Яке пиво краще: нефільтроване або фільтроване

Зміст

 • Фільтроване проти нефільтрованого
 • Термін зберігання
 • Тара та упаковка
 • Смак
 • Корисні мікроелементи
 • Користь і шкода споживання

Пиво прийнято вважати одним з найстаріших у світі алкогольних напоїв. Цей напій найбільш часто проводиться з солодового ячменю, хмелю, дріжджів і води. Різні способи одержання і інгредієнти, дають приголомшливо широкий спектр різноманітних видів пива, яке може бути вироблено. Це породжує питання — яке пиво найкраще: нефільтроване або ж фільтроване і скільки її пити?

Фільтроване проти нефільтрованого

Більшість сортів пива масового виробництва фільтрують, щоб надати їх зовнішньому вигляду прозорість і привабливість. Однак є виробники, які не використовують даний вид Яке пиво краще: нефільтроване або фільтрованеобробки. Фільтроване має у своєму складі меншу кількість дріжджів або осаду. Нефільтроване містить в собі більшу кількість дріжджів, які можуть внести свій внесок в аромат або присмак пива, за це його ще називають «живим».

Левова частка продається пива фільтроване і пастеризоване. Дріжджі видаляються шляхом центрифугування, цей процес є трудомістким завданням, яку виконує дороге обладнання. Пастеризація пива спрямована на те, щоб убити мікроорганізми, які, можливо, були отримані через фільтр. Це пиво, насправді, «мертве», а процес по суті знижує свіжість і аромат з моменту попадання його в пляшку. Для комерційного пивоварного заводу є багато бізнес-причин, які обумовлюють їх фільтрацію пива.

Основними причинами для фільтрації є:

 • Очікування клієнтів: багато покупці розраховують побачити в пляшці прозорий, світлий колір напою, який не завжди може бути у нефільтрованого пива.
 • Смак пива: фільтрація служить інструментом для стабілізації смаку, позбавляючи напій від молочнокислих бактерій.
 • Стабільність піни: процес дозволяє забезпечити фільтроване пиво гарної піною.
 • Продовжити термін придатності: правильна фільтрація може збільшити термін зберігання до 6 місяців.
 • Головне питання полягає в тому, чи пиво бути прозорим і яскравим — або, це нормально, бачити його туманним, з частинками осаду.

  Термін зберігання

  Пиво продукт харчування, тому його можна назвати таким, що швидко псується. Це може бути наслідком дії бактерій, світла і повітря. Тому важливо знати скільки його можна зберігати.

  Яке пиво краще: нефільтроване або фільтрованеДо розливу, типове комерційне пиво повинно пройти процес стабілізації, що б збільшити його термін придатності. Дві основні форми стабілізації:

  стерильна фільтрація, при якій продукт пропускають через мікропористий фільтр, який не дозволяє будь-яким непотрібним частинок проникати в готовий напій

  пастеризація, при цьому пиво швидко нагрівається, щоб вбити будь-які мікроорганізми.

  Обидва підходи широко використовуються, хоча існує думка, що стерильна фільтрація видаляє аромати хмелю з готового продукту, і краще її не проводити.

  Термін придатності пива передбачає тривалість часу, при якому воно буде залишатися «свіжим» в нормальних умовах і його можна буде пити. Цей період залежить від багатьох речей, а саме від: інгредієнтів, які використовуються для приготування, типу пива, умов зберігання і транспортування, пакування. Тому при покупці варто звертати увагу на дату виробництва, що б точно знати скільки воно буде придатним для вживання.

  На сьогоднішній день прийнято вважати, що нефільтроване пиво можна пити протягом 30 діб. А фільтроване, може бути годно від 4 до 6 місяців з дня виробництва. Проте залежно від термообробки цей період може бути збільшений до одного року.

  Тара та упаковка

  Не всі споживачі розуміють певний вплив на розглянутий продукт надає упаковка. Дивно, але це може бути досить істотним чинником. Нижче наводиться короткий виклад основних моментів щодо різних упаковок.

  Прозорі проти кольорових скляних пляшок

  Яке пиво краще: нефільтроване або фільтрованеНапевно, кожен коли-небудь замислювався, чому більшість пивних пляшок бурштинового або зеленого кольору. Відповідь досить проста: повний спектр денного світла може мати небажані наслідки для пива протягом певного періоду часу. Ультрафіолетова частина спектра особливо шкідлива; вона сприяє хімічної реакції, яка дає «присмаки», що псують продукт. Темне скло значно інгібує цей фотохімічний ефект, в той час як прозоре залишає ель вразливим по відношенню світла.

  Алюмінієві банки

  Алюмінієві банки є більш популярними. Така тара передбачає обов’язкову пастеризацію. Серйозною перешкодою використанням банок замість пляшок, є висока вартість пастеризації і необхідного устаткування для упаковки.

  Смак

  Спірне питання: яке пиво краще і смачніше, фільтроване або нефільтроване, можна сказати нерозв’язна. Різниця в основному зводиться до зовнішнього вигляду, в якійсь мірі ступеня смаку і терміну зберігання. Є 3 речі, які можуть бути залишені в кінцевому продукті, після його варіння: залишилися дріжджі, білки і частинки хмелю.

  З точки зору приготування, додавання хмелю, є ключовим, саме він надає гірку ноту у смак, яку без праці можна відчути випити ковток пива. Він містить органічні сполуки, звані альфа-і бета-кислоти. Велика частина гіркоти приходить від альфа-кислот. В процесі варіння, вони деградують утворюючи з-альфа-кислоти; ці сполуки більш розчиняються, і в значній мірі надають гіркоту, пов’язану зі смаком пива.

  Бета кислоти інший клас сполук, які містяться у хмелі. Вони дають гіркота, як альфа-кислоти, але так як Яке пиво краще: нефільтроване або фільтрованевони нерозчинні, їх внесок у смак значно нижче.

  Незважаючи на те, що альфа – і бета-кислоти забезпечують гіркоту пива, ефірні олії хмелю відповідальні за більшу частину аромату.

  Понад 250 ефірних масел були виявлені в хмелі. Основні з них, знайдені в найбільш високих концентраціях:

  • мірцен, додає цитрусовий або сосновий смак;
  • гумулен, відповідає за характерний хмельовий аромат;
  • каріофілен, вносить пряні нотки.

  Корисні мікроелементи

  В даний час фільтроване пиво, абсолютно не те, що було кілька десятиліть тому. Процес виробництва та якість вихідних матеріалів вже інші. Однак, якщо в день не пити більше рекомендованої норми споживання, то даний напій можна вживати з користю для здоров’я. У складі є мінеральні сполуки, вітаміни і органічні кислоти. Питання скільки корисного в цьому напої є вельми актуальним. Найбільші кількість в даному продукті калію — від 200 до 450 мг/л, це становить близько 30% добової норми дорослої людини в цьому мікроелементі.

  Дане твердження здатне жити за умови споживання не більше одного літра пива в день. Фахівці твердять, що за змістом кальцію, магнію, свинцю, заліза, міді, цинку та інших мінералів, пиво можна прирівняти до соку. Завдяки солоду в ньому міститься ряд вітамінів. Як і у вині, в даному продукті присутні фенольні сполуки, які можна використовувати з користю для здоров’я, при правильно обраній нормі споживання в день. Надмірне вживання, не тільки Яке пиво краще: нефільтроване або фільтрованене принесе користі, але й навпаки нашкодить організму. Рішення скільки в день пити хмільного напою індивідуально, але фахівці рекомендують 1 літр на добу.

  Користь і шкода споживання

  Пиво давно відоме своєю користю для здоров’я серця. Дослідження, проведене в 2012 році показало, що помірне споживання асоціюється з більш низьким серцево-судинним ризиком. Фахівці прийшли до висновку, що природні антиоксиданти, відомі як феноли, знайдені в багатьох видах хмільного напою, покращують функцію серця. Найвищі концентрації фенолу виявлені в світлих сортах.

  Споживання пива також може допомогти поліпшити психічне здоров’я. Якщо в день випивати помірна кількість, то це допоможе зменшити занепокоєння і депресію. Краще вибирати нефільтроване, яке містить велику кількість поживних речовин, таких як білок, вітамін B, залізо, ніацин, рибофлавін і магній. Завдяки їх наявності можна підвищити емоційний стан, за умови вживання пива не більше літра в день.

  Важливо пам’ятати, що, незважаючи на будь-які потенційні вигоди для здоров’я, що даний напій може запропонувати, є речі, при яких пити його не доречно. Це стосується різних захворювань, вагітності.

  Інші дослідження показали, що надмірне вживання алкоголю може фактично призвести до депресії та інших психічних хвороб, тому пиво треба пити відповідально. Слід пам’ятати скільки в день можна споживати цього хмільного напою.