З чого роблять пиво

Зміст

 • Компоненти, що використовуються при виробництві пива
 • Найвідоміші міфи про пивоварінні
 • Процес пивоваріння
 • Технологія правильного розливу пива
 • Самостійні способи приготування пива

Яким чином проводиться сучасне пиво? Як, а головне – з чого роблять цей напій? Натуральний він чи ні – ці та інші питання часто хвилюють пивних гурманів.

Компоненти, що використовуються при виробництві пива

За класичними рецептами цей напій готують на основі води з додаванням солоду і хмелю. Звичайно, при виробництві додаються спеціальні ферментні препарати. Тим не менш, в засобах масової інформації неодноразово лунали новини і про те, що виробництво сучасного пива відбувається не традиційним способом, а з використанням спеціального порошку або концентрату, створеного в Азії.

Звичайно, реакція любителів напою на таку новину була З чого роблять пивонегативною. Природно, сучасні заводи не перестали робити пиво за традиційними рецептами з класичних інгредієнтів, а використання у виробництві такого концентрату зробило б вартість готового продукту досить високою.

Тільки невеликі броварні можуть використовувати при виготовленні цього напою сусло. У той же час великі заводи не роблять пиво з порошку. У виробництві напою за перевіреної десятиліттями технології беруть участь тільки класичні інгредієнти:

 • Солод ячмінний є основою пива. Буває різного кольору – від світлого до темного. Сорт напою залежить від його якості і кількості в тому чи іншому рецепті пива. До складу напою відповідає всім стандартам може входити несоложенный ячмінь, рисова січка або пшениця.
 • Найдорожче сировина, що використовується в пивоварінні з споконвіку – хміль. Завдяки цій рослині пиво отримує особливий приємний аромат, здобуває гіркуватий смак. Застосування хмелю у виробництві напою покращує стійкість піни. Крім цього, він володіє потужними антисептичними властивостями.
 • Також при виготовленні пива використовуються спеціальні ферментні препарати, що суттєво поліпшує якості сусла. Для скорочення процесу виробництва відбувається застосування спеціального пивного концентрату. Простими словами – це таке ж сусло, яке відрізняється лише тим, що з нього випарували зайву вологу.

Найвідоміші міфи про пивоварінні

 • При виробництві пива додають спирт.
  Найбільш поширений міф про цей напій. Враховуючи особливу популярність міцних сортів пива в нашій країні це зовсім не дивно. Дійсно, деякий запах спирту у них є. Але от чи варто пивоварам спеціально додавати в напій спирт, якщо при природному бродінні він і так може досягати 13% алкоголю. В першу чергу — це невигідно з економічної сторони. З іншого ж – заборонено. Будь-які добавки в пиво, понад 0,5% повинні бути вказані на упаковці.
 • Від вживання пива можна погладшати.
  Звичайно, деяка правда в цьому міфі є. Але основна причина зайвих кілограмів зовсім не пиво, а закуски і З чого роблять пивоінша їжа, споживана разом з ним. Цей напій добре впливає на апетит, викликає бажання чого-небудь з’їсти. Вживання калорійної і жирної їжі веде до повноти.
 • «Живе» пиво корисне.
  Такий термін з’явився завдяки маркетинговому ходу. Ця виверт з гучною назвою не тільки спрямована на заробіток, але і претендує на унікальність товару, що просувається, а реклама свідчить про неймовірну корисності напою.
  Що ж таке справжнє «живе» пиво, де воно продається? Зустріти його можна тільки в невеликих пивоварнях. Відрізняється вона тим, що вже в готовому виробі знаходяться живі дріжджі, продовжують працювати і виробляти спирт. До речі, термін придатності становить один місяць. Природно, великі виробничі обсяги не можуть дозволити собі робити пиво з таким коротким терміном зберігання. Тому всі напої проходять пастеризацію, а при нагріванні до температури близько 70° C живі дріжджові клітини гинуть. Важливо і те, що у людей з проблемами травлення справжнє «живе» може викликати певні проблеми зі здоров’ям.
 • Повинне бути багато піни.
  Це помилка з’явилася з-за рекламних акцій і дегустацій пива. Навіть продукт низької якості можна налити в келих так, що піни буде набагато більше, ніж самого напою. Якість пива можна визначити за її консистенції. Так, бульбашки повинні бути не великими, а дрібними, при цьому піна залишається на краях склянки у вигляді дуже тонких кілець.
 • Найміцніше пиво темне.
  Не можна сказати, що в нашій країні пиво темних сортів користується особливою популярністю. Те, наскільки міцний напій визначає не його колір, а дріжджі, що виробляють спирт під час бродіння. На колір впливає тип солоду, що використовується під час виготовлення продукту. Він може бути як світлого, так і темного кольору дуже. Також у виробництві можуть використовуватися й З чого роблять пивоспеціальні натуральні барвники з солоду. Вони зручні, але досить дороги, що позначається на ціні готового напою.
 • Пиво краще всього пити холодним.
  З цього приводу є різні думки. Але ось чого точно не треба робити – так це ставити пиво в морозильну камеру. При температурі мінус 5, напій замерзає і стає льодом, втрачає свої смакові якості. А скляна пляшка може взагалі лопнути. Крім цього при вживанні дуже холодного пива неможливо відчути його справжній смак. Найсприятливіша температура для дегустації – близько 12° C, саме при ній можна сповна насолодитися цим хмільним напоєм.
 • Солона риба – найкраща закуска.
  У кожного свої смаки, але справжні цінителі пива воліють вживати його або без закуски взагалі, або зі спеціальним солоним печивом. Саме так можна відчути справжній і якісний напій. А разом з рибою або солоними горішками істинного аромату і смаку пива не зрозуміти.
 • Пиво не жіночий напій.
  І чоловіки, і жінки вживають пиво. Не можна сказати, що представниці прекрасної статі не люблять його.
 • У пиві високий вміст жіночих гормонів.
  Ще один міф про те, що чоловіки, які люблять пиво стають імпотентами, а з часом набувають жіночі риси. Таку байку про вміст у хмелі гормонів навіть придумати складно. Але, на жаль, деякі люди вірять, що рослина якимось чудесним чином містить жіночі гормони. Так, у хмелі є фітоестрогени. Але вони також є в сої, гранатах, пшениці, рисі, яблуках та інших продуктах. До того ж відмовлятися від їх вживання ніхто не збирається.
 • Процес пивоваріння

  Можна виділити основні етапи при виробництві пива, що використовуються зараз. Якщо говорити про процес З чого роблять пивокоротко, для початку готують солод з ячменю, подрібнюють його. З дробленого солоду роблять сусло. Після цього відбувається процес зброджування напою. Далі його витримують, спеціально обробляють термічно (пастеризують) і розливають.

  Під час варіння цукор природним чином переходить із солоду у воду. Саме він визначає якість напою бродіння. Смак пива визначається наявністю хмелю, додаються в самому кінці.

  Після необхідно охолодити проварене сусло і додати в нього дріжджі. Тільки після цього можна відправити отриману суміш для бродіння, що триває тиждень при зниженій температурі (такі умови не дають продукту скиснути або перебродити). Після цього відбувається відділення сусла і дріжджів, а також насичення вуглекислим газом.

  Цієї суміші необхідно вистоятися ще 3 місяці. Також дозрівання пива може відбуватися і прямо в пляшках. На цьому закінчується процес виготовлення «живого пива». Для отримання напою з більш тривалим терміном зберігання, виробники додатково фільтрують і пастеризують його, після чого розливають.

  Технологія правильного розливу пива

  Цікавий і процес надходження пива з кеги, наприклад, в келих або пляшку. Перебуваючи в закладі, мало хто цікавиться, як саме це відбувається. Тільки при дотриманні всіх санітарних вимог і правил безпеки, пиво з кеги надійде на стіл до відвідувача охолодженим і свіжим.

  Яким чином влаштована система правильного розливу такої металевої ємності? З чого вона складається?

  В її складі:

  • Пивні крани (можна зустріти їх назву як «пивна вежа») – знаходяться на стійці бару;
  • Газовий балон;
  • З чого роблять пивоХолодильник;
  • Кеги з напоєм.

  Така система з’єднується спеціальними трубками. За ним напій з кеги, завдяки тиску, проходячи через холодильник, надходить до пивного крана. Бармену необхідно дотримуватися всі вимоги при роботі з таким обладнанням. Особливо при включенні кеги в мережу. Для цього необхідно перекрити газ, а з’єднує штуцер відключити. Необхідно і виконання санітарних норм співробітником, що працює з розливом пива з кеги. Так, робиться обов’язкова регулярна промивка водою системи, що забезпечує її чистоту.

  Тільки у випадку правильного розливу барменом пива з кеги, а також гарного охолодження келиха, відвідувач зможе насолодитися справжнім смаком і ароматом напою.

  Самостійні способи приготування пива

  Зараз багато хто вважає, що зробити пиво в домашніх умовах практично неможливо. Адже технологія виробництва досить складна. На практиці приготування пива в домашніх умовах можуть виникнути питання тільки з тим, де взяти хмелю і солоду. Якщо вдасться знайти їх, приготувати смачний напій можна навіть самостійно.

  До речі, питання придбання хмелю і солоду можна вирішити при купівлі в інтернеті. Саме там є безліч сайтів, що пропонують цей товар. В ідеалі, звичайно, купити і невелику пивоварню, призначену для приготування пива саме в домашніх умовах. На жаль, її вартість досить висока і далеко не кожен зможе дозволити собі такі витрати. Запропоновані далі рецепти пива з використанням хмелю доступні кожному. Для приготування такого ніяке додаткове устаткування не потрібне. Природно, такі напої, зроблені в домашніх умовах, тільки нагадують за смаком пиво.

  Рецепт приготування напою з хмелю та солоду

  З чого роблять пивоДля приготування такого домашнього пива потрібні такі інгредієнти:

  • солод ячмінний – 2,5 кг;
  • вода – 10 л;
  • хміль – 3 склянки;
  • дріжджі пивні – 25 г;
  • цукор – 75 г;
  • сіль – 0,5 ст. ложки.

  Рецепт:

 • Розчиніть солод ячмінний у воді. Залиште настоюватися рівно на добу.
 • Наливати в іншу ємність таку суміш необхідно вже на наступний день, додавши при цьому необхідну кількість солі.
 • Протягом двох годин кип’ятити розчинений солод.
 • Після закінчення зазначеного часу додати необхідну кількість хмелю в суміш, варити 20 хвилин.
 • Отриману рідину процідити, сусло остудити до температури навколишнього середовища.
 • В охолоджене сусло додати пивні дріжджі і цукор, ретельно перемішати, настояти 10-12 годин.
 • Отриманий напій необхідно наливати в пляшки. Ще через 12-14 годин домашнє пиво буде готове до вживання.
 • Використовуючи цей рецепт можна отримати натуральний продукт домашнього виготовлення. Його приготування максимально наближена до класичної технології приготування пива. А наявність в рецепті хмелю і солоду і відсутність будь-якого концентрату робить його ароматним і смачним. Для першого разу можна приготувати менший обсяг напою, скоротивши пропорції інгредієнтів, або більший – якщо в цьому є необхідність. В якості тари можна використовувати, наприклад, велику каструлю, її зручно носити за ручки, ставити на вогонь, наливати в неї рідини і в необхідний час охолоджувати. Деякі пивовари в домашніх умовах користуються навіть звичайними відрами.

  Рецепт домашнього пива» без додавання дріжджів

  Потрібні такі інгредієнти:

  • дуже стигла полуниця – 1 кг;
  • З чого роблять пивомед – 2-2,5 кг;
  • вода – 70% від обсягу використовуваної ємності.

  Рецепт:

 • Необхідно наливати в призначену для приготування ємність 2,5 л води (вона повинна бути теплою).
 • Додати до неї мед, добре перемішати (мед повинен повністю розчинитися).
 • Додати полуницю (цей рецепт пропонує використовувати її як закваску).
 • Наполягати в теплому місці 6-7 днів (суміш повинна бродити)
 • До 70% від ємності наливати ще теплої води, після чого накрити кришкою і залишити настоюватися ще на 35-40 днів. Зрозуміти, що процес бродіння закінчився можна за опустившимся на дно ягід полуниці. В цей час суміш треба щодня перемішувати.
 • Через два тижні варто спробувати отриманий напій. Якщо він недостатньо солодкий, потрібно додати ще 0,5 кг меду, що відновить процес бродіння.
 • Ще через 6-7 днів потрібно процідити сусло і наливати отриману рідину в банки. 8. Поставити їх в прохолодне місце приблизно на 1 місяць (на дні з’явиться натуральний осад).
 • По закінченні часу, обережно наливати отримане «пиво» в пляшки, стежити за тим, щоб не потрапив осад. Зберігати пляшки з готовим напоєм в погребі.

  Який би рецепт не був обраний, з чого б не було приготовлено домашнє пиво, завжди цікаво експериментувати і відкривати для себе щось нове. Так чому б не зайнятися пивоварінням? Нехай обраний рецепт виправдовує очікування, а отриманий напій радує, незалежно з чого він був виготовлений.