Як зварити смачне пиво в домашніх умовах: 2 популярних рецепта

Як зварити смачне пиво в домашніх умовах: 2 популярних рецептаЯк же приємно в літню спеку насолодитися холодним пінним напоєм, таким як пиво. Але вдвічі приємніше, якщо воно виготовлене власними руками. Адже в цьому випадку можна бути впевненим, що напій виготовлений виключно з натуральних компонентів з відсутністю консервантів та інших шкідливих речовин. Як зварити пиво вдома, які інгредієнти і обладнання знадобиться для домашньої пивоварні, розповість ця стаття.

Необхідні інгредієнти для пивоваріння в домашніх умовах

Як зварити смачне пиво в домашніх умовах: 2 популярних рецептаУ більшості людей склалася така думка, що для виготовлення пінного напою необхідно спеціальне обладнання, яке коштує шалених грошей. Але ця думка помилкова. Так як варити пиво в домашніх умовах? Для пивоваріння головне — інгрідієнти, а посуд може бути використана звичайна, яка є у кожного в кухонній шафі. Інгредієнти для пінного напою можна не готувати самим, а придбати вже готові в спеціалізованому магазині.

Існує дуже багато рецептів, в які входить величезна кількість компонентів. Але для класичного рецепту знадобиться всього кілька інгредієнтів, а саме:

Також рекомендуємо прочитати:

 • Дріжджі.
 • Хміль.
 • Солод.
 • Вода.

Якщо діяти правильно. Витримувати необхідні паузи і суворо дотримуватися рецепту, то можна отримати відмінний продукт високої якості з піною і неповторним смаком. Такий напій не вимагає пастеризації і фільтрування. Він володіє насиченим смаком і містить тільки натуральні компоненти.

Як вже було написано вище, для варіння пива потрібно 4 інгрідієнта. Дріжджі слід купувати тільки в спеціалізованих магазинах. Адже саме від цього інгрідієнта залежить успіх у домашньої пивоварні. Хміль і солод початківець пивовар може підготувати в домашніх умовах, але на це піде багато часу, тому їх також краще купити в готовому вигляді.

Солод: що це таке?

Солод — не що інше, як пророщені, а потім висушені зерна такої рослини, як ячмінь. Зерна знаходяться в твердій лушпинні, яка при приготуванні пива є природним способом фільтрації.

Якісний солод повинен мати білий колір, приємний запах і не тонути у воді. Якщо спробувати солод на смак, то він повинен бути солодкуватим. Перед тим як застосовувати солод, його перемелюють на спеціальній вальцьового млина. При цьому лушпиння солоду повинна залишитися незайманою.

Слід знати, що для приготування світлого пінного напою, солод необхідно сушити на повітрі. Для того щоб отримати темний напій до основного додають солоду карамельний сорт в кількості 10% від загальної маси. Солод для темного пінного напою сушать у духовці, злегка підсмажуючи.

Читайте також: Лаггер – історія, сорти, світові марки лагерного пива

Хміль

Як зварити смачне пиво в домашніх умовах: 2 популярних рецептаВсі сорти хмелю можна розділити на 2 типи:

 • Ароматний хміль.
 • Гіркий хміль.

Вибирається сорт хмелю залежно від того, якого смаку домагаються від пива. Якщо хочеться ароматного пінного напою, то слід вибрати ароматний хміль. Відповідно гіркий хміль надає гіркоту. Найважливіше, щоб хміль був високої якості, адже від цього залежить щільність напою. Хороші шишки хмелю повинні мати червонуватий, або жовтуватий відтінок.

Дріжджі і вода

Як зварити смачне пиво в домашніх умовах: 2 популярних рецептаЦей інгредієнт є найважливішим при приготуванні домашнього пива. Для цих цілей краще брати спеціальні дріжджі, призначені для пива. Якщо домашній пивовар не знайшов відповідні, то можна використовувати звичайні. Головне, щоб вони були живі і в сухому вигляді.

Звичайна вода з-під крана категорично не підійде. Для пивоваріння слід використовувати тільки очищену воду, наприклад, фільтровану або з джерела.

