Забродило вино, що робити

Зміст

 • Терміни зберігання молодого вина, що відбувається після їх закінчення
 • Що робити з заграв вином
 • Профілактика

Коли фруктове сусло поміщено в бутель і починається бродіння, сік перетворюється у вино, градус якого поступово підвищується. Це відбувається за рахунок того, що дріжджі переробляють цукор в спирт. Цей процес супроводжується виділенням вуглекислого газу. Саме для його відводу з бродильної ємності встановлюється гідрозатвор.

Закінчення бурхливого бродіння говорить про те, що молоде домашнє вино готове. Воно ще досить розмите, солодкувате, з великим вмістом домішок, але його можна пити. Смак цього напою явно вказує, з якої сировини він зроблений. У багатьох країнах, з широко розвиненим винним виробництвом влаштовуються фестивалі в честь молодого вина. У масштабах промислового виготовлення воно вважається молодим з моменту закінчення бродіння, а це, як правило, жовтень-листопад і до січня наступного року.

Терміни зберігання молодого вина, що відбувається після їх закінчення

Забродило вино, що робитиТривалість життя вина має кілька етапів. Що стосується його молодості, у виноробів свої думки. Хтось вважає напій молодим всього кілька днів, після того як пройшло бурхливе бродіння. Інші визначають цей період кількома місяцями до початку нового календарного року. Треті молодим називають вино не розлите в бочки для зберігання.

Молоде домашнє вино вимагає до себе підвищеної уваги. Так як саме в цьому віці» воно схильне до хвороб, які краще попередити, а не лікувати.

Як тільки вино отбродило, його відразу ж слід зняти з осаду. Це потрібно зробити, щоб воно не придбало неприємний гіркий присмак. Робити переливання треба неодноразово. Таким чином, напій освітлюється, звільняючись від суспензій і провітрюється.

Отбродившее домашнє вино переливають для подальшого зберігання в бутель або пляшки. При цьому важливо, щоб їх обсяг був повністю заповнений і пляшки щільно закриті пробками. Чим менше буде простору для кисню, тим краще, оскільки його присутність може призвести до оцтовому бродінню і іншим захворюванням. Заздалегідь потрібно подбати про ємностях. Якщо сталося, що напою трохи не вистачає, щоб долити до горла, то допускається додавання води. Але це можна робити тільки з міцними винами.

Якщо кислотність підвищена, то спочатку його слід зберігати в приміщенні з температурою від 14 до 18?С, при зниженій кислотності перший тиждень містять при температурі від 2 до 6?С. Ідеальна температура для зберігання 13?С.

Що робити з заграв вином

Ніхто не застрахований від того, що домашнє вино захворіє. Цьому можуть сприяти різні фактори:

 • неякісне сировину (підгнилі, зібрані з землі ягоди);
 • Забродило вино, що робитиягоди довго пролежали необробленими, і почалося передчасне бродіння;
 • нещільна установка гідрозатвори;
 • недотримання температурного режиму;
 • пізно почалося бродіння;
 • не перемішувалася шапка мезги;
 • занадто великий обсяг доданої води в сусло.

Найбільш піддається бродінню напій, міцність якого нижче 14?. Завдання винороба постійно спостерігати за назріваючим суслом. Якщо вдасться виявити проблему вчасно, домашнє вино можна буде врятувати.

Одним з найбільш поширених захворювань вважається оцтове бродіння. Про наявність бактерій, каже характерний оцтовий запах та сіра плівка на поверхні. Оцтові бактерії розкладають винний спирт. Тому у хворого вина швидко втрачається фортеця.

Якщо при виготовленні (це стосується в більшій мірі червоних вин) підігрівалася мезга для того, щоб зробити колір більш насиченим, то напій може піддатися маннитному бродінню.

Крім того домашнє вино може заграти, якщо почнеться процес молочного скисання. Його може викликати високі температури, а також не оброблена ємність, в якому зберігається сусло. Напій стає каламутним і набуває неприємного запаху, що нагадує квашені овочі.

На початковому етапі можна спробувати зупинити процес скисання.

Робити це слід так: ємність з щільно закритою кришкою, поставити в каструлю на підставку і прогріти (пастеризувати) на водяній бані 15-20 хвилин, щоб температура води не перевищувала 70?С. Але таке вино краще пити відразу, воно вже зіпсовано.

Ще один варіант порятунку – додавання соку і дріжджів для початку нового бродіння. Краще це робити Забродило вино, що робитивідразу після пастеризації.

Можна спробувати оздоровити забродившее вино, змішавши його зі здоровим вином. Але такий купажний напій краще не залишати для подальшого зберігання.

Щоб позбутися від плівки вино фільтрують через щільну тканину або папір. Робити це треба, поки плівка не опустилася на дно

Якщо запустити скисання, то в подальшому зробити щось по виправленню буде вже неможливо.

У більшості випадків оцтове бродіння не зупинити. З такого напою можна зробити винний оцет, який використовують для маринадів і заправки салатів. Хоча й робити для цього, загалом, нічого не треба, бактерії впораються самостійно.

Ще один варіант: якщо є технічна можливість, перегнати забродившее сусло в спирт.

Профілактика

Домашнє вино з-за неправильного догляду може бути піддано ще ні одному захворюванню і різних дефектів.

Щоб воно не забродило кращий спосіб – це дотримуватися технологію приготування і робити профілактику:

 • В ході приготування напою слід використовувати пастеризовані ємності і прилади.
 • Рекомендується суворо дотримуватися пропорції соку і води: не слід занадто розріджувати сусло.
 • Не допускати контакту повітря з вином.
 • Дотримувати температурний режим.