Кінець зими з лютневими проводами (Масляна), потім Прощену неділю, у православних напружений період. І це вважається тільки підготовкою перед справжнім випробуванням. Тому Великий піст і в 2018 році якого числа варто знати, адже дати зміщуються щорічно. Згідно Біблії, для віруючого період утримання один з найважливіших у духовному шляху. Це випробування, пройшовши через яке душа очищається, тіло з духом зміцнюються.

Слід знати заздалегідь, Великий піст і в 2018 році, якого числа, адже йому передує інший важливий свято – Прощену неділю, відіграє певну роль для християнина. Щоб людина перед очищенням тіла зміг полегшити собі душу, отримати прощення і самому щиро пробачити. Лише тоді можна відчувати себе повністю готовим до посту.

Початок посту

Навіщо власне, до нього морально готується, адже Піст сам багато в чому нагадує дієту, коли людина усвідомлено викреслює з щоденного меню деякі продукти? Так, якщо дивитися зі сторони живлення, то Пост дійсно як довга дієта або помірне харчування. Християни прибирають всі продукти, що мають тваринне походження (це і м’ясо, і курка, також молоко з яйцями, вершки), але крім цього, їм не можна розважатися, уважно стежити і за мовою, і за вчинками. Ретельно вибирати місця для своїх відвідин. Для християнина Піст – це суворе випробування, в якому також можна одружуватися (розлучатися теж), пари не допускають близькості.

Тому кожному, хто збирається пройти Посаду, потрібно ретельно підготуватися і знати, коли Великий піст. Для 2018 року він стартує 19 лютого, з понеділка, а закінчиться 7 квітня, субота. Потім люди відвідають церкву і зможуть взяти участь у урочистої пасхальної трапези.

Скільки він взагалі триває?

Для православних тривалість Посту завжди єдина – 48 днів. Він з’єднує два окремих поста, де Перший – чотиридесятниця, що триває 40 днів (виходить, кінець п’ятниця від 6 тижня) і це пам’ять про сорок довгих днях мук, пережитих Спасителем, поки не сталося чудесне воскресіння. Другий – 8 днів, плюс Лазарева субота (варто згадати чудесне воскресіння одного Ісуса, Лазаря, коли він живий вийшов з печери, де був похований, коли покликав Спаситель), потім Вербну неділю, решта 6 днів це Пристрасна седмиця (тобто Страсний тиждень).

Ось так склався історично довгий, 48 денний один Великий піст, який має свої певні правила. До речі, не можна допускати послаблень жодного дня, інакше все, що залишився, яке православний чітко слідував всім обмеженням, вони пройдені даремно. Не можна сприймати Піст як вимушений обов’язок заради кого-то, кожен тримає лише для себе.

Харчування

Великий піст 2018 року може походити на дієту лише на перший, не надто уважний погляд. Християни зовсім не переходять лише на терту моркву або цибулю, як знаменитий Буратіно. Список продуктів, дозволених для вживання, великий і різноманітний, можна жити спокійно, не відчуваючи якийсь недоліку. Тому часто тримають Пост і вагітні. Християни харчуються їжею, не має тваринне походження, де мало калорій, щоб очистити своє тіло, перевірити дух. Не можна їсти будь-які молочні продукти, також м’ясо і яйця звичайно.

Що можна їсти:

  • Будь-які овочі, причому скільки завгодно;
  • Будь-які крупи;
  • Рибу, будь-який вид;
  • Гриби;
  • Пироги, тільки не здобні;
  • Бобові.

Готуйте собі смачні страви, радуйте близьких і Пост пройде безпечно для організму.

Правильно постувати

Звичайно, 48 днів з різноманітними заборонами, це довго. Що взагалі крім заборон в плані меню, повинен пам’ятати будь-православний, який наважився на випробування?

Спочатку, Піст обов’язковий лише для дорослих, повнолітніх і здорових людей, яким утримання потім не принесе якихось проблем у плані здоров’я чи самопочуття. Не можна вагітним, і це не порахується для них гріховним, адже майбутня мати повинна харчуватися добре, збалансовано. Також не можна хворим людям, які мають проблеми, наприклад, з тиском або алергікам, які пройшли операції або готуються до майбутніх операцій. Не можна дітям. Якщо хтось з неповнолітніх сильно хоче постити, нехай отримає дозвіл батюшки, а батьки все 48 днів нехай стежать за його самопочуттям, особливо важкі перших 2 дні.

Перед початком, людина повинна неспішно і тверезо оцінювати власні сили, можливості, адже перші кілька днів їсти взагалі не можна відвідувати проводяться служби. Зазвичай, всі православні 48 днів відвідують церкву постійно мінімум раз в один тиждень, щоб відстежувати таїнство соборування. Адже після нього відразу піде спеціальний обряд причастя, де повинні бути всі, хто справді шанує церковні правила. Зазвичай служби проходять в день по кілька разів, тому працюють люди зможуть відвідати їх у вільні «віконця» свого графіка.

Постяться, щодня моляться, не відвідують ніяких свят, не ходять по громадським закладам, вважається злачними (клуби, різні ресторани), не одружуються.

Також християни зобов’язані допомагати ближнім, здійснювати по мірі сил різні добрі справи, уважно стежити за вимовними словами, не допускаючи лайок і образ. Згадати про основних заповідях.

Пост 2018 року, що розпочнеться з 19 лютого, стане справжнім 48 денним випробуванням, доступним лише цілеспрямованим, хто спочатку правильно і тверезо оцінив власні сили. Не можна забувати про правила для тих, хто поститься. Якщо людина з якихось причин не зміг закінчити Пост і зірвався, краще відвідати церкву, потім помолитися. Всяке буває.

Складний чи Пост для працюючих?

Багато хто вважає, що постити простіше будинку, адже у працюючих щільний графік, важко сказати, коли і де їх застане обід, коли зможуть випити чаю. Як тут дотримуватися обмежень, адже більшість страв, пропонованих кафе або столовими для обіду, не для тих, хто поститься. Там їсти м’ясо або молоко, яйця. Вихід – готувати собі перекуси дому, щоб їсти потім на роботі.

Тут немає абсолютно нічого соромно, а вибрати смачне пісне страву простіше будинку. Вивчити кулінарні рецепти і зробити легкі, смачні страви, щоб не голодувати в свій робочий день. Коли постить вирішує вся родина, можна готувати обіди всім, так простіше. Потім вже, після закінчення посту, цю традицію можна залишити. Є домашні обіди дешевше і краще хаотичних випадкових перекусів чим попало і вічних бутербродів з быстрозавариваемыми супами.

Добрі справи

Не обов’язково бігати по вулицях, питаючи, чим і кому можна допомогти. Іноді добре слово коштує набагато більше будь-яких справ. Доля сама пропонує кожній людині можливість допомогти своєму ближньому. Комусь підказати дорогу, або притримати двері, знайти що-то. Подібні випадки зустрічаються повсюдно і більшість людей зупиняються допомогти. Не варто вести якісь підрахунки, Всевишньому адже все видно. Просто, пам’ятайте про завіти, про харчові обмеження, будьте уважні і тактовні, піклуйтеся про колег, друзів і близьких, тоді період 48 днів не здасться нескінченно довгим.