Якщо ж такої немає, то на крайній випадок підійде кип’ячена вода. Адже якщо вода буде неякісна, то й пиво вийде несмачним.

Ідеальним варіантом стане покупна вода, завдяки якій і пиво виходить відмінної якості і смаку. Ще одним з інгредієнтів для пива є цукор, який слід брати з розрахунку 8 грам на 1 літр пива. Він необхідний для насичення напою бульбашками повітря. Деякі рецепти замість цукру пропонують глюкозу або мед.

Обладнання

Домашню пивоварню своїми руками зробити дуже просто, адже всі матеріали, необхідні для варіння пива, можна знайти практично на будь-якій кухні.

Для домашнього пивоваріння слід підготувати:

 • Каструлю об’ємом 20 літрів, покриту емаллю. Ця каструля буде використана для варіння сусла.
 • Ємність, яка буде використовуватися для бродіння пива.
 • Термометр. Він необхідний для контролю температури.
 • Марлева тканина довжиною близько 5 метрів.
 • Пляшка з пластику або скла для готового пива.
 • Силіконовий шланг. Цей предмет необхідний для переливання пива в ємність, виключаючи осад.
 • Чиллер необхідний, для того щоб охолоджувати сусло. Можна використовувати саморобний, шляхом виготовлення з мідної трубки. А також охолодити сусло можна у ванній, наповненій крижаною водою.
 • Ареометр — є необов’язковою, але корисною річчю. З його допомогою можна визначити щільність та цукристість напою.
 • Гідрозатвор. Його можна зробити самостійно або купити готовий в спеціалізованому магазині. Він необхідний для відводу надлишок вуглекислого газу під час бродіння і перекриття доступу повітря в ємність.

Приготування пива в домашніх умовах

Класичний рецепт по виготовленню пива в домашніх умовах

Як зварити смачне пиво в домашніх умовах: 2 популярних рецептаЯк приготувати пиво в домашніх умовах, щоб воно мало відмінним смаком і високою якістю? Передусім устаткування добре миють і просушують. А також необхідно подбати про чистоту власних рук. Така стерильність в домашньої пивоварні необхідна для запобігання попадання в пиво непотрібних мікроорганізмів, які можуть зіпсувати його і перетворити в прокисшую бражку. Варіння пива в домашніх умовах вимагає великої кількості часу і терпіння.

Читайте також: Найкраще чеське пиво розливне і в пляшках

Етапи приготування пива в домашніх умовах:

 • Підготувати всі інгредієнти, а саме: 16 літрів води, 2,5 кг солоду, 22,5 гр хмелю і 12,5 гр пивних дріжджів, а також цукор з розрахунку 8 гр на 1 літр.
 • Налити в емальовану каструлю 12,5 літра води і поставити на вогонь.
 • Як тільки температура води досягла позначки в 80 градусів, то в неї поринає солод, який заздалегідь був насипаний в мішок з марлевої тканини.
 • Закрийте каструлю кришкою і залиште на 1,5 години. Температура, при якій витримується пауза, не повинна виходити за межі 65-72 градусів. Щоб підтримати такий температурний режим, слід періодично вмикати і вимикати джерело нагріву. Така температура потрібна для оцукрювання солоду. Як підсумок виходить солодке сусло.
 • Після закінчення 1,5 години слід додати вогонь, збільшуючи температуру до позначки в 80 градусів. В такому режимі варити ще 5 хвилин.
 • Наступним етапом є промивання солоду у воді, що залишилася, об’ємом 3,5 літра. Потім цю воду вливають в гаряче сусло. Такими діями весь цукор із солоду потрапить в сусло.
 • Отримане сусло довести до кипіння і, як тільки утворилася піна, зняти її і покласти 7,5 гр хмелю. Протягом півгодини сусло слід активно кип’ятити і по закінчення цього часу засипати в каструлю ще 7,5 гр. хмелю.
 • В такому складі сусло вариться ще протягом 50 хвилин, а після додається залишився хміль, в кількості 7,5 гр. Після чого сусло кип’ятять 15 хвилин.
 • Щоб пиво вийшло смачним, сусло після кип’ятіння необхідно дуже швидко охолодити. Процес охолодження не повинен займати більше 30 хвилин. Час, витрачений на охолодження, впливає на чистоту майбутнього пива від непотрібних мікроорганізмів. Каструлю з суслом слід перенести у ванну з холодною водою і опустити для охолодження. Потім сусло переливається через марлю в іншу ємність для бродіння.
 • Далі, в охолоджене сусло слід покласти дріжджі і добре перемішати. Якщо на пачці дріжджів написана інструкція, то слід працювати строго по ній.
 • Після всіх перерахованих вище дій ємність з майбутнім напоєм відноситься в темне місце, де температура кімнати не перевищує 18-22 градуси. На ємність слід встановити гідрозатвор. В такому стані сусло залишають на 7-10 днів.
 • Бродити майбутнє пиво почне через 6-12 годин. Цей процес триває 2-3 доби. Гідрозатвор при цьому буде випускати вуглекислий газ. Щоб визначити готовність, необхідно поспостерігати за суслом. Якщо протягом доби відсутні бульбашки, то воно готове до наступного етапу приготування.
 • Тепер пиво необхідно наситити вуглекислим газом, щоб поліпшити смак і додати піну. Для цього береться заздалегідь простерилизованная пляшка з темного пластику або скла, і в неї засипається цукор з розрахунку 8 гр. на літр напою.
 • Далі, з каструлі напій перелити в пляшки з цукром через силіконовий шланг. У цей момент необхідно стежити, щоб шланг не торкався осаду, інакше на виході вийде пиво каламутного кольору. Наливати слід не до кінця, відступаючи від горлечка на 2 див. Потім кришку щільно закручують. З цього моменту починається другий етап бродіння пива, який наситить його необхідною кількістю вуглекислого газу.
 • Читайте також: чи Можна вагітним безалкогольне пиво

  Щоб пиво вийшло найвищої якості, пляшки слід поставити в темну кімнату з температурою 20-23 градуси і залишити там стояти протягом 3 тижнів, але не можна забувати про молодому пиві. Після закінчення першого тижня необхідно періодично струшувати пляшки. Як тільки минув термін в 3 тижні, пляшки переносяться в холодне місце. Після охолодження можна дегустувати пиво

  Якщо в прохолодному місці витримати пляшки протягом одного місяця, то смак стане ще краще. Фортеця домашнього пива становить 4-5%. Термін придатності в закритому вигляді — 8 місяців. Після відкриття — 2-3 доби. Зберігати пиво слід в прохолодному місці.

  Варимо пиво вдома, рецепт медового пінного напою

  Як зварити смачне пиво в домашніх умовах: 2 популярних рецепта?Як зробити пиво вдома? Для цього знадобиться:

  • Пресовані дріжджі — 100 гр.
  • Квітковий мед — 4 кг.
  • Шишки хмелю — 65 штук.
  • Вода — 20 л.

  Приготування:

 • Налити в емальовану каструлю 20 літрів холодної і очищеної води і додати хміль.
 • Ємність з водою і хмелем кип’ятять протягом 2 годин на слабкому вогні.
 • Після закінчення 2 годин відвар слід остудити до температури 70 градусів і невеликими порціями ввести мед.
 • Отриману рідину охолоджують до 25 градусів і потім додають дріжджі.
 • Ємність накривають, залишаючи її трохи відкритою, і тримають у кімнаті при кімнатній температурі протягом 6 днів.
 • На 7 добу молоде пиво розливається по пляшках і ставлять в прохолодне, темне місце.
 • Через добу пляшки герметично закривають.
 • Вже через 2 доби, початківець пивовар зможе спробувати свій пінний напій.
 • Завдяки цим рецептами можна здивувати своїх гостей і рідних за святковим столом, пригостивши їх справжнім пивом. Адже вона володіє високою якістю, чудовим смаком і не містить штучні та шкідливі добавки.