Яке пиво краще

Зміст

 • Корисні властивості пива
 • Шкідливий вплив пива на організм
 • Класифікація пива
 • Яке вибрати – розливне або пляшкове

Історія самого популярного слабоалкогольного напою в світі – його сорту і особливості виробництва Яке пиво кращеви знайдете в цій статті. Ви дізнаєтеся яке пиво краще. Класифікації за кольором, фортеці, виду солоду допоможуть більше дізнатися про цей напій, щоб вибрати саме якісне.

Пиво – слабоалкогольний напій, приготований шляхом бродіння зернової основи з хмелем і дріжджами. Найкраще сировина, яку можна вибрати для його виробництва, — ячмінь.

Є більше 1000 сортів, які відрізняються за кольором, смаком, способом приготування, видами основи. Нелегко вибрати кращий серед них. Традиційними виробниками його вважаються : Німеччина, Ірландія, Чехія, Бразилія, Австрія, Японія, Росія, Фінляндія, Польща.Там виробляють найсмачніше слабоалкогольне пиво.

Корисні властивості пива

Хороше пиво вважають корисним продуктом, який допомагає зціляти деякі недуги. Для виробництва треба вибрати саме добірне зерно. Наприклад, німецький лікар Роберт Кох зазначив, що пиво пригнічує збудника холери. Це відкриття допомогло зупинити страшну епідемію захворювання в Європі.

Пиво зберігає корисні властивості зернових культур, з яких виробляється. Це в міру калорійний продукт. Не має значення – воно темне або світле. У ньому, як і в ячмені міститься великий комплекс вітамінів і мікроелементів — калій, магній, фосфор, сірка, кремній, кальцій, вітаміни В1, В2, В6, Н, С, К. Пиво здатне виводити з організму важкі метали.

Ячмінний слабоалкогольний напій корисний для нирок, які страждають наявністю піску і каменів. Луг, що міститься в пиві, розчиняє шкідливі суспензії. У ячменном напої є корисні пивні бактерії, які відновлюють роботу кишечника після лікування антибіотиками.

Пиво – хороший засіб для втамування спраги в літню спеку. З-за обсмаженого ячменю він трохи гірчить. Це Яке пиво кращенадає йому пікантності.

Застуду лікують теплим світлим пивом з додаванням в нього меду. У склянці неміцного напою розчиняють ст. л. меду і п’ють на ніч. Таке смачне ліки швидко усуває кашель.

У косметології застосовуються пивні маски для видалення зморшок і підвищення пружності шкіри.Посилюється кровообіг в капілярах шкіри, звужуються пори.

Вибрати для банних процедур краще темне. Якщо плеснути його на кам’янку і подихати парами, проходить кашель і першіння в горлі.

Чисті волосся можна змочити слабоалкогольних пивом і потримати кілька хвилин. Обполоснути теплою водою. Ця проста процедура позбавить від лупи, зробить волосся шовковистим і блискучим. Ячмінь у складі напою – найкраще харчування для коренів волосся.

Шкідливий вплив пива на організм

Пиво має сечогінний ефект. Його надмірне вживання може призвести до зневоднення організму. Так само сильне пристрасть до нього загрожує алкогольною залежністю як і від будь-якої іншої спиртовмісної напою.

Пиво може стимулювати вироблення жіночих гормонів. Може з’явитися пивний животик. Є обмеження щодо вживання цього пиття. Його не можна пити годуючим мамам, вагітним жінкам та неповнолітнім підліткам.

Яке пиво кращеВживання у великих кількостях навантажує серцевий м’яз і призводить до захворювань серця.

Класифікація пива

Пиво класифікують за багатьма ознаками:

 • З вихідного сировини
 • По тону і кольору – світле, темне, червоне, біле
 • За способом приготування
 • За кількістю алкоголю
 • З вихідного сировини

  Пиво варять із солоду, для якого беруть ячмінь, пшеницю, жито, кукурудзу або рис. Найбільш поширеним вважається ячмінний . Виходить більш темне.

  В Англії подають бананове пиво, з молока роблять Білк, з травами — це грюйт. Експериментують пивовари з картоплею і фруктами. Це, власне кажучи, і не пиво, але технологічно напій близький до нього.

  У гібридних сортів поєднуються кілька інгредієнтів при виробництві.

  Сортування по тону і кольору

  Колір напою залежить від солоду, з якого його варять. Якщо зерна злаків при сушінні обсмажують, то готовий продукт виходить темним. Рисове, пшеничне — найсвітліше.

  В Чехословаччині є традиція змішування темного і світлого Яке пиво кращесортів.

  За способом приготування

  Пивовари розрізняють низове і верхове бродіння. Визрівання основи при низькій температурі 4-9 Із називається низовим бродінням. Цей процес більш довгий.Таким чином отримують сорт лагер і Ламбік.

  Зброджування при температурі 15-25 С називають верховим. Це старий спосіб виробництва традиційних сортів — еля, портера, пшеничного .

  Іноді ці прийоми приготування поєднують. Тоді в готовий розлитий по пляшках продукт додають дріжджі низового бродіння для дозрівання в закупореній тарі.

  Міцність напою

  Готовий продукт містить певний % етилового спирту. Традиційне його зміст не перевищує 5,5%. Існують і більш міцні сорти. Але одне незаперечно – заявлена на етикетці фортеця напою повинна відповідати дійсності. Багато виробники перевищують рівень вмісту алкоголю наполовину від зазначеного показника.

  В пиво не додається спирт. Звичайні пивні дріжджі досягають максимального рівня активності при 5,4 С. Сучасні технології дозволяють використовувати особливо стійкі до алкоголю пивні дріжджі. В Америці виробляє напій 27 С.

  У Книзі рекордів Гіннеса зафіксований рекорд фортеці 11,8%. Останнім часом з’явилися чеський Яке пиво краще«X-BEER 33» і австрійський «Самиклаус» 14%, які зварені звичайним способом, а фортеця збільшена за рахунок виморожування води.

  У Шотландії випустили пиво 32%. Воду з нього выморозили, а потім помістили в бочки з-під віскі на 1,5 року. Саме міцний напій досягає 40%.

  Німці , шотландці змагаються у виробництві найміцніших сортів, але багато шанувальників цього слабоалкогольного напою цінують його за традиційний легкий освіжаючий смак. Любителі п’ють його у великих кількостях, а такого міцного напою багато не вип’єш.

  Безалкогольне пиво отримують за допомогою діалізного видалення спирту.Або застосовують особливі дріжджі. Вміст алкоголю — не менше 0,2-1% алкоголю.

  Живе пиво не буває міцніше 5-6%.

  Яке вибрати – розливне або пляшкове

  Цей пінний напій не зберігається довго. Цей живий продукт, в якому не припиняється процес дозрівання, корисніше всього. Герметично упаковують проціджене і пастеризоване , яке зберігається не більше 30 днів. Якщо термін на упаковці довше – додані консерванти.

  Розливне пиво. Хлібний аромат, терпкий смак зберігається при дбайливому дотриманні технології приготування. Якщо у кезі напій свіжий (йому 1-2 дні), то воно володіє всіма цими якостями. Якщо напій буває прострочений, він не грає, має гіркуватий або кислий смак.
  Пляшкове теж смачне, не гірше розливного. Але для збереження його товарного вигляду пивовари почали додавати гліцерин або сірчану кислоту. Тепер всі ці хитрощі замінили пастеризацією. Напій швидко нагрівають і моментально охолоджують. Корисні живі бактерії і вітаміни частково руйнуються, але термін зберігання продукту збільшується. Процеси природного дозрівання в Яке пиво кращепастеризованому пиві зупиняються.

  Живим можна вважати і темні і світлі сорти пива. Там немає хімії, продукт не нагрівається. Його розливають у металеві кеги і щільно закривають, запобігаючи доступ кисню. Для отримання справжнього задоволення краще вибрати такий напій.

  Нефільтроване і живе пиво – не одне і теж. Можна піддати пастеризації і неотцеженный напій. Туди можуть додаватися консерванти, які вбивають живі пивні бактерії. Мутний осад не є ознакою якості. Навпаки, він може бути ознакою простроченого продукту.

  Темне пиво має більш насичений смак підсмаженого солоду.

  Пити цей освіжаючий і корисний напій слід з кухля помірно охолодженим. Тоді воно смачне. З горлечка пляшки п’ють тільки пивні дилетанти. Бульбашки піни повинні утворювати білу шапку над кухлем або келихом.

  Пиво – найпопулярніший і поширений напій у світі після води і чаю. Помірне вживання якісного пінного напою приносить тільки користь дорослому організму. У його терпкого і освіжаючого смаку багато шанувальників.