Зміст

  • Необхідні елементи для розведення
  • В яких пропорціях розбавляти спирт
  • Як правильно змішувати самогон

У самогонке зміст спирту складає 96%, для того щоб приготувати настоянки або використовувати його в приготуванні напою, частина спирту повинна бути істотно менше. Саме тому необхідно знати, як правильно розбавити самогон, щоб не зіпсувати його, не позбавити корисних властивостей і не отримати просто розведену рідина непридатну для вживання.

Необхідні елементи для розведення

Існує кілька сортів спирту, на які він може бути розділений, в залежності від вмісту в ньому алкоголю:

  • Першосортний – 96%;
  • Вищої очистки – 96,2%;
  • Люкс – 96,3%.

Для того щоб отримати якісний продукт, необхідно взяти настій, який містить понад 96% спирту.

Багато новачків, які розбавляють самогон в перший раз запитують: «Чому каламутніє самогон?», — це відбувається через використання неякісної води. У цій справі не підійде варіант з-під крана так як він містить занадто багато солей і домішок, а тому отриманий результат швидко каламутніє і втрачає свої властивості. Для розведення краще всього брати чисту воду з артезіанських свердловин або джерел. Якщо під рукою не виявиться такого варіанту можна використовувати звичайну очищену колійну воду дистильовану.

Крім того, візьміть з собою калькулятор, щоб правильно вирахувати кількість води, яку необхідно додати в напій.

В яких пропорціях розбавляти спирт

Існує кілька способів порахувати кількість води, яка необхідна для розведення настою:

  • Найпростіший варіант – спеціальна таблиця Фертамана, в якій показано пропорції додавання самогону до води, щоб отримати ідеальну суміш. Вона показує яку кількість води можна додати 10 мл спирту.

Але, далеко не завжди таблиця має бажані показники. Саме для цих ситуацій і існує спеціальна формула, за допомогою якої ви зможете порахувати на калькуляторі яку кількість води можна додавати в настій.

  • Отже, для цього методу вам знадобиться калькулятор для обчислень.

X = 100NP/M — 100P

Згідно цій формулі N – це кількість розчину в самому початку, М – скільки вийде в кінці, Р – це коефіцієнт, який був отриманий шляхом ділення початкового розчину на 100 мл, а також Х – кількість води, яку необхідно додати в самогон. Так, взявши калькулятор досить просто провести розрахунки та з’ясувати необхідну кількість очищеної води.

Наприклад, у нас є 200 мл 96% спирту, а потрібно отримати 50%, скільки води необхідно?

100*96*2/50 – 100*2 = 184 мл води потрібно для того щоб отримати самогон з вмістом спирту в 50%. І все що необхідно для проведення даних розрахунків – це калькулятор і трохи знань в математиці.

Як правильно змішувати самогон

Багато хто вважає, що головне в цій справі – це правильні пропорції, а все інше не важливо. Кількість води в самогоні важливо, але крім того, необхідно знати, як саме потрібно розбавляти спирт водою, щоб не зіпсувати його, а лише поліпшити смакові якості.

Для початку необхідно вирішити – куди ви хочете перелити отриману вами масу. Після того як ви визначитеся з вибором зверніть увагу на найбільшу помилку усіх тих, хто намагався перелити самогон. З-за того, що спирт є кислотою, саме його потрібно лити у воду, а не навпаки. Крім того, подбайте про те, щоб вода була прохолодою, адже при використанні теплої води, спирт може вмить втратити свої властивості і потемніти. Саме ці дії допоможуть вам якісно розбавити настій і не бояться неочікуваних неприємностей.

Якщо в процесі щось пішло не так, виправити ситуацію може тільки час і сорбент. Киньте кілька пачок в суміш і почекайте близько тижня, саме цей термін необхідний для повного очищення.

Пам’ятайте, що навіть розведеного продукту необхідно час для того, щоб настоятися. Тому, таке блюдо необхідно робити за тиждень до того, як прийдуть гості. Якщо ж у вас виникли форс-мажорні обставини, можна прискорити процес. Збовтайте рідина в пляшці і покладіть її в морозилку. Завдяки перепадів температури вже через
годину ви отримаєте якісний і міцний продукт. Крім того, зверніть увагу на тару, в якій буде зберігатися самогон. Важливо щоб до горла не залишалося місця, адже з часом повітря, який залишиться в пляшці окислиться і перетвориться на оцет, що дуже зіпсує смак. Пам’ятайте, що зберігати пляшки необхідно при температурі більше 4 градусів.

Розбавляти водою самогон – не складно, головне, знати правильну кількість продуктів для того, щоб не позбавити напій корисних властивостей і зберегти корисні мікроелементи. Для цього існують таблиці обчислення і формули, які допоможуть вам з’ясувати пропорції, використовуючи калькулятор і свою голову.