Зміст

  • Варіант для самих ледачих
  • Класика жанру
  • Для гурманів
  • Для умільців
  • Який вибрати бідон

Багатьом, мабуть, доводилося бачити великі алюмінієві бідони з кришкою. Раніше у них збирали і перевозили молоко, сметану та інші продукти. Використовувалися вони і для води, яку набирали з колонки ті, у кого не було водопроводу. Зараз алюмінієві фляги припадають пилом у сараях і підвалах, між тим, як знайти застосування їм у господарстві можна. Важко знайти більш відповідну ємність для приготування самогону. Існує безліч варіантів, як змайструвати з молочної фляги самогонний апарат: від елементарного до високотехнологічного.

Варіант для самих ледачих

Для того, щоб отримати найпростіший самогонний апарат, з бідоном навіть нічого не треба робити. Досить наповнити його брагою, всередину на підставку, злегка піднімається над рівнем рідини, встановити відкриту ємність (наприклад, миску), куди буде капати готовий напій, і поставити все це на вогонь. Кришку фляги краще відкинути, а зверху помістити таз або велику миску з холодною водою, снігом або льодом, не забуваючи їх частіше міняти. Якщо зверху поставити нічого, то лід можна викладати на поліетиленову плівку, накривши нею отвір, або на саму кришку (у цьому випадку вона повинна щільно прикривати бідон).

Як бачите, такий самогонний апарат просто спорудити, однак годиться він тільки для самих невибагливих: про високу якість напою в цьому випадку говорити не доводиться.

Класика жанру

Для того, щоб зробити більш якісний самогонний апарат, бідон доведеться трохи вдосконалити. Найголовніше – домогтися гарної герметизації. Якщо кришка вже мала гумову прокладку, її краще замінити на силіконову: гума додасть самогону неприємний «технічний» аромат. Додатково можна використовувати притиск, зачепивши його гачками за ручки бідона, якщо вони, звичайно, є.

Загерметизувати доведеться згодом і місце приєднання силіконової трубки, що з’єднує бак зі змійовиком, який послужить для дистиляції. Для цього в кришці фляги, яку тепер сміливо можна назвати перегінним кубом, потрібно проробити отвір, в яку вставити фітинг(продається в будь-якому магазині будматеріалів або сантехніки), на нього надіти силіконову трубку. Всі місця, де може бути нещільне з’єднання, герметизуються, наприклад, замазують тістом.

Другий кінець силіконової трубки прикріплюється до змійовика, вміщеного в ємність з холодною водою, краще проточною. Неважливо, чим і як буде охолоджуватися змійовик, важливо, щоб це відбувалося: тільки тоді можна дочекатися, коли закапає потрібний напій. Варто мати на увазі, що чим ширше в діаметрі трубка, тим швидше піде процес.

Для гурманів

Цей варіант відрізняється від попереднього тим, що на шляху від перегінного куба, тобто фляги, до змійовика поміщається відстійник або, як його ще називають, сухопарник. По дорозі пари будуть осідати в ньому і підніматися повторно, не захоплюючи вже більшу частину сивушних масел. Запах і смак самогону від цього покращиться. Якщо ж у сухопарник покласти при повторній перегонці щось ароматне, наприклад апельсинову кірку, пряні трави або висушені ягоди, то напій вийде ще більш приємним на смак.

Для умільців

Наймайстерніші можуть внизу фляги зробити отвір і приладити до неї нагрівальний елемент аналогічний тим, що бувають в електрочайниках, тільки побільше. Зробити електричний самогонний апарат під силу не кожному, але великої необхідності в цьому немає. Ще один отвір можна зробити для крана, через який сподручно зливати відпрацьовану брагу.

Який вибрати бідон

Алюмінієві бідони зустрічаються ємністю від 10 до 40 літрів, досить поширені 25-літрові і 38-літрові. Вибір залежить від того, скільки самогону хочеться отримати. Зрозуміло, чим більш вмісткі ніж посудину, тим довше доведеться чекати, поки його вміст перегонится.
Бажано мати кілька бідонів: з одного зробити апарат, в іншому готувати брагу, щоб її зручно було зливати в перегінний куб, відокремлюючи від осаду.