Значення слова брудершафт, як пишеться слово брудершафт, символіка і як правильно пити на брудершафт

Значення слова брудершафт, як пишеться слово брудершафт, символіка і як правильно пити на брудершафтСлово брудершафт прийшло до нас з Німеччини, що в точному перекладі означає «братство». Подібна традиція в Німеччині існувала ще за часів середньовіччя, але мала інша назва в перекладі означає «питво на ти». Середньовічна і нинішня традиції однакові, хоча в багатьох країнах Європи обходяться без поцілунків. Тільки після того, як обидва учасники випили алкогольний напій, вони в минулі часи ставали близькими друзями і могли говорити між собою на «ти».

Пити на брудершафт

Символізм і коріння терміна

Цей ритуал зародився, як сказано, в Європі. Пили таким чином на багатьох застіллях того часу. Що щодо ритуалу, то всі дії символічні: схрестити руки — означає надати братську підтримку, випити до дна келиха — означає серйозність намірів, дружній поцілунок в кінці — закріплення угоди. Крім закріплення договору, поцілунок є гарантією того, що напій не отруєний. Оскільки нерозумно цілуватися зі своєю жертвою, яка тільки що випила отруту.

Читайте також: квас з березового соку і родзинок будинку

Оскільки саме така традиція мала перехід від ставлення до близьких знайомих людей, то наслідком вийшло на перехід «на ти». Саме з-за цього популярний вислів «ми ще не пили з вами на брудершафт» не має найкраще значення. І означає, що ви не довіряєте людині і перехід на неофіційний тон буде образливим для вас. Люди, які не дуже добре знають традиції і звичаї такого ритуалу, не особливо сприймуть таку заяву, а ось людина європейських коренів може затаїти злість або образу за таку заяву. Оскільки такий вислів вказує на ваше місце в розмові.

Також рекомендуємо прочитати:

Такі слова можна, але не бажано вживати в розмові, а якщо і робити це, то обережно в спілкуванні, бо має воно тільки образливий характер.

Що означає пити на брудершафт?

Значення слова брудершафт, як пишеться слово брудершафт, символіка і як правильно пити на брудершафтЩо означає випити на брудершафт? Випити на брудершафт — означає закріпити дружні відносини між партнером і скріпляти поцілунком. А ще проведення такого обряду з випивкою є шансом запропонувати свої мирні наміри і наділити можливістю надії на довгі і дружні відносини. Така традиція була присутня не тільки між друзями і союзниками. Також випивати на брудершафт можна з дівчатами. Наприклад, в Італії закохані теж виконували такий обряд для перевірки намірів пари і вірності. Проводився ритуал між закоханими, молодятами і навіть семьянинами з досвідом. Полягав він поцілунком.

Читайте також: Рецепти приготування лимончелло в домашніх умовах

Коли варто пити на брудершафт?

Під час застілля випивати між собою можуть тільки близькі один одному люди, оскільки ця традиція зображує довіру вищої категорії. Дружній вигляд обряду історично виконується в наступному порядку:

 • Схрещування рук в області ліктьового згину.
 • Спустошення вмісту чарки чи келиха з постійним зоровим контактом.
 • Завершенням служить дружній поцілунок.
 • У весільній версії келихи повинні бути зв’язані стрічкою будь-якого кольору, а сам поцілунок зовсім не «дружній», а «французький». Такий поцілунок пари повинен бути першим після укладення шлюбу. Висновком є розбиття келихів, що обіцяє щастя.

  Однозначно погана ідея випивати брудершафтом на корпоративах або діловому вечері. Не варто робити цього з малознайомими колегами, оскільки це надто інтимне звичай для тих хто цінує традиції.

  Різновиди тостів і згадок такої традиції

  Значення слова брудершафт, як пишеться слово брудершафт, символіка і як правильно пити на брудершафтВипивати на брудершафт краще всього під який-небудь гарний тост. Якщо знаходиться на весіллі, то і вигадувати нічого не треба, тамада бере в свої руки.

  Читайте також: Мамахуана: корисні властивості і приготування в домашніх умовах

  Дружній вигляд у застілля з друзями вимагає тосту, щоб так випити, а хто ж зачитає тост, якщо не ви.

  Прикладами можу служити наступні фраза і вірш:

  Після третьої чарки коньяку француз перейде на мінералку, а російська людина на «ти».

  В очах зелених хміль сповна

  Від вас я отримую!

  Коли немає на брудершафт вина,

  Так налийте чаю.

  Перші згадки цього слова в книгах руської літератури можна зустріти у авторів, які проживають в XIX столітті нашої ери. В кінематографії можна побачити цей ритуал у відомому радянському фільмі «Іван Васильович змінює професію» (1973).

  У нашому світі традиція слова брудершафт знайома багатьом людям, але дотримуються початкових правил не у всіх країнах. Приміром, завершенням є не поцілунок, а спустошення келихів. Хоча німці є авторами цього ритуалу, вони не дуже підтримують цю ідею. На відміну від деяких студентських братств, які шанують і зберігають традиції предків. А також з етикету, якщо вам запропонували виконати брудершафт, ви вправі відмовитися, але при цьому запропонував поставите в незручне становище і швидше відштовхує його.