З калини наливка

Зміст

  • Особливості приготування
  • Рецепти

Наливки з калини здатні прикрасити святковий стіл, зігріти довгим зимовим вечором або просто порадувати дорогих гостей. Зробити їх в домашніх умовах не складе особливих труднощів, з цим може впоратися навіть початківець кулінар. Використовуються вони при приготуванні соусів, для ароматизації десертів і, звичайно, за своїм прямим призначенням — як міцних напоїв.

Особливості приготування

Для того щоб наливка на калині вийшла ароматною, з насиченим рубіновим кольором при її З калини наливкавиготовленні необхідно дотримувати нескладні правила:

  • ягоди для готування наливки повинні бути повністю дозрілими, яскравого червоного кольору, при натисненні на них повинні легко лопатися;
  • якщо рецепт передбачає додавання інших ягід або фруктів, вони повинні бути свіжими і стиглими, у заморожених смак набагато гірше;
  • в якості основи найкраще використовувати очищений спирт, але його можна замінити і приготувати напій на горілці;
  • цукор повинен бути чистим, без усяких сторонніх домішок, якщо його замінювати медом, то краще всього вибирати отриманий з різнотрав’я, сорти з соняшника або гречки не підійдуть.

Рецепти

Класичний рецепт наливки

Це найпростіший рецепт для приготування настоянки на калині в домашніх умовах. Для початку ягідна сировина потрібно перебрати, видаливши все зіпсоване, очистити від гілочок і ретельно промити. Тепер можна приступати до його подрібнення за допомогою м’ясорубки, блендера або просто протерти через сито.

Отриману масу потрібно змішати з цукровим піском або медом у пропорції 1:1, тобто на 1 кг протертої калини береться 1 кг цукру.

Після цього ягідно-цукрова суміш перекладається в ємність, де вона буде настоюватися і заливається 40° спиртом з розрахунку 1 літр на 1кг суміші. Тепер майбутній напій добре збовтується і забирається в темне З калини наливкамісце для настоювання на місяць.

Без використання горілки

Щоб зробити цю наливку треба взяти 7 кг калини, перебрати її від гілочок, промити і засипати в ємність, де пізніше, буде відбуватися її бродіння. Туди ж додається 2,5 кг цукрового піску і весь вміст перемішується. Горлечко ємності закривається кількома шарами марлі, і суміш залишають на 5 днів на бродіння. Після цього на банку з заграв калиною встановлюється гідрозатвор і вона забирається в темне місце для бродіння приблизно на 20 днів. По закінченні цього часу калиновий наливка розливається по пляшках і забирається на подальше зберігання.

Лимонно-калинова

Напій на горілці, приготований за цим способом, відрізняється більш м’яким смаком з легким лимонним ароматом. Для його виготовлення очищену і промиту калину в кількості 0,5 кг подрібнюють до пюре і змішують з сиропом з 200 гр цукрового піску і склянки води (сироп попередньо необхідно закип’ятити, а потім остудити до кімнатної температури, цукор в сиропі можна замінити медом). В отриману суміш необхідно додати подрібнену цедру лимона і пів-літри горілки. Після цього ємність з напоєм забирається на 2 тижні.

З малиною

Наливка на калині за цим способом готується за аналогією з класичним рецептом, але з додаванням малиновою настоянки на горілці, яку необхідно запастися в сезон збору ягід (на 0,5 кг малини додається півлітра горілки).

«Калина червона» на спеціях

З калини наливкаЯгідна сировина перебирається від пензликів, промивається, а потім подрібнюється і засипають цукром у пропорції на 1,5 кг ягід 0,5 кг цукрового піску. Отримана суміш залишають для бродіння на 3 дні. Після цього сік, що виділився, зливається і до нього додається 40° спирт (з розрахунку 1:1) і спеції: 3 зірочки бадьяна і 3 горошини рожевого перцю. Отримана суміш розливається по пляшках і забирається для подальшого настоювання на 2 місяці.

Гірка настоянка з калини

Для приготування настоянки за цим способом береться 0,5 кг калини і півлітра 40° спирту. Ягідна сировина відсортовують від гілочок, миється, подрібнюється. Потім отримана маса перекладається в банку, залити спиртом і забирається на місяць у темне місце. Після готова настоянка фільтрується через марлю і розливається по пляшках для подальшого зберігання.