Заалі-Унштрют і Саксонія — виноробні регіони Німеччини

Ще кілька років тому цих крихітних областей не було ні на одній винній карті Німеччини. Чому? З тієї простої причини, що це області колишньої Східної Німеччини. Про них мало що було відомо. Звичайно, з заходу туди ніхто не приїжджав. І, на думку виноробів, у Східній Німеччині кількість була набагато більш важливим критерієм, ніж якість.

Проте навіть при такому підході вироблене кількість не була високою. Обидві області крихітні: Заалі-Унштрют у Федеральній землі Саксонія-Ангальт більше і в ній 390 гектарів виноградників.Саксонія розташована далі на схід в долині Ельби і має всього лише 300 гектарів. І в одній, і в іншій області виноградники опинилися у досить скрутному становищі в 1989 році, оскільки ділянки з засохлим виноградом не були замінені, внаслідок чого в рядах утворилися проміжки, а грошей, щоб привести все в порядок, не було. Але тепер після об’єднання Німеччини на Східні землі стали звертати більше уваги, і хоча виноградникам і винницями ще чекає довгий шлях, покращення вже помітні.

Читайте також: Як вибирати дуже сухі, нейтральні білі вина

Однак вина за раніше проводиться не дуже багато. Вироблення від 30 до 40 г/га здаються низькими, але вони невисокі не з-за того, що сумлінні винороби навмисно викидають зайвий виноград, а тому, що занадто багато винограду висихає.

СОРТИ ВИНОГРАДУ І СТИЛІ ВИН

У Заалі-Унштрют є потенціал для якості — вина володіють великою кількістю екстрактивності і зброджуються до сухих. Основним сортом винограду є «мюллер-тургау», тому марно чекати чого-небудь особливого, але є досить багато «сильванера» і Weissburgunder («піно блан»), а також Bacchus, Gutedel («шассла») та інші. Річки Заалі і Унштрют є осередком виноградників, а довгі холодні зими і короткий спекотне літо означають, що пізні заморозки можуть скоротити урожай більш ніж на половину. Таке зазвичай трапляється чотири рази за десять років.

Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Як відкрити пляшку вина без штопора

У Саксонії сподіваються, що відроджується туристичний бізнес внесе деяке пожвавлення — туристи направляються в Дрезден і Майсен і, ймовірно, їм знадобиться що-небудь випити, коли вони потраплять туди. Надія полягає в тому, що вони, можливо, також захочуть закінчити уїк енд не тільки купівлею фарфорових статуеток, але і відвідуванням виноградника. Туристи виявлять, що більшість виноградників засаджені «мюллер-тургау» та «піно-бланом» і що також є деяка кількість «рислінгу», «траминера» і Rulander («пино-грі»). Хоча ці вина схильні бути більш м’якими, ніж ті, що з Залі-Унштрют, але вони теж сухі.

КЛАСИФІКАЦІЯ

Обидві області перейняли систему класифікації, що використовується у решті Німеччини.

ОРГАНІЗАЦІЯ

Кооперативи грають тут важливу роль, а незалежних виробників, як і раніше мало. Кращі виробники: (Залі-Унштрют) Lutzkendorf державні погреби у Naumberg і кооператив Freyburg: (Саксонія) Schloss Proschwitz, Schloss Wackerbarth, Ulrich, Zimmerling і кооператив Meissen.

Читайте також: Carneros — кращі вина і регіони виноробства

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

Є все збільшується число приватних виробників, що самі розливають вино по пляшках, але більшість вин, як і раніше, йде від погребів, які раніше належали державі.

ПРО СМАК

Вина робляться сухими, і у вин з Залі Унштрют хороша структура. Вина Саксонії схильні бути менш міцними.

ХОРОШІ РОКИ

Рік від року вина поліпшуються, тому самі останні будуть самим вдалим вибором.

ЯК ЇХ ПИТИ?

Зараз ці вина є простими та повсякденними, і їх скоріше варто відразу ковтати, а не смакувати.