З чого роблять віскі: технологія його виробництва і знамениті сорти, скільки часу дозріває

З чого роблять віскі: технологія його виробництва і знамениті сорти, скільки часу дозріваєВіскі — це алкогольний і ароматний напій, який найбільше був оцінений жителями Туманного Альбіону і США. Досить поширений питання, з чого роблять і яка технологія виробництва віскі? Варто зазначити, що технологія виготовлення віскі доволі непроста. Щоб його виготовити, необхідні пророщені зерна кукурудзи, жита, ячменю або пшениці. Власне зерна і є основними компонентами цікавить нас напою.

Процес виробництва віскі

 • Процес виготовлення алкогольного напою починається з того, що пшеницю, кукурудзу, жито чи ячмінь поміщають в чани, заповнені водою не менш, ніж на 2 — 4 дні.
 • Наступний етап — зерно виймають з чанів і розсипають в спеціальних сушильних камерах. Протягом наступних 12 днів зерна щодня перевертають вручну в очікуванні моменту, коли вони проростуть.
 • Коли зерна ячменю проростають, то крохмаль, який входить до їх складу, частково трансформується в цукор.
 • Далі, пророщені зерна відправляються в млин, після чого за допомогою конвеєра потрапляють в спеціальну ємність для їх затирання.
 • В цій ємності ячмінь заливається окропом і перемішується, щоб цукор, який входить до складу зерен, розчинився і утворилося сусло.
 • Далі, сусло дають можливість охолонути, після чого переливають у ємкості, куди додають дріжджі. Починається активне бродіння продукту, в результаті чого цукор сусла трансформується в спирт. Тривалість процесу бродіння становить не менше двох тижнів.
 • У кінцевому підсумку, ми отримуємо продукт, який носить назву — солодове молоко, яке буде піддаватися перегонці з допомогою спеціального обладнання.

Читайте також: Джим Бім бурбон: опис напою, існуючі сорти і види віскі

Формула успіху ідеального алкогольного напою

З чого роблять віскі: технологія його виробництва і знамениті сорти, скільки часу дозріваєМабуть, найважливішим чинником під час приготування напою є форма перегінного куба, оскільки саме від неї залежить характер продукту. Наприклад, якщо перегінний куб володіє короткою горловиною, то на виході ми отримаємо маслянистий віскі з насиченим ароматом, а якщо ж куб володіє високою і довгастої горловиною, то віскі вийде менш маслянистим з ледь вловимим ароматом.

Солодове молоко при нагріванні проходить через перший куб апарату, пари спирту при цьому активно піднімаються вгору, надходячи в змійовик допомогою відводу. Потім дистильований напій йде на другий, спиртовий перегінний куб апарату і весь процес повторюється знову. Випливає звідти рідина потрапляє в спеціальну скляну ємність.

Також рекомендуємо прочитати:

Варто відзначити, що при виробництві віскі величезну роль грає не тільки якості сировини і апарату, але і досвід винокура. Під час дистиляції та перегонки у винокура немає можливості понюхати або попробувати на смак напій, все, що йому залишається — оцінювати ситуацію виключно на «око». Велика частина спирту поміщається в спеціальні ємності для подальшого його дозрівання.

Що стосується тривалості визрівання віскі, то чисто теоретично процес дистиляції можна завершити протягом одного тижня, однак, хороший віскі має визрівати не менше трьох років. На ділі ж добротне солодове віскі визріває від 8 до 15 років.

Останнім етапом приготування є холодна фільтрація віскі і його витримка в спеціальних дубових бочках, де ячмінний спирт, піддається бродінню, перетворюється в першокласний віскі. Протягом часу віскі стає більш темним, купуючи характерний колір, аромат і смакові якості.

Класифікація віскі

Цей алкогольний напій буває трьох видів змішаний, зерновий солодовий. Останній поділяється ще на три види:

 • З чого роблять віскі: технологія його виробництва і знамениті сорти, скільки часу дозріваєСолодовий напій, схильний до фільтрації і перегонці, береться виключно з однієї бочки. Як правило, з-за цього він володіє великою міцністю, хоча його можуть розбавляти до певної норми.
 • Односолодовий — має унікальний в своєму роді хімічний склад, оскільки виробляється однією винокурнею, а також може володіти різною багаторічної витримкою.
 • Бочковий являє собою суміш з різних винокурень, з-за цього його складу не можна назвати унікальним, з хімічної точки зору.
 • Читайте також: Бокали для віскі. Різновиди посуду і їх назви

  Велику популярність придбав односолодовий напій, на відміну від бочкового, який витримується, як і змішаний в дубових бочках і йому властива фортеця в 40 градусів. Рецепт був втрачений в середньовічні року, однак його вдалося відновити в 1960 році в Шотландії. Раніше винокури вважали, що віскі необхідно послаблювати виключно шляхом купажування, оскільки йому властивий різкий смак і запах. В результаті були отримані нові сорти напою, кожен з яких володіє унікальними особливостями і властивостями.

  Переважна більшість зернового виду напою використовується для купажування, що стосується малої частини, то вона надходить у продаж в незмінному чистому вигляді. Якщо напій піддається додатковому очищенню, то в майбутньому його використовуватимуть для виробництва горілки або джина. Для першого його переганяють близько п’яти разів.

  Змішаний віскі отримують шляхом купажування солодового і зернового виду. Найбільш затребуваний напій, де частка чистого віскі становить понад 90%, а решта 10% припадають різні інгредієнти.

  Сорти віскі

  Шотландська — незаперечний лідер

  З чого роблять віскі: технологія його виробництва і знамениті сорти, скільки часу дозріваєУ самій Шотландії цей напій ділять на п’ять різновидів, які відрізняються один від одного смаковими якостями та міцністю: зерновий купаж, солодовий купаж, купажований, зернової і односолодовий.

  Читайте також: Біла кінь — віскі для шанувальників міцних напоїв

  На самому початку Шотландія спеціалізувалася на виробництві солодового віскі, для приготування якого використовували зерна ячменю. Солод просушували з допомогою гарячого повітря, змішували з гарячою водою для отримання цукру сусла, піддаючи бродінню і переганяли. На кінець отримували спирт, який витримувався в дубових бочках.

  На смакові якості величезну роль грає якість води,торфу і напою, що зберігався в дубових бочках раніше.

  Ірландський віскі — один з лідерів

  З чого роблять віскі: технологія його виробництва і знамениті сорти, скільки часу дозріваєЦього напою по праву належить звання найдавнішого в Європі. У більшості випадків він піддається потрійний перегонці, а під час сушіння солоду до застосування торфу вдаються рідко, тому і смак диму йому не властивий. Весь ірландський віскі ділиться на чотири різновиди: купажований, чистий, однозерновой і односолодовий. Виходячи із сорту напою, його витримка може варіюватися від 8 до 15 років.

  Сировиною для ірландського віскі служить солод і зерна ячменю. А також, додають інші злакові: овес, жито і пшеницю. Однак, головною складовою ірландського напою є природна чиста вода. Якщо до складу віскі входять допоміжні компоненти, то вони обов’язково будуть вказані на етикетці пляшки. Найбільшу популярність придбали змішані види віскі. На сьогоднішній день в Ірландії вдаються до семи етапів виготовлення напою.

  Насамперед — це сушіння солоду, далі выдержание напою і його перегонка, купажування і інші маніпуляції. На завершальній стадії, винокур визначає характер сорту, часом, поєднуючи при цьому більше 40 різних компонентів. Потім отримана суміш фільтрується і розбавляється необхідною кількістю води, після чого відправляється на розлив у пляшки.