону можуть вплинути на час виготовлення вихідного продукту.

Для ємності бродіння зазвичай використовують скляний бутель або молочний бідон із харчового алюмінію, ці матеріали не вступають в реакцію при бродінні і доступні для придбання. Молочний бідон при незначній модифікації можна використовувати як перегінний куб Сама технологія виробництва самогону досить проста, в ємність заливається вода, додаються дріжджі та інгредієнти для бродіння. Через 14-21 день одержаний продукт бродіння (брага) переганяють і отримують самогон. Далі отриманий продукт можна вживати в живому вигляді або після додаткового очищення і переробки отримувати якісні спиртовмісні напої – лікери і настоянки.

Класичні інгредієнти для самогону

Найпростішим (класичним способом отримання самогону з мінімальною кількістю інгредієнтів є склад, що складається з 10 л води, 100 г дріжджів і 3 кг цукру. Все це поміщають в ємність для бродіння і дають перебродити протягом двох тижнів. Після перегонки такий браги самогон виходить дуже жорстким, незважаючи на вживані методи очистки, а смак його сильно віддає дріжджами.

Іншим класичним рецептом отримання самогонки є отримання браги з перебродившей пшениці. Для цього 5 кг зерна заливають водою на 5 см вище рівня злаків. Далі додають 1,5-2 кг цукру і дають настоятися протягом 1 тижня. Після цього в ємність додають 5 кг цукру, розчинених у 15 л води і дають побродити протягом ще одного тижня.

При відсутності зерна може застосовуватися складу з пшеничного або житнього борошна. Спосіб приготування самогону з борошна також досить простий. Для цього потрібно ємність на 25 л води. У 10 л теплої води, ретельно перемішуємо 4 кг борошна. Отриманого сусла даємо відстоятися протягом 1,5-2 годин. Доливаємо 5 л теплої води і знову ретельно збовтуємо сусло. Після чого даємо складу знову відстоятися протягом 1 години і додаємо в настояний розчин з борошна 5 кг цукру і 100 г пресованих дріжджів розчинених у 5 л води. Даємо вигуляти протягом 2 тижнів. Після цього брага з житнього борошна переганяється в міцний самогон і далі в лікери або настоянки.

Злив з осаду і освітлення

Щоб вийшов гарний самогон, лікери і настоянки отриману брагу слід акуратно злити з осаду і освітлити. Необхідність освітлення стосується в першу чергу браги приготовленої з житнього або пшеничного борошна, для цього можна використовувати бентоніт (біла глина). Для приготування освітлювального складу, білу глину та розводять водою (можна брагою) до рідкої консистенції. На 10 л браги з борошна знадобиться одна столова ложка бентоніту.

Додаємо суспензію в брагу, ретельно перемішуємо склад і даємо вистоятися до освітлення рідини. Після того як випаде осад з шкідливими речовинами, чисту рідину зливаємо за допомогою капронової трубки в перегінний куб

Існує другий спосіб освітлення браги. Для цього посудину з рідиною виносять у прохолодне приміщення, обмежують доступ повітря до сусла і залишають відстоюватися протягом 1 тижня, після чого акуратно зливають спиртовмісну рідину на перегонку. Перекриття доступу кисню в період бродіння і особливо освітлення браги є обов’язковою умовою одержання якісного самогону, з якого виходять лікери і настоянки. В іншому випадку можна отримати самогон з великим вмістом альдегідів.

Перегонка

Для отримання якісної самогонки у процесі перегонки слід видалити з самогонки хвости і голови. Отримана брага має неоднорідний склад. В ній крім етилового спирту присутні речовини, що мають близьку зі спиртом температуру кипіння – ефіри, альдегіди, метанол і сивушні масла.

Фракційна перегінна увазі під собою поділ на голови, тіло і хвіст. Голови є фракції з низькою температурою кипіння, які слід знищувати або застосовувати в технічних цілях. Тіло є основним продуктом переробки браги. Хвости є продуктами з високою температурою кипіння і містять невелику кількість спирту, яку можна отримати при дробової перегонки.

Сучасні перегінні апарати, що мають сухопарники дозволяють легко відокремити голови самогону. Хвости починають відсікати, коли фортеця виходить самогону стає нижче 40 оС. Для того щоб правильно відсікти голови і відокремити хвости в перегонной ємності складу спочатку нагрівають до температури 65-75 оС і відсікають 1% від залитої браги. Далі ємність нагрівають до температури 80-85 ° с і відбирають спиртосодержащее тіло. Відібрані хвости можна додавати в наступну брагу або при їх великій кількості повторно перегнати.

Очищення самогону

Існують два способи очищення самогону: хімічний і біологічний.

Для хімічного методу очищення використовують марганцівку і активоване вугілля. Для цього розчиняють 2 гр марганцю на склянку води і виливають його в ємність з самогоном, перемішують і дають відстоятися, поки на дні посудини не випаде осад і напій не стане прозорим. Обережно переливають рідину або відкачують за допомогою капронової трубки. Наступним етапом є фільтрування. Для цього самогон пропускають через паперовий фільтр, заповнений активованим вугіллям.

При біологічному очищенні в спиртовий розчин вливають молоко або кефір, так само можна додавати яєчний білок. Все перемішують, і чекають поки згорнувся осад не ляже на дно. Після чого проводиться злиття і фільтрація розчину. Для того щоб вийшли гарні лікери і настоянки можна після проведення хімічної проводити біологічну очистку.

Домашні напої з самогону

Існує багато способів облагороджування самогону, найбільше поширення отримали настоянки і лікери. Продукти на основі самогону можна розділити на увазі інгредієнтів. Якщо для додання смакових якостей використовуються фрукти або ягоди, то такі напої називаються наливками або лікерами. В основному ці напої досить солодкі, а міцність їх зазвичай не перевищує 18 – 25 оС. Для отримання настойок зазвичай використовуються сухі матеріали: трави, горіхи, коріння, сухі ягоди. Міцність настоянок зазвичай становить 25 – 55 оС.

Лікери

Приготувати лікери в домашніх умовах дуже просто. Для цього скляна банка заповнюється ягодами на ? або 2/3 і доливається самогон міцністю 50 – 55 оС. Ємність закривається кришкою і на 3-4 тижні прибираємо в прохолодне темне місце. Отриманий напій проціджують і додається цукор в залежності від солодощі ягід і смакових уподобань. Лікери зазвичай готують з полуниці, вишні, сливи, чорноплідної або ніжинської горобини.

Настоянки

Настойки виготовляють по тому ж принципу що і лікери. В якості інгредієнтів може використовуватися гіркий перець, коріння шавлії, бруньки чорної смородини та інші матеріали. У настойки цукор після фільтрації не додається.

Благородні напої з самогону

З добре очищеного самогону можна приготувати «елітні напої» віддалено нагадують за смаком коньяк і віскі.

Для приготування домашнього коньяку засипаємо в банку об’ємом 3 л жменю перегородок волоського горіха, по столовій ложці чорного чаю, кмину і ванільного цукру. Додаємо кілька гвоздичок, на кінчику ножа лимонної кислоти і заливаємо все самогоном. Закриваємо кришкою і відправляємо на тиждень у прохолодне місце. Після проціджування можна насолоджуватися саморобним коньяком.

Для приготування самого простого домашнього віскі в банку об’ємом 3 л додаємо три столові ложки кори дуба, 50 гр деревного вугілля, 5-7 ягід чорносливу і заливається 45 оС самогоном. Настоюється два тижні, і після фільтрації напій буде нагадувати смак віскі.