Звідки пішла традиція цокатися келихами не можна цокатися з чоловіком чому не можна

Звідки пішла традиція цокатися келихами не можна цокатися з чоловіком чому не можнаБудь-яке застілля завжди супроводжується дзвоном келихів. Деякі задаються питанням, звідки пішла ця традиція. Існує кілька версій появи цієї традиції. Люди вірили, що нечисть потрапить в їх відкритий рот, поки вони п’ють, тому перед тим, як випити голосно били келихами.

Вигнання нечисті

Існує язичницьке пояснення чому люди цокалися. Раніше вірили в існування божеств і нечисті і в те, що вони керують життям кожного.

Вважалося, що звук при цокання відлякує нечисть. У деяких країнах Африки досі є традиція дзвонити спеціальними дзвіночками перед вживанням спиртних напоїв, щоб відлякати злих духів.

Також рекомендуємо прочитати:

Лицарський ритуал

Звідки пішла традиція цокатися келихами не можна цокатися з чоловіком чому не можна

У деяких джерелах можна знайти інформацію, що традиція цокатися пішла від лицарів. Під час бенкету в знак поваги лицарі вдарялися келихами кілька разів, що означало єдність і братство. Швидше за все ця теорія вірна, так як цей обряд з’явився значно раніше, а лицарі перейняли її і наділили новим значенням.

Безпека

Прийнято цокатися з давніх Античних часів. Тоді цей прийом застосовували, щоб забезпечити свою безпеку, тому що випадки отруєнь траплялися досить часто і найчастіше підсипали отруту під час бенкетів.

Читайте також: Смішні і прикольні тости для жінок і чоловіків

Спочатку господар відпивав трохи загального судини. Потім всі кубки наливали вином до країв і сильно цокалися, щоб напої у всіх кубках перемішалися, це було своєрідною гарантією не бути отруєним.

Якщо чоловік відмовлявся цокатися, то його підозрювали в поганих намірах, а також вважалось, що він не поважає присутніх на застілля.

Звідки пішла традиція цокатися келихами не можна цокатися з чоловіком чому не можнаТакож існувала традиція обміну келихами. У разі відмови покуштувати із запропонованого кубка трохи вина це розцінювалося як боягузтво і образу.

Звичайні люди почали цокатися просто наслідуючи своїм панам.

Згодом ця традиція дійшла і до наших часів.

Зараз навіть існують правила етикету, за яким прийнято цокатися.

Цей ритуал дуже подобається людям і ним користуються багато народів світу.

Цікаві факти

  • У деяких країнах перед тим як цокатися люди називають ім’я того, з ким цокаються.
  • Чоловік повинен підносити свій келих нижче келиха жінки.
  • Підлеглий також повинен підносити свій келих нижче начальника.
  • У багатьох країнах світу перед тим як випити, обов’язково вимовляють вступне слово або короткий тост.

Як правильно цокатися

Цокаються зазвичай келихами з алкоголем, але ті, хто не п’є алкоголь цілком може приєднатися до цього обряду з келихом соку або будь-якого іншого безалкогольного напою.

Читайте також: Тости і побажання на весілля: короткі і у віршах

Посудину з напоєм зазвичай тримають на рівні очей. Тримати його вище вважається поганим тоном.

Потрібно дивитися в очі партнеру, з яким чокаешься.

Некультурно тягнутися через стіл, нахиляючись над ним, щоб почаркуватися. Краще в такому випадку встати і підійти до людини, до якого неможливо дотягнутися або легко підняти келих, дивлячись на людину і позначити цим свою повагу.

Прикмети

Взагалі з процесом святкування пов’язано безліч забобонів.

З цим ритуалом пов’язано безліч прикмет. Так, деякі вірять, що:

  • Звідки пішла традиція цокатися келихами не можна цокатися з чоловіком чому не можнаДружина не повинна цокатися зі своїм чоловіком, щоб не зійти з розуму. Вважається, що і наречений з нареченою не можуть почаркуватися, це може призвести до розбіжностей і сварок. Ця прикмета є також в Англії.
  • Обов’язково жінкам потрібно цокнутися з останнім чоловіком і бажано холостим. Вважається, що це допоможе вдале заміжжя, а також у набутті багатства.

Можна цокатися на поминках

Взагалі-то на поминах не можна пити зовсім, але прийнято все-таки ставити алкоголь на стіл.

Не цокаються на поминках більше з-за того, що цей звичай все-таки пов’язаний з святом.

Читайте також: Тост одному або сестрі на день народження

Раніше вважалося, що дзвін келихів може відлякати душу померлого.

Хто як тримає келих

Звідки пішла традиція цокатися келихами не можна цокатися з чоловіком чому не можнаЯкщо є бажання дізнатися про характер людини під час застілля, то можна провести невеликий тест ” хто як тримає келих.

Якщо людина найчастіше жінка тримає келих кокетливо, дивиться на нього і потирає келих, це означає, що вона намагається сподобатися і любить бути в центрі уваги.

Якщо жінка нахиляється перед келихом вперед, то це означає, що вона швидше — всього пліткарка і спілкуючись з нею потрібно бути обережним.

Якщо чоловік п’є з високого келиха, то це значить, що це чоловік – мачо, він дуже любить жіночу увагу.

Людина, яка міцно тримає в руці посудину з напоєм, коли п’є з нього, дуже серйозна і не терпить критики. Таким чином, ця людина ніби будує захист від оточуючих. Вони зазвичай займають високе положення в суспільстві.

Зараз на питання чому люди цокаються можна відповісти, що це просто атмосфера свята і піднімає людям настрій. Чи можливо зараз уявити російське застілля без чоканья келихів? Звичайно ж ні. Це своєрідний ритуал дружби та єдності на кожному святі, коли всі об’єднуються в колі з келихів.