Як зробити шнапс: як пити німецький самогон, з чого його роблять і як приготувати в домашніх умовах

Як зробити шнапс: як пити німецький самогон, з чого його роблять і як приготувати в домашніх умовахШнапс проводиться в Німеччині з початку XVI століття, і є дуже популярним і поширеним у себе на батьківщині, тому нерідко Шнапс називають національним німецьким напоєм. Спочатку він використовувався як лікарський засіб від усіх хвороб.

У Середні століття йому навіть приписували омолоджуючу властивість. Але незабаром населення стало його цінувати в якості напою для задоволення та п’янкого кошти.

Основних видів шнапсу більше тридцяти, а різновидів не перерахувати: у кожного виробника унікальні рецептура і умови виробництва, тому кажуть, що двох абсолютно однакових шнапсов немає. Класичний німецький шнапс — вишневий на етикетці якого написано Kirschwasser, дослівно «біла вода».

Що таке шнапс

Як зробити шнапс: як пити німецький самогон, з чого його роблять і як приготувати в домашніх умовахШнапсом прийнято називати міцні напої, отримані в результаті подвійної дистиляції натуральної сировини — браги. Брага використовується або фруктова, або зернова. Допустиме також додавання прянощів і трав.

Особливістю шнапсу є те, що при його приготуванні не застосовуються штучно виведені дріжджі і цукру. Основними фруктовими інгредієнтами цього німецького напою вважаються яблука, персики, груші, малина, слива та вишня. А також самогон готують з пшениці, трав і навіть картоплі.

Найкращими плодами для шнапса є дикорослі фрукти. На думку фахівців, така сировина насичує готовий продукт неповторним ароматом, якого немає в «культурних» плодів.

Шнапс — група напоїв, що об’єднує більше трьох десятків різних видів випивки. Відмінність становить саме використовується для приготування основа.

Історія напою

Походження міцного алкоголю приписують не тільки Німеччині, але і Австрії. Шнапс з’явився в цих двох країнах практично одночасно, тому питання про його походження до цих пір залишається відкритим.

Проте, любителі міцної випивки все ж схиляються до німецьких коренів напою, оскільки його на прилавках європейських магазинів сьогодні значно більше. Австрійський шнапс зустріти складніше — він рідко йде на експорт.

Читайте також: Сухі дріжджі для браги: саф-левюр і пакмайя

Технологія виробництва

Як зробити шнапс: як пити німецький самогон, з чого його роблять і як приготувати в домашніх умовахНезалежно від того, яка сировина було обрано, головним інгредієнтом шнапсу буде спирт, отриманий з цієї сировини.

Відмінною рисою якісного напою є ставлення не тільки до готового продукту, але і до сировини. Відповідальні виробники воліють самостійно вибирати фрукти для свого продукту. А також практикується миття плодів вручну.

В залежності від рецептури, кісточки плодів можуть вилучатись, а можуть і залишитися на період бродіння. Бродіння відбувається протягом кількох місяців. Після цього отриманий продукт — брагу — двічі переганяють. Напій витримується або в скляних пляшках, або в класичних дубових бочках.

Другий варіант, як і у випадку з відбором фруктів, є показником вищої якості. У будь-якому разі головною ознакою саме німецького шнапсу є відсутність у його складі барвників і цукрового сиропу.

Сорти шнапсу

Напій шнапс включає у собі велику кількість видів. Для приготування використовують практично всі фрукти, які ростуть на батьківщині напою.

Найбільш популярні сорти:

 • Як зробити шнапс: як пити німецький самогон, з чого його роблять і як приготувати в домашніх умовахМ’ятний шнапс — Rumple Minze.
 • Вишневий напій — Kirschwasser.
 • Schladerer Williams-Birne — самогон з груш.
 • Obstler — горілка із суміші груш і яблук певних сортів.
 • Zwetschke — горілка, яка готується з слив.

Примітно, що в кожному районі країни — свої улюблені сорти. Залежить це і від вирощуваних на конкретній території плодів, і від місцевих традицій.

Приміром, вишневий шнапс є найпопулярнішим вже багато років поспіль. Гірські райони Шварцвальда навіть славляться власної традицією щодо цього сорту самогону. Перед подачею на стіл будь торт прийнято щедро зрошувати саме вишневим напоєм.

Читайте також: Очищення самогону марганцівкою в домашніх умовах

Верхня Баварія, навпаки, відома своїм малиновим самогоном. Для виробництва цього сорту щорічно вирощується від 3 до 4 тонн ягоди.

Яблучний шнапс проводиться або з одного сорту яблук, або в поєднанні з іншими сортами. В більшості випадків використовується продукція, вирощена спеціально для приготування алкоголю.

Персиковий шнапс не менш популярний, ніж вишневий або яблучний. Світлий самогон з персиків часто додають у якості алкогольної складової коктейлів. Завдяки ніжному смаку, він відмінно доповнює і соки, і інші види випивки.

Цікавий факт пов’язаний з грушевим шнапсом. У Німеччині є традиція подавати напій з цілої грушею в пляшці. Такий «фокус» здається неможливим. На практиці все просто? хоч і вимагає деяких зусиль. У травні до гілок груші прив’язують порожні пляшки, в шийку яких опускають зав’язь плоду. З часом зріє плід, прямо всередині тари. Після дозрівання гілку відрізають, а опинилася всередині грушу миють і заливають горілкою з цих фруктів.

Як пити шнапс

На перший погляд, шнапс може здатися звичайним напоєм. Однак, навіть у такій випивки є свої правила вживання. Алгоритм, як правильно пити по-німецьки:

 • Як зробити шнапс: як пити німецький самогон, з чого його роблять і як приготувати в домашніх умовахКелих для німецького самогону повинен бути з закругленими догори стінками. Ідеально для пиття підходить коньячний фужер.
 • П’ють цей напій німців невеликими порціями. У фужер прийнято наливати не більше 20 грам напою.
 • У фужер кладуть шматочок фрукта, переважно того, з якого робилася випивка. А також допустимо додавання маленької груші або шматочки абрикоса.
 • Крім келиха, при подачі повинна бути невеликого розміру вилочка, якою можна буде витягти з фужера фрукт.
 • Перед тим як надпити, прийнято вдихнути аромат напою, потім зробити ковток і закусити витягнутим з келиха фруктом.
 • Випивка підходить для будь ролі: аперитив, дижестив або супровід трапези.
 • На закуску прийнято подавати ковбаски, рибу або морепродукти.
 • Для тих, хто віддає перевагу змішувати горілку, підійде самогон, розведений соком.
 • Деякі поціновувачі смаків радять запивати міцну випивку пивом, однак, такий союз не багатьом доводиться до душі.
 • Читайте також: Калькулятор самогонника в онлайн-режимі. Формули розрахунку

  Рецепт домашнього шнапсу

  Як зробити шнапс: як пити німецький самогон, з чого його роблять і як приготувати в домашніх умовахЩоб спробувати на смак німецькі алкогольні традиції, необов’язково купувати шнапс. В домашніх умовах його можна приготувати нітрохи не гірше.

  У мережі є безліч рецептів, наприклад, кожен німець знає, як приготувати абрикосову горілку.

  Щоб приготувати абрикосовий шнапс, дотримуйтесь інструкції:

  • Для німецької горілки знадобиться 10 кілограм стиглих абрикосів і 8 літрів води.
  • Абрикоси не миють, щоб зберегти природні дріжджі, які перебувають на шкірці.
  • Фрукти необхідно розім’яти руками до кашоподібного стану і залити трьома літрами води.
  • Перекласти пюре в бідон і накрити шийку марлею.
  • Через 3-4 дні при кімнатній температурі почнуть з’являтися перші ознаки бродіння: запах і піна на поверхні.
  • Далі, додають 6 літрів води і встановлюють гідрозатвор.
  • Ємність залишають в кімнатній температурі і вистоюють від 20 до 50 днів.
  • Коли на дні з’явиться осад, а брага втратить солодкість і стане просто гіркою, рідина переганяють через куб на самогонному апараті. Коли фортеця падає нижче 30%, процес закінчують.
  • Після вимірювання міцності розбавляють рідину до 20% і повторно переганяють.
  • Перші 10% від кількості спирту в напої збирають окремо — ця частина непридатна до вживання.
  • Дистилят починають збирати, коли фортеця в струмені знижується до 45%.
  • Полученне. в результаті німецьку горілку розбавляють до фортеці від 38 до 45%. Зберігають у скляних пляшках. Щоб градус і смак були оптимальними, радиться потримати пляшки кілька днів в темному приміщенні.