Змійовик для самогону

Зміст

 • Технологія виготовлення змійовика для самогонного апарату
 • Геометричні особливості змійовика

Змійовик — це необхідна частина будь самогонних апаратів, яка виконує функцію перетворення парів спирту в конденсат, що отримується в результаті охолодження стінок трубки водою або повітрям. Саме від змійовика залежить те, наскільки продуктивним буде виготовлення самогону в готовому апараті.

Технологія виготовлення змійовика для самогонного апарату

При виробництві важливо вибрати спосіб охолодження стінок Змійовик для самогонузмійовика. Як правило, воно відбувається з допомогою води, повітря або льоду. Два останніх варіанти складні в реалізації.

Змійовики бувають двох типів – відкритого і закритого. У закритому типі сам змійовик поміщається в ємність, яка заздалегідь наповнюється водою. Такий тип простий в реалізації. З мінусів цього варіанту: погане охолодження і на виході отримання теплого самогону.

Відкритий тип має менший обсяг, охолодження відбувається проточною водою і дає більший ефект тепловіддачі, що дозволяє отримати на виході холодний самогон. У цьому випадку важливо, щоб вода і самогон рухалися в протилежних напрямках, тобто вода – знизу вгору, це називається «режимом протитоку». Вона забезпечує рівномірне охолодження трубки змійовика на всьому його протязі.

Виготовлення змійовика зажадає наявність трубки з міді, алюмінію або латуні, також підійде виріб, виконаний з нержавіючої сталі, довжина якої 1,5-2 м, діаметр 8-12 мм і товщина стінок 0,9-1,1 мм, Попередньо необхідно підготувати корпус (резервуар) для поміщення в нього змійовика. Якого розміру підібрати корпус визначить діаметр намотування трубки. Підходящим варіантом стане пластикова труба для каналізації з перерізом 75-80 мм. Для більшої продуктивності змійовик повинен займати не менше ніж 20 % порожнини резервуара.

Змійовик для самогонуПослідовність:

 • Наповніть трубку сухим піском або содою, підійде також будь-який інший сипкий матеріал. Це необхідно для того, щоб трубка не деформувалася в процесі навивання.
 • Кінці трубки необхідно закрити. Для цього можна використовувати кілочки з дерева (чопики), туго затиснути або запаяти. З однією з сторін потрібно приварити болт.
 • Намотайте трубку на будь-циліндричний предмет, діаметр якого близько 35 мм, при цьому між витками залишати проміжок 12 мм.
 • По закінченні навивки звільніть кінці трубки, вийміть вміст, промийте порожнину проточною водою.
 • Прикріпити на корпус патрубки для подачі і відведення охолоджуючої рідини.
 • Встановити змійовик всередину корпусу, з обох сторін якого встановити заглушки. Забезпечити герметичність конструкції можна клеєм.
 • Отримана конструкція – холодильник самогонного апарату, продуктивність якого сягає 2-3 літрів в годину при потужності 2,5-3 кВт.

  Який матеріал вибрати

  Вибір матеріалу впливає на безпеку і смак готового продукту. Змійовик для самогонуЗмійовик повинен бути виготовлений з матеріалу, який не вступає в реакцію зі спиртом і не є токсичним. І в той же час необхідна максимальна теплопровідність, для поліпшення конденсації парів алкоголю.

  Виходячи з цього можна вибрати наступні матеріали:

  • Мідна трубка. Деякі вважають, що вона досить токсична. Але це помилкова думка. Французи протягом багатьох століть переганяють міцні напої в мідних дистилляторах, що не завдає шкоди якості готового продукту.
  • Нержавіюча сталь. У порівнянні з міддю теплопровідність сталі в 3-4 рази нижче, і нерідко відомий точний виробник нержавійки. А для змійовика застосовні тільки харчові марки, які витримують сильне нагрівання і при цьому не вступають в хімічні реакції зі спиртом.
  • Змійовик із скла виготовити вдома досить складно. Якщо вибирати цей матеріал, то краще придбати вже готовий виріб. При цьому скло Змійовик для самогонує максимально нетоксичним матеріалом з достатньою теплопровідністю.
  • Капронова або поліетиленова труба – вважається хімічно нейтральною, є дешевим матеріалом, найчастіше використовують трубки, що застосовуються для так званих «теплих підлог». Єдиний недолік – погано тримає форму, вирішується це фіксуванням змійовика на каркасі, найчастіше для цього використовується звичайна дріт.

  Геометричні особливості змійовика

  Є певні параметри при виборі розміру змійовиків:

  • Товщина стінки. Від неї залежить те, наскільки добре змійовик буде пропускати тепло. Тобто чим тонше стінка, тим краще теплопровідність.
  • Довжина трубки. Більш довге виріб дозволяє отримати більшу площу зіткнення парів спирту з охолодженою поверхнею, що дає кращу продуктивність апарату. Але при цьому зростає гідравлічний опір.
  • Діаметр трубки. Показник, також впливає на площу дотику, існує пряма залежність – чим більше діаметр, тим більше площа. При цьому із Змійовик для самогонузбільшенням діаметра, зменшується гідравлічний опір.

  Для того щоб вибрати відповідні параметри можна провести обчислення або взяти вже готові показники з спеціалізованих таблиць, куди вписані зразкові габарити.

  Щоб уникнути розрахунків, можна купити вже готовий «холодильник», найчастіше він йде в комплекті з апаратом для виготовлення самогону.

  Варто готовий самогонний апарат не так дорого, у порівнянні з витратами сил на пошук та виробництво виробу самостійно.

  Додатково варто задуматися про розташування змійовика в просторі. Його орієнтація може бути горизонтальної, вертикальної або похилої. Найбільш вигідним для виготовлення самогону вважається вертикальне розташування. Таким чином, краплі спирту будуть стікати без яких-небудь перешкод і не відбудеться їх скупчення в ложбинках.

  Розташований вертикально змійовик може бути висхідним або низхідним, в залежності від напрямку пара в ньому. У самогонних апаратах краще застосовувати спадний режим. У цьому випадку пара повинна надходити в змійовик зверху, що дозволить зменшити опір сконденсировавшегося самогону і парів.