Який самогонний апарат краще

Зміст

  • Конструкції самогонних апаратів
  • На що слід звертати увагу
  • Огляд деяких видів апаратів

Домашнє виробництво спиртного, позбавляє від підробок, але вимагає ретельного вибору обладнання. У статті ви знайдете всю правду про самогонних апаратах.

Конструкції самогонних апаратів

Останнім часом саморобні пристрої з підручних засобів ипосуды витісняються промислово виготовленими. Вони зручні Який самогонний апарат кращетим, що компактні і герметичні. Апарат зазвичай складається з перегінного куба, ємності для відділення бризок (сухопарника) і холодильника. Є апарати з ректифікаційної колонкою (царгою), вони забезпечують кращий результат, високу чистоту продукту, але в кілька разів дорожче простих, і досить складні у зверненні.

На що слід звертати увагу

Вибираючи самогонний апарат, потрібно враховувати наступні речі:

  • Матеріал
  • Обсяг
  • Ступінь очищення продукту

Матеріал

За вибором матеріалу можна дати тільки одна порада: нержавіюча сталь. Це єдиний (за винятком алюмінію) «харчової» метал, в харчовій промисловості тільки його і використовують. На жаль, в побутових умовах переконатися, який перед вами метал, за хвилину не можна. Надійний спосіб – потримати метал в 2% розчині оцту протягом 2 діб. Якщо потемніння не відбудеться, значить, перед вами нержавійка. Нержавіюча сталь має характерний відтінок, але помітити його може тільки досвідчений чоловік. Магніт, всупереч поширеній думці, теж не завжди дозволяє визначити нержавійку – є сплави з хорошими магнітними властивостями. Але в цілому, ймовірність помилки буде не дуже великою: для матеріалу з нержавіючої сталі прилипання магніту буде слабким, або взагалі непомітним.

Товщина металу – це ще одна важлива деталь. У тонкому кубі брага буде пригорати і очищати його буде досить проблематично, так як не кожен самогонний апарат дозволяє легко дістатися до всіх внутрішніх поверхонь. Переконатися в товщині металу (2-3 мм оптимальна) можна за вагою апарату і відсутності дзвону при легкому постукуванні по корпусу. Правда, такий буде коштувати дорожче.

Обсяг

Обсяг теж важливий. Якщо ви виготовляєте спирт для кулінарних цілей і приготування народних ліків, то краще придбати 12-15 літровий. Для частого прийому гостей потрібно ємність для браги 20-40 л. Ну, і запійним громадянам теж, однак, ми сподіваємося, що ваша культура споживання спиртного знаходиться на належній висоті. (Для довідки: гранична субтоксическая доза алкоголю для людини масою 70 кг: 20 г етанолу. Це те ж саме, що 50 грамів горілки або 150 г вина. Наступний прийом, не шкодить здоров’ю, можливий не раніше 2-3 місяців. Ця інформація, звичайно, не обрадує любителів випити.)

Очищення

Очищення браги проводиться шляхом перегонки (дистиляції) спирту. Однак, наявність отруйних речовин, киплячих при температурі, близької до температури кипіння спирту, ускладнює цей процес. Який самогонний апарат кращеСухопарник або дефлегматор є досить слабкою перешкодою від сивухи, він, головним чином, захищає від засмічення трубку холодильника. Коли брагу роблять на плодовому та ягідній сировині, частинки потрапляють в пар і можуть засмітити апарат до повної непрацездатності.

Найбільш якісні апарати мають царгу, вона ж ректифікаційна колонка. Ця частина виконує «каскадну» багаторазову перегонку за рахунок розподілу тепла і масового обміну між парами і рідиною. Такий апарат є спиртозаводом в мініатюрі і відрізняється від звичайного самогонного як професійний інструмент для студії або концертів від паскудної гитарки для під’їзду. До речі, приготування самогону в домашніх умовах є не стільки технологією, скільки мистецтвом, так як тут немає такої кількості приладів і можливостей контролю додержання стандартів, який можливий на виробництві.

Огляд деяких видів апаратів

Багато підприємств випускають самогонні апарати в різних комплектаціях. Але всі вони зводяться до такій номенклатурі:

  • З холодильником
  • З сухопарником (дефлегматором) та холодильником
  • З колонкою і холодильником
  • Додатково: термометри та спиртометры

Найпростіший варіант, наявний на ринку, він же самий дешевий – це самогонний апарат з холодильником. Якщо він ще й з тонкого металу, то довго він не прослужить. Він складається з куба, пробки і відвідної трубки з холодильником. Все, що він може зробити – неочищений «первак».

Апарат з дефлегматором може бути навіть нерозбірним. Питання: як очистити сухопарник? Купувати новий апарат. Не кожен любитель самогону з дешевих апаратів може провести апгрейд – зробити дефлегматор розбірним і очищується. Користь від розбірного дефлегматора в тому, що він відділяє великі бризки води і сивухи від спиртових парів і в тому, що в нього можна закласти різного роду ароматизатори Який самогонний апарат кращедля поліпшення смаку: м’яту і т. д. Але варто пам’ятати, що ефірні олії рослин для сублімації дуже часто вимагають температуру помітно більше 100°C, і для цього замість самогонних апаратів застосовують автоклави і водяна пара при тиску в декілька атмосфер! Спирт сухопарник не очищає від сивушних масел. Так що, крапелька науки може значно поліпшити продукт народних умільців, звільняючи його від заклинань і забобонів. Холодильник (змійовик в проточній воді) робить в цьому апараті звичайну роботу.

Найбільш якісним буде продукт з апарату з ректифікаційної колонкою, він очищає спирт чудово (якщо працює в правильному режимі). Коштують такі апарати в 3…4 рази дорожче звичайних. Колонка характеризується числом теоретичних тарілок, а насправді це просто число перегонок, які вона забезпечує. Пара проходить через насадку – кульки, спіральки, колечка, – виготовлені із спеціальних матеріалів і омивається охолодженою рідиною, ось чому тарілки називають теоретичними. Немає там ніяких тарілок, але очищення йде досить непогано. Такі самогонні апарати компактніше інших, у них все частині зібрані на загальній осі, ніщо не стирчить збоку. Вони роз і легко відмиваються.

Часто покупці, особливо дачники і сільські мешканці, які відчувають проблеми з водопроводом, цікавляться витратою води на охолодження парів спирту. Відповідь тут цілком втішний. Теплота випаровування, і, стало бути, конденсації, етилового спирту, значно менше, ніж у води, 837 кДж на кг, або, що те ж саме, 200 кКал/кг. Якщо взяти цілком допустиму температуру води на виході холодильника 40°С, то на одержання літра спирту буде витрачено приблизно 10 л води, при кімнатній температурі на вході холодильника. Воду через апарат легко пустити з каністри, піднятою вгору і відрегулювати її витрата за допомогою відповідного краника або затиску від крапельниці.

Отже, найбільш кращий самогонний апарат, який має колонку для ректифікації з ефективною насадкою. У голівці цієї колонки є термометр для контролю температури парів спирту, і звідси пари спирту йдуть в холодильник. Ємність з брагою також повинна мати термометр для контролю температури бродіння (33°С). Такий апарат коштує, на даний момент, від 8 до 12 тис. руб. Недешево, але здоров’я ще дорожче, і чим менше сивухи, тим краще